Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nákup ND od člena P-C \"bisa\"? - nedoporučuji


Kdo

Recommended Posts

Po poradě s vedením P-C se chci podělit o zkušenost s jednáním člena \"bisa\" a popsat anabázi koupě ND od něj. Bude to poněkud delší, ale chce to dočíst celé, abyste věděli s kým máte tu čest.

Reagoval jsem na jeho inzerát v sekci bazar o prodeji ND na 605 a napsal mu, že potřebuji mechanizmus zámku pravých předních dveří. Zvlášť jsem ho upozornil, na skutečnost, že jsou dva typy zámků podle výbavy. Jeden s třemi piny ve větším konektoru a druhý se čtyřmi piny. Ten pin navíc je pro kontrolku otevřených dveří na přístrojovce. Jinak je zapojení shodné. Psal jsem mu, že potřebuji ten se ČTYŘMI piny a samozřejmě s funkčním motorkem centrálu. Odepsal mi, že centrál je funkční a po vyndání z auta zámek nafotí a pošle mi fotky. To sice udělal, ale fotky byly z boku konektorů, takže piny nebyly vidět. Věříc v jeho inteligenci (navíc mi přišlo pod úroveň opětovně chtít počet pinů - věřil jsem, že zná rozdíl mezi čísly 3 a 4) jsme se domluvili na ceně 300,- Kč za zámek a já mu napsal, ať balíček pošle s tím, že celková cena tedy bude 300,- + cca 80,- poštovné, celkem tedy cca 380,-Kč. Balíček přišel, já zaplatil předepsaných 400,- i když balné bylo 77,-, což by dělalo dohromady s domluvenou cenou dílu 377,-. Po rozbalení jsem v první vteřině nevěřil vlastním očím. Zámek byl s TŘEMI piny, takže ten o kterém jsem výslovně psal, že ten nechci. Řekl jsem si, že holt nebudu mít zapojenou kontrolku z těchto dveří a zámek šel namontovat. Po zapojení kabeláže a vyzkoušení funkce bylo jasné, že zámek NENÍ funkční, protože centrál zamknul a hned odemknul- to samé na mechanické zamknutí klíčem- hned odemknul. V zámku, resp. vnitřních kontaktech centrálu prostě byla chyba a ŘJ nedokázala udržet zámek uzavřený. Po několikerém přepojení do původního zámku auto zamykalo normálně. Upozorňuji, že ten chybějící pin je jen pro tu kontrolku a s funkcí centrálu nesouvísí. Ihned jsem psal \"bisovi\", kde jsem vyjádřil své výhrady k tomu, že mi poslal zámek o kterém věděl, že nechci, navíc, že nedrží zamknutý a zmínil jsem i to, že se mi nelíbí jeho navýšení ceny za díl, že nejde o těch 23,-Kč, ale o princip. Odepsal mi, že počet pinů nijak nekontroloval, když to vyfotil (?????- takže jsem se namáhal s upozorňováním na počet pinů zbytečně? a on se nenamáhal s počítáním?, nebo se na to vybodl, protože věděl, že ten bych nechtěl a on tedy nevydělal a vědomně ho poslal?? - toť otázka) a navýšení ceny že je vlastně normální (btw - opravdu? taky to tak děláte?) a že \"NEBUDE ŘEŠIT PÁR DROBNÝCH\", ať zámek zabalím a pošlu zpět. Což jsem neprodleně udělal. V mezidobí mi přišel dopis z pošty, že mojí platbu 400,- za balíček, kterou jsem zaplatil při vyzvednutí (\"bisa\" nechtěl peníze na jméno, ale na účet) nelze realizovat z důvodu chybějící adresy a špatného čísla účtu. Takže jsem ještě musel psát \"bisovi\", aby upřesnil adresu a č.ú. V dopise byla naskenovaná dobírková poukázka, kterou vypisujete při posílání balíčku a dle které vám pak pošta pošle peníze z dobírky a č.ú. bylo špatně vypsané. Toto mu údajně špatně vyplnila ta \"ženská na poště\". btw: Taky vám to vyplňují pracovnice pošty, nebo si to musíte vyplnit sami? U nás mi to nikdo nevyplní a vzhledem k tomu, že to bylo stejným rukopisem s adresou na balíku tomu ani (po dalších zkušenostech) nevěřím. Informace o adrese a č.ú. jsem pak musel volat na dotyčnou poštu. Takže starosti a výdaje navíc, ale jsme čestní lidé, navíc členové jednoho klubu, tak proč si nepomoct, že. Asi po týdnu, kdy jsem poslal balík zpět, jsem mu psal, jestli už balíček dostal. Tvrdil mi, že ne, že nic nepřišlo. To se několikrát opakovalo, dokonce jsem mu psal v tom smyslu, že doufám, že je chyba opravdu na straně pošty, že to není jeho úmyslné jednání o kterém bych nerad ev. psal ve fóru a vždy následovalo ubezpečování, že na poštu dochází, ptá se, ale nic..........Po další době jsem šel na poštu, aby zjistili, kde je chyba. Pracovnice mi řekla, ať nejdřív zjistím, jestli se adresát na balíček na jeho poště zeplal, že se mohlo stát, že \"oznámení o uložení\" balíku mohl přehlédnout, nebo např. vyhodit s prospekty. Takže další mail \"bisovi\" s konkrétním dotazem, zda se na balíček ZEPTAL. Odpověď? \"Ne, na poště nic není, ptal jsem se\". Tak jsem na poštu šel znovu, podal reklamaci a čekal na vyjádření pošty. Minulý týden mi vedoucí naší pošty volala, že balíček je u něj na poště uložený od 19.2. a ten den dostal do schránky oznámení. Ihned jsem mu psal SZ, ať se k tomu postaví jako chlap, splní své slovo, na poštu dojde a balíček vyzvedne. Zároveń jsem mu poslal i SMS, že jsem mu psal SZ. Ihned odepsal, že není u PC, až bude, že na to mrkne. Poslal jsem mu druhou SMS, že nemusí na nic mrkat, že balíček je u nich na poště od 19.2. a ať pro něj dojde....... Od té doby se \"bisa\" neozval....... Balíček mi včera přišel domů, byl jsem ho vyzvednout na poště - po vyzvání adresáta k vyzvednutí a nějaké době uložení je po nevyzvednutí vrácen odesilateli.

