Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej do posilovače řízení


Mallet

Recommended Posts

Ahoj všem, může mi prosím někdo poradit, jaký olej je možno dolít do nádržky posilovače řízení? Mám P. Partner, 1,6, r.v. 2001. Někteří udávají olej do automatických převodovek (snad červené barvy?), jiní tvrdí jakýsi jiný olej (bezbarvý nebo nažloutlý). Co tam tedy správně patří? A jak často se olej má měnit?

Díky Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mallet

Ahoj všem, může mi prosím někdo poradit, jaký olej je možno dolít do nádržky posilovače řízení? Mám P. Partner, 1,6, r.v. 2001. Někteří udávají olej do automatických převodovek (snad červené barvy?), jiní tvrdí jakýsi jiný olej (bezbarvý nebo nažloutlý). Co tam tedy správně patří? A jak často se olej má měnit?

Díky Honza

Koukni do nádržky a budeš vědět, jakou tam máš barvu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nádržce je něco dost tmavě červené barvy, ale to ještě neznamená, že je to to správné. Na víčku bohužel specifikace není a z dokumentace k autu mám tak akorát dvoje klíče ;)

V Peugeotu v Brně na Vídeňské mě nabídli Mobil ATF 220 (1l za 215 kč), což je myslím právě olej do automatické převodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mallet

Ahoj všem, může mi prosím někdo poradit, jaký olej je možno dolít do nádržky posilovače řízení? Mám P. Partner, 1,6, r.v. 2001. Někteří udávají olej do automatických převodovek (snad červené barvy?), jiní tvrdí jakýsi jiný olej (bezbarvý nebo nažloutlý). Co tam tedy správně patří? A jak často se olej má měnit?

Díky Honza

Dexron II á 1L:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mallet

...

V Peugeotu v Brně na Vídeňské mě nabídli Mobil ATF 220 (1l za 215 kč), což je myslím právě olej do automatické převodovky.

Tu kapalinu dělá hodně výborců (Castrol, Shell apod.).

Od Shellu je to třeba Shell Donax Type II D Dexron...

Pokud by to někdo řešil víc, tak je lepší držet se specifikace dle manuálu (GM, Man apod.).

Použijte hledání, před týdnem jsme to tu řešili... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...