Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditiva do nafty ... ano - nie ???


Lubos77

Recommended Posts

Ahojte,

pocuvam rozne nazory na aditiva do nafty. Jeden znamy vravi ze ich nemam davat lebo to vyrobca nepredpisuje, druhy ze ano -lebo mame nekvalitnu naftu. Jednemu znamemu odisli vstreky na focuse 1,8 TDCi po 100t km bez nejakeho naznaku opotrebenia -servis mu ich diagnostikoval zle, takze zacvakal 70 000 za ich vymenu + pracu ..aditiva nedaval. Pritom tankuje len v rakusku na OMV. Kopa ludi ale aditivum nedava a motory v pohode bezia dalej.

Tak vlastne kde je pravda o nafte a aditivach ??

Mozu si dobolit vyrobcovia predavat taku \"nekvalitu\" ??

Dalsi znamy robi vo forde a vravi, ze vela dovezenych TDCi po par mesiacoch prestanu ist a vo velkom sa menia cerpadla za niekolko tisic...

Ake mate skusenosti vy ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dávám aditivum od VIFu pokaždé , myslím že motoru to neublíží a máš dobrý pocit že se staráš o motor. Při ceně asi 166Kč za plechovku do 650l nafty to zas až tak cenu na kilometr nezvedne a můj pocit je ,že motor jde tišeji a lépe. Při čištění čerpadla a trysek byla čistící kapalina stále pěkně čirá což prý mechanik u jiných motorů nepamatuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubos77

Ahojte,

Tak vlastne kde je pravda o nafte a aditivach ??

Mozu si dobolit vyrobcovia predavat taku \"nekvalitu\" ??

Ake mate skusenosti vy ???

Určitě dávat.

a) máš dobrej pocit že děláš něco pro motor

b) subjektivně klidnější chod

c) můj mechanik tvrdí že hlavně v zimě a parkuješ-li jako já před domem na ulici to je nutnost

d) soused starej mechanik z místního ČSAD se s ním naprosto shoduje ... máš-li rád své čerpadlo dávej aditiva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: KoNG

jednoznačně ano (ve Švýcarksu při -30 hodně pomohlo)

A jak to startovalo ?

No nastartovalo to v pohodě ikdyž jsem natankoval **** naftu asi na 3x otočení ale to jsem tam dal dvojnásobek aditiva jelikož jsem pochyboval o kvalitě čerpací stanice. Když jsem viděl jak se ostatní trápí aby to natočily :aut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aditivovat určitě. V létě se mi osvědčil castrol a hnědý brněnský výrobek (nižší hlučnost a lepší tah) a v zimě co mám zrovna po ruce. Velmi účiný na ředění nafty je mimo profi výrobku terpentýn a když nemám zrovna nic po ruce tak tam smrknu aspoň 2 l N95 na nádrž nafty. Předloňskou zimu se mi osvědčil standart nafty od OMV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pgt306

ked som bol napúosledy v peugeote,tak som sa pytal na aditiva mechanika a ten mi tvrdil,ze do hdi sa nema dolievat nic a ,ze dokonca pouzivanie aditiv casom nemusi mat dobry vplyv na motor.tak ja neviem ,kde je pravda.

Tak proč aditiva dávají schellky.OMV atd.???:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Nikdy jsme do dieslů aditiva nedávali a jezdilo to, v zimě startovalo, čerpadlo se nerozbilo. Většinou tankováno Aral/OMV

[upravil dne 19/3/08 Ajdamek]

Oni tam právě aditiva dávají!To 100%:super:DJinak je to každého věc!

[upravil dne 19/3/08 Majar]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...