Tak to je moje zkušenost z jedním z nás. Celá sranda mě stála 500,-.Kč, čas, běhání, urgence a mám nefunkční věc, kterou nechci a nepotřebuji. Kdybych se s takovýmhle jednáním setkal např. v Annonci, tak si řeknu \"holt jsi naletěl vychcanýmu hajzlíkovi\", ale tady jsem s takovým přístupem (navíc přes upozornění o zveřejnění) nepočítal. I když jeho zisk 300,-Kč mu třeba stojí za tu ostudu.

Takže, jak psáno výše, po poradě s vedením klubu, vás všechny varuji při koupi jakýchkoliv věcí před:

\"bisa\"- Albín Volný

742 60 Petřvald 390

č.ú. 219419260/0300

Tyto údaje zveřejńuji protože je možnost, že si změní nick, možná by i napsal fiktivní adresu, ale účet si nejspíš měnit nebude. I když, možné je všechno, hlavní je vydělat a kdo by se zdržoval nějakým čestným jednáním, že jo.....

Na stránkách jiného klubu, kde je dcera mají na takovéhle \"jedince\" spešl vlákno, kde se o nich taky zveřejní údaje, aby se všichni dověděli o jejich praktikách.

2bisa: dal jsem ti čas to vyřešit obvykle, tedy čestně, jak jsi slíbil, ale ty jsi volil neobvyklé (pro většinu populace) řešení, a tvůj postoj od mlžení, přes lhaní, až k \"mrtvému brouku\" mi nedal jinou šanci, i kdy už vím, že to přes tvou hroší kůži tvým sebevědomím neotřese. Pokud máš pocit, že něco z toho, co jsem napsal je jinak - máš možnost se vyjádřit.

[upravil dne 14.3.08 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

tý jo, hustý:( Hamba, vzdyt jsme tady vsichni jedna velka rodina:mad:

Naivko. Podobných témat už je tu několik, stačí si vyhledat slovo \"podvodník\" (nezapomeňte dát hledání od začátku, nikoliv jen za poslední týden).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

tý jo, hustý:( Hamba, vzdyt jsme tady vsichni jedna velka rodina:mad:

\"rodina\" :nevim - to že dotyčný má peugeota a párkrát něco napsal na foru klubu ještě neznamená, že mu padnu kvůli krku, takových chytrolínů jako zmiňovaný (ne)člen tu už bylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: macik.83

tý jo, hustý:( Hamba, vzdyt jsme tady vsichni jedna velka rodina:mad:

Naivko. Podobných témat už je tu několik, stačí si vyhledat slovo \"podvodník\" (nezapomeňte dát hledání od začátku, nikoliv jen za poslední týden).

přesně tak bylo už zde několik podvodníků.

