Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spojka či lanko?


ulysse77

Recommended Posts

Původně zaslal: robil

Doufám,že řešíš rovnou celou sadu(přítlačák,lamelu,ložisko).Přítlačák a ložisko většinou za studena dost chrastí a když sešlápneš spojku tak to ztichne.

...........

Zdravim vas, tohle je pro mě docela zajimavy, stojim na neutral a je slyšet trochu hučení, zmáčknu spojku a přestane to. Ujel jsme na tom asi 20tis km a je to pořád stejný. Tak že spojkový ložisko, máte někdo zkušenosti jak se to bude zhoršovat, nebo je to najednou vysype?

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj...no je to tak že když dám blinkr doprava či doleva a pak ho vypnu a nebo i když se to vypne samovolně podle točení volantu tak v to stejně pořád procvakává!Loni se mi z toho dokonce i začoudilo jako kdyby se přepalovali kontakty a to už sem fakt dostal strach a rychle sem auto zastavil a vypnul motor!Pak otrnulo a jezdím stim do ted a měnit se mi to mooc nechce!Chtěl sem se na to ještě letos podívat až se udělá líp.Táta mi sice říkal že tam bude asi špatný kontakt ale vidím to na výměnu té páčky!:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Fadja:Ta spojka hučí i mě a i u hodně jiných aut!Buď je to ložisko a nebo mi jeden mechanik říkal spojková skříń a že to dělaj všechny starší auta?Ale spojkovou skříń mooc neznám!?A ani nevim co si pod tim představit!Dokud nezabírá na konci či neprokluzuje tak neměnim!:mrk.I když někdy je to takový fofr že to rupne přímo někde na cestě!:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ulysse77

Ahoj...no je to tak že když dám blinkr doprava či doleva a pak ho vypnu a nebo i když se to vypne samovolně podle točení volantu tak v to stejně pořád procvakává!Loni se mi z toho dokonce i začoudilo jako kdyby se přepalovali kontakty a to už sem fakt dostal strach a rychle sem auto zastavil a vypnul motor!Pak otrnulo a jezdím stim do ted a měnit se mi to mooc nechce!Chtěl sem se na to ještě letos podívat až se udělá líp.Táta mi sice říkal že tam bude asi špatný kontakt ale vidím to na výměnu té páčky!:o

Páčku bych zatím neměňil.Stačí ji vyndat,rozebrat je tam pružinka s plastovým kolíčkem,který se ošoupe a už nedrží páčka ve správné poloze. Potom se může stát,že kontakty trochu jiskří a začne se z nich kouřit.

[upravil dne 8.4.2008 robil]

[upravil dne 8.4.2008 robil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak to budte radi, ze mate spojkove lanko. Moje Lancia Zeta 2.0 JTD tam ma hydraulicky valecek spojeny s brzdovym systemem a az se to pos... tak je to za 5000 tis.

Jinak jsem dnes menil spojku a jak jsem se dozvedel, je to nedelitelny tandem s dvouhmotym servacnikem. Spojka je za 7tis a sertvacnik za 16tis... pokud vymenim jen spojku, tak ji menim po par tisicich km znova a navic nemam na to zaruku od vyrobce...

Asi prvni majitel chtel usetrit a tak vymenil jen tu spojku. Jak mi servisak rikal, ze sem to vymenil asi tak za 1s 12. Pokud by se mi ten setrvak nebo spojka utrhla, tak jsem sel pro novou prevodovku a jeste by to neco potrhalo v motoru.....

K tomu vymena oleje v prevodovce, ktery prestoze ma dozivotni zaruku tak vypadal po 100tis.spis jako rosol nez olej.

Na druhou stranu auticko jede jako nove a kvalty tam padaj jako v \"japonske technologii\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jak jsem rikal... pokud ti neco huci ve spojce ci prevodovce, tak bych zacal bat ze je nacaty ten dvojhmotovy setrvacnik. Jak jsem vysledoval v jinych diskuznich forech, tak tyhle auta jsou na ten setrvacnik fakt \"nemocne\" a hodne casto to po 100 tis.odchazi...

jak jsem psal v predchozim prispevku, pokud se to utrne, tak ti to projde prevodovkou a jsi v tom tak za 70 tis.Kc

Doporucoval bych aspon preventivni kontrolu. Urcite to vyjde levneji nez sanace nasledku... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim Ano to je sice pravda, ale distributor nahradnich dilu rika, ze dvojhmotak je originalni nahrada a ten jednohmotat je pry ekvivalent, ale nevi o nikom kdo to tam dal. Resp. rika \"..mela by to byt ekvivalentni nahrada...\"

na druhou stranu, pokud se nemeni nekompatibilni kusy, tak verim a doufam, ze tuhle vec budu resit az za dalsich 100-150tis. km

Ono je jedna vec cena, coz je smrtelne, druha vec je pak zaruka. Mezi dvojhmotakem a jednohmotakem zase cenovy rozdil takovy neni (asi 3-5tis), ale pokud shori spojka driv, tak s reklamaci ma clovek asi smolika :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Jendnohmotnostná náhrada dvojhmotnostného zotrvačníka je z núdze cnosť. Totiž dôvod prečo sa vôbec používajú dvoj a aj trojhmotnostné zotrvačníky je, že u moderných dízlov s vysokým krútiacim momentom obyčajný zotrvačník nedokáže účinne eliminovať nerovnomernosti v chode motora (spomalenie pri kompresii a zrýchlenie pri expanzii), ktoré sú oveľa výraznejšie ako u benzínových motorov. Axiálne zákmity sa prenášajú cez spojku ďalej do prevodovky a taktiež na celé vozidlo. Nadmerne je namáhaná spojka a aj prevodovka. Je to riešenie, ale krátkodobé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lukinek

Tak už mi spojková lamela podává ruku, takže budu měnit celou sadu.

Nemá někdo zkušenost, zda musí motor ven, nebo ne - jedná se mi totiž o to kolik bude ta výměna cca stát.

:(

Motor 2.0i - 89 Kw.

Díky Lukinek

Nemusí ven, ani motor, ani převodovka, stačí převodovku vysunout do podběhu, ale i tak to bude stát hodně, je to dost ničemná práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ulysse77

To Fadja:Ta spojka hučí i mě a i u hodně jiných aut!Buď je to ložisko a nebo mi jeden mechanik říkal spojková skříń a že to dělaj všechny starší auta?Ale spojkovou skříń mooc neznám!?A ani nevim co si pod tim představit!Dokud nezabírá na konci či neprokluzuje tak neměnim!:mrk.I když někdy je to takový fofr že to rupne přímo někde na cestě!:cool:

Ten mechanik mal zrejme pravdu. Takto sa prejavuje voľnejšie ložisko v prevodovke. Na neutrál sa otáča spojková hriedeľ. Po zošliapnutí spojky, prípadne i zaradení rýchlosti, zostane stáť tak to už nieje počuť. Pomerne častý a neškodný jav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...