Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdové hadičky


kahy

Recommended Posts

Ahoj, mám problém praskla mi hadička ma levé straně zadího kola. Je to tam také nedostupné...:-) je tam něco takého velkého, No problém je, že teče dost drsně... Takže myslíte, že já jako antitalent jsem schopný si to opravit? V autoservisech říkají je to otázka pár minut ale nemáme hadičku, tak mi prosím poraďte jaků hadičku..

Je to 205 1.8 GRD 5 dveřový.

děkuji předem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím, ono je to tam také málo místa, vůbec nevím kam ta trubička vede, jestli vede pod sedadlem ve vnitřku auta, něco jsem tam našel, ale vůbec nevím.. a když v autoservise donesu hadičky od favorita tak mě nevyhodí?:D Ona ta prasklina je přímo nad kolem mírně vlevo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kovové ti jdou od válce pod autem až k zadní nápravě, tam jsou na 30 cm gumové a zase k prasátku ti jdou kovové.

Vlez pod auto, železo od gumy snad poznáš, nebo ne ?

kovový se dají vyměnit, prodávají se v metráži, nebo jako celá sada. (záleží na přání a finančních možnostech každého soudruha)

Gumové se buď prodávají origo, nebo se dají použít z Favorita ( opět záleží na přání a finančních možnostech každého soudruha)

vinorak to napsal zcela jasne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kahy

Ok, takže půjdu do auto prodejny a řeknu že chci kovové brzdové hadičky a pak zajedu do autoservisu a tam mi to vymění?:D železo poznám jsem na to šahal, je to kovové a zrezlé...

Já bych to nechal komplet na servisu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hafity to napsal jasně: hoď to do servisu :)

Mají tam zvedák, trubičky v metráži, dokonce i řezačku na závity... Mě 2 třímetrové trubky přišly i s koncovka, novou brzdovkou a prací na 600,- :) (hotovo a vyměněno za hodinu, a ještě jsem se svezl na zvedáku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě takhle jednou taky odešla trubička...U Domanskýho si řekli za trubičky jen od válce k zadnímu kolu asi 2500kč.Což jsem odmítnul a pořídil měděný potažený barvou v metráži.Když jsem to v cíli sečetl, tak ty hadičky mezi kolem a nápravou stála v Elitu asi 250kč za kus.Ty trubičky už přesně nevim.Celkem dost mě ještě zbylo...Udělal jsem preventivně hadičky i trubičky na celim autě asi za 2500kč.A byl pokoj...Nedělal bych to teda celý kdybych neviděl v jakym stavu byla ta část brzd která ještě fungovala...

V servisu když najdeš šikovnýho mechanika tak dopadneš cenově podobně.Hlavně si nesmíš naletět na náký fušaře, ale co se týče brz, to si snad na triko nikdo nevezme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) nastříka šroubení aby to šlo lépe povolit

2) hadičku bych třeba hledal v Autokelly, tam bude tak za 200 Kč

3) pozor při povolování hadičky od trubek - jedním klíček držet hadičku a druhým trubku

4) jestli ukroutíš při povolování trubku, jsi v háji a budeš muset nechat udělat novou někde v servisu podle té staré (tak 300 Kč metr).

5) pak při montáži zpět pozor na utahování, hadičku lkíčem držet, utahovat holendr (matici) na trubce

6) Pak se to musí ovzdušnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...