Je to smutné ,ale stává se to tak já přišel o 800 ale nebylo to zde,takže mám taky špatnou zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

NEvim, koukam na stranky P-C z globalu a nemenil bych, jsou tu super lidi, jasny, ze jsou tu mezi nama cerne ovce, ale tomu se bohuzel nevyhnem, ale stale mam pocit, ze tech lepsich, je tu v drtive vetsine:super

Souhlas, i když si vemeš ať seš kde seš ,tak se vždycky nande nějakej ..........

myslim si ,že ten už se jen tak neozve ,bude mrtvej brouk

36128ka7.gif36128ka7.gif36128ka7.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Pata

ja myslim, ze adresa nebude fiktivni... viz: http://www.stafordi.com/user.php?id=3321

napada me, ze by jsme si tam zitra na srazu mohli udelat zajizdku... Prema protahne baseballku :mrk:D

To neni spatnej napad, jen aby neposlal psa a na nem doufam palku protahovat nebudete. :bojim

nikdo nechce nikomu ublizovat, neboj, nejsme zadne vypatlane ho*ada a nikdo se prece nechce snizovat na jeho uroven... stacilo by myslim mu taktne pripomenout, ze rodina drzi spolu a jeden za vsechny ....... :super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Pata

ja myslim, ze adresa nebude fiktivni... viz: http://www.stafordi.com/user.php?id=3321

napada me, ze by jsme si tam zitra na srazu mohli udelat zajizdku... Prema protahne baseballku :mrk:D

To neni spatnej napad, jen aby neposlal psa a na nem doufam palku protahovat nebudete. :bojim

nikdo nechce nikomu ublizovat, neboj, nejsme zadne vypatlane ho*ada a nikdo se prece nechce snizovat na jeho uroven... stacilo by myslim mu taktne pripomenout, ze rodina drzi spolu a jeden za vsechny ....... :super:super:super

.......a všichni na jednoho:D:D:D

pochopil bych kdyby to zkusil v té Annonci,ale tady?

[upravil dne 14/3/08 adraj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Pata

ja myslim, ze adresa nebude fiktivni... viz: http://www.stafordi.com/user.php?id=3321

napada me, ze by jsme si tam zitra na srazu mohli udelat zajizdku... Prema protahne baseballku :mrk:D

To neni spatnej napad, jen aby neposlal psa a na nem doufam palku protahovat nebudete. :bojim

nikdo nechce nikomu ublizovat, neboj, nejsme zadne vypatlane ho*ada a nikdo se prece nechce snizovat na jeho uroven... stacilo by myslim mu taktne pripomenout, ze rodina drzi spolu a jeden za vsechny ....... :super:super:super

Pěknej haj_l to je. No upřímně, dobře rozbitá drž_a by mu taky neuškodila že.. Bohužel takoví lidé se najdou všude:(

Jako když jsem si tady na clubu s jedním členem dohodl koupi ALU a on je po dohodě se mnou prodal někomu jinému, protože se s ním domluvil a přijel si pro ně. Ale to, že jsme byli domluvení, že je pošle, i na ceně, to ho už nezajímalo a když jsem se optal, kdy že je pošle, jen mimo řeč mi sděliul že je prodal. Ano, fér jednání. Nevadilo by mi že je prodal, chápu že okamžitá nabídka vítězí, ale nebylo by slušností kontaktovat neprodleně toho, se kterým jsem se domluvil a omluvit se?

Jak říkám, lidi jsou různý. Naštěstí členů, kterým se dá věřit je tu naprostá většina:super

Rodina jsme, ale paraziti se občas najdou...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak bisa, ale já měl s českou poštou těžké pořízení (nepochopí funkci domácího telefonu a nedokážou si přečíst ani jméno na zvonku-opakovaně). Nechci se ho zastávat, ale třeba to s tou poštou není jeho vina. Každopádně má co vysvětllovat.

Dnešní zprávy mi o české poště potvrdily, že stojí za ho*no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...