Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odpojení handsfree - problém s rádiem


Caly

Recommended Posts

Přátelé, prosím o radu. Spáchal jsem následující věc. U mé 306 (hdi rv2000) mám origo Cd přehrávač a handsfree sadu nokia. Ta handsfree sada pro mne byla nepoužitelná a na debilním místě, že spoluzdec nemohl dobře sedět. Handsfree mělo svůj repráček pod palubovkou. Ten jsem odpojil. Následně jsem se však nedopátral připjení samotného držáku telefonu, tak jsem jej natvrdo odstříhl. Že bude nějak sada propojena s autorádiem jsem tušil (tlumení při hovoru a pod), ale že od tédoby bude na rádiu svítit pouze nápis PHONE však ne:((. Jal jsem se tedy zachraňovat situaci tak, že jsem z držáku vyjmul vnitřnosti a drátek po drátku přiletoval do původního stavu, že pak tu drobnou elektroniku z držáku telefonu schovám pod palubku. Jenže nic se nezměnilo. Na rádiu nefunguje jediné tlačítko kromě zapnutí (s následným nápisem PHONE) a kromě tlačítka EJECT na CD. Na tuner přepnout nelze na CD též ne. Poradíte co jsem tou \"prasárnou\" napáchal? Moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Caly

Přátelé, prosím o radu. Spáchal jsem následující věc. U mé 306 (hdi rv2000) mám origo Cd přehrávač a handsfree sadu nokia. Ta handsfree sada pro mne byla nepoužitelná a na debilním místě, že spoluzdec nemohl dobře sedět. Handsfree mělo svůj repráček pod palubovkou. Ten jsem odpojil. Následně jsem se však nedopátral připjení samotného držáku telefonu, tak jsem jej natvrdo odstříhl. Že bude nějak sada propojena s autorádiem jsem tušil (tlumení při hovoru a pod), ale že od tédoby bude na rádiu svítit pouze nápis PHONE však ne:((. Jal jsem se tedy zachraňovat situaci tak, že jsem z držáku vyjmul vnitřnosti a drátek po drátku přiletoval do původního stavu, že pak tu drobnou elektroniku z držáku telefonu schovám pod palubku. Jenže nic se nezměnilo. Na rádiu nefunguje jediné tlačítko kromě zapnutí (s následným nápisem PHONE) a kromě tlačítka EJECT na CD. Na tuner přepnout nelze na CD též ne. Poradíte co jsem tou \"prasárnou\" napáchal? Moc díky!

zkus najit jednotku od tohoHF vetsinou se davala nad nohy spolujezce nebo za koberec taky tam . po odpojeni napajeni do te jednotky by se mohlo leccos zmenit . zkus to a dej vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HOJ!

Dík za info. Jednotka od Handsfree je asi za plastem středového tunelu v místech mezi nohama řidiče a spolujezdce. Tam byl zapojený i repráček HF, ale ten byl zapojen jackem a tudíž se mi jej podařilo odpojit. K té jednotce se však bez sejmutí toho plastu nedostanu. Plast vypadá, že je na jednom šroubku, ale po jeho vytočení se mi stejně nedaří plast sundat. Nevím jak ještě drží v dílu, kde je řadící páka a v dílu, který pokračuje nahoru do středového panelu palubky (díl ve kterém je zásuvka na odpadky).

Kdyby někdo poradil, jak ten plast bez poškození sundat, mohl bych zkusit odpojit tu jednotku. Nechce se mi taky věřit, že bych takto odpálil rádio...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro jofo:

opřený o napájení určitě není. Všechny drátky z HF (je jich snad 10..) jsem pospojoval dle barev zpět a odizoloval.. Jediný moment kdy konce drátů přišly do styku bylo v momentě přecvaknutí celého svazku. Jinak do HF vedly dva svazky drátů. Jeden byl anténa a potom ten svazek silnější, kde bylo drátků asi 10..

Prohlédl jsem vše asi 10x a v podstatě je vše jako před amputací HF. Fakt nevím co s tím.. Vlastně ani nevím, jestli jsem tím neoddělal rádio, což doufám, že ne.. Každou radu uvítám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaj. Ty mas na mysli draty ktore idu z drziaka? Ja som myslel vodice na napajanie krabice od hands free. Na krabici je jeden tenky jack, vedla hrubsi jackod repraku potom je velky konektor od drziaku handsfree a potom je konektor s napajanim. Na tomto konektore je je aj zlty vodic mute. Inac ked odpojis vsetko od krabice z handsfree tak radio by malo fachat normalne . ak nie tak sa zopsulo cosikaj v radiu. Skus vsetko odpojit a uvidis. Kolegovy sa stalo take nieco na lagune a tam mu potom vymienali radio, ale dufam ze to nie je tvoj pripad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Caly

Hoj!

tak jsem se dostal rozebráním tunelu k jednotce HF a po její kompletním odpojení se z rádia začaly opět linout kytárové riffy. Takže děkuji za rady. Mějte se!

sem rád že se povedlo - už sem to řešil totiž v nekolika autech.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...