Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PEUGEOT 206 1.1 dotazy ... jak to jede atd...


Neon

Recommended Posts

Ahoj dvěstěšestkáři, mám na Vás dotaz, jak se jezdí s 206tkou s tímto motorem (nevím, jestli je to 1.1, nebo někdy značeno 1.2 ... prostě 1124ccm) motorizace s 44kw výkonem. Je to popojížděníschopné, nebo je to hodně velká slabota na toto auto?

Vím, že by to chtělo přinejmenším 1.4ku, ale měl bych to v plánu, jenom na popojížďky do města ...

Díky za názory ... :papa

[upravil dne 12/3/2008 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neon ahoj.

motor na kterej se zrovna ptáš mám, ve 206.

je jasný, že s tímhle motorem žádný závodění čekat nemůžeš, ale myslím, že jak píšeš na popojížd\'ky do města, ti stačit bude vpohodě. Se spotřebou by to mohlo jít i níž na to že je to jen 1.1 se mi občas zdá, že nějak často jezdím tankovat:) ale to je asi jen můj pocit.:myslim

Pokud je auto naložený taxe zázraky čekat nedají ale ve dvou nebo při jízdě v jednom to i v rámci možností, dá se říct, jede:D Kdybych měl větší \"závodnický ambice\":)který ale nemám:aut, šel bych spíš do tý 1.4 (nebo ještě radši 1.6 16V:mrk) tak i tohle mě stačí:super

Otázkou bude u mě až na to nasadím ráfky, jak a jestli se to bude schopný rozjíždět, ale to ty asi neplánuješ takže by ti stačit mohl...

mno a taky to povinný je při tý spodní cenový relaci:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to jenom teoretická volba, ale naskytuje se mně možnost dvou kousků za skoro stejnou cenu ... Právě ona 1.1 (2000) a ještě 1.4 (1998) ale ta má nalítáno 200tkm, ale dobře servisovaná, tak zvažuji možnosti ... Ale je to stejně tak 20%, že jedna z nich dopadne ... Uvidíme;)

Každopádně u tý 1.1 mě více láká menší ručení, novější ročník ... má to i klimu, ale ta, když se zapne, tak to dle mého názoru nepojede vůbec, takže ani nevím, jak moc by se využila ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Žampión

Bože,200tkm.....:oJá osobně bych takové auto nekoupil.:roll

Bože ... a kolik si myslíš, že maj auta v českejch bazarech ... to, co je na tachu je jenom a pouze číslo ...:P Nikdy nikde nemáš jistotu, že to číslo, co je na tacháči odpovídá skutečnému počtu najetých KM ...

Je pravda, že vysokoobsahy zvládaj hodně a kor diesly, ale je fakt, že u tý 1.4ky nevim, jak by na tom byla ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ročník 04 . Ve městě je to dostačující motorizace. Vzhledem k tomu, že jezdím 95% město, tak jsem spokojen. Spotřeba by mohla být menší, celkový průměr 7,3L, není problém se dostat na 9 a rekord podle počítače mám 11L. Ale jak píšu, celková spotřeba za celou dobu co vlastním auto je 7,3.

Maximální rychlost jsem nezkoušel, ale loni na slovenské D1 při cestě na dovolenou jsem jel ve 2 dospělých , 2 dětech a narvaným kufrem po zadní sklo 147Km GPS a to jsem plyn ještě neměl na podlaze. V papírech je psaná maximálka 156Km, věřím, že to ten motor dá. Akorát, že takto naložené auto už docela jinak brzdí.

Větší problémy jsem zatím neměl. Měnil jsem jen po dvou letech olej + filtr, brzdovku , jeden stabilizátor a stěrače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak já mám 1,1 ve svém SW...Po městě se dá jezdit v pohodě za 7litrů, po okreskách do 100km/hod je spotřeba 5 litrů...Co se týče maximálky už jsem jel i 170km/hod podle tachometru a ještě tak bylo tak 500ot. do červeného pole, takže ve skutečnosti trošku míň, i když se mi zdá, že to ukazuju dost přesně při porovnání s GPS...Pokud s tím chceš předjíždět, tak musíš hodně přemýšlet...Jinak pokud si nevybereš z těch dvou, tak pak bych hledal modely od roku 2002 a výše...Přeju hodně štěstí při koupi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, mám taky 1,1 s klimou. Ve městě v pohodě a mimo taky. Dřív jsem měl 1,6 na ní jsem se vyblbnul a koupil jsem tenhle litrák. Hormony se mi už sklidnily a jezdím spíš defenzivně...

Každopádně se zaplou klimou jsem se s tím dostal až na Jadran a zpátky bez problému, sice se musí dřív podřadit, protože to motor opravdu neutáhne, ale tyhle nízkoobjemový motory je stejně potřeba víc vytáčet, takže se to dalo přežít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

206 1.1 mám taky:super už 4 roky a slouží bez závad..akorát mě ted\' nedávno zhaslo podsvícení ventilace,tak 3krát jsem měnila H7čky v potkávačkách,pískaj brzdy,ale to je materiálem destiček prý.Pro chlapa to odpich asi nemá..to je třeba se v tom svézt no:),ale já nejsem divočák,mě to stačí.Když už to rozjedeš-krásně to táhne i do kopců.:) A toho předjíždění se neboj-stačí správně zařadit a frnk ho:aut No a taky doporučuju novější model,jak píