Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Totální blbost - blbne mě diakritika


Fusion

Recommended Posts

Už mě z toho bolí hlava tak se zkusím obrátit na zdejší techniky.

Jde o blbost, kterou sem už kdysi řešil a nepamatuju jak sem to tenkrát vyřešil.

Když chci napsat jakýkoliv písmeno s háčkem přes Shift + \"´\" pak písmeno, jak to dělávám u Ď a Ň, tak to udělá śń´d´tŕ apod.

Blbě se to vysvětluje ale prostě \"ď\" napíšu jedině když zapnu CAPS, pak držím SHIFT+´+D. Není to ani virem, klávesnice ok, je to od doby co sem přeformátoval počítač. Není třeba v tom hledat nějakou složitost, je to blbost ale fakt si nevzpomenu :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeotkovic

SHIFT..? to tu nemám napsané:myslim to je která klávesa..?:mad:

Vlevo pod Caps, bu´d nápis Shift nebo šipka nahoru.

Radku: všechno ok

Jinak dodám že používám českou qwerty a dělají to všechny programy. Všechno bylo ok dokud sem neformátoval kompl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: peugeotkovic

SHIFT..? to tu nemám napsané:myslim to je která klávesa..?:mad:

Vlevo pod Caps, bu´d nápis Shift nebo šipka nahoru.

Radku: všechno ok

Jinak dodám že používám českou qwerty a dělají to všechny programy. Všechno bylo ok dokud sem neformátoval kompl.

Zkoušel jsi to projet Ad-Aware? Možna tam mohlo něco vlítnout Počitač formatuju tak jednou do roka a s podobnym jevem jsem se po reinstalu nesetkal

Jěště mě napadá nemáš tam nainstalovanej Google toolbar, nebo podobnou blbost, ten by to mohl rozhodit už jsem o tom slyšel

[upravil dne 12/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam taky dotaz, o vikendu jsem znamemu cistil notebook co mu pritulka polila vinem a kdyz jsem to mel rozdelane, tak on jeste pivem... Ale, kdyz chce napsat \"ě\" tak to proste nejde dvojku napise (shift + ě) ale samotne \"ě\" nefunguje! Pokud se zmackne jina klavesa, tak ě funguje (napr sipka + ě), ale samotne nepise nic. :-( Ostatni klavesy funguji jak maji. Nenapada nekoho co s tim muze byt? Tlacitko je vycistene a v nem by to byt nemelo, kdyz 2 funguje normalne :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajimave, ja zrusil par klaves po politi klavesnice pomerancovym dzusem, to byla obycejna membranova klavesnice (samostatna, ne od notebooku) a ten dzus rozleptal (doslova sezral) plosne spoje, co jsou na te folii. Ale to pak ta klavesa nefungovala vubec. Opravil jsem to nejmekci tuzkou, ze jsem si tam ten spoj nakreslil. Druhou veci je, ze zespod klavesy je kontakt mezi plosnymi spoji resen vodivou gumou, vypada to jako gumovy mustek. Ta muze byt zapatlana take. Se Shiftem to muze propojovat jinou cestou, a proto by to mohlo fungovat, ale to je jen muj dohad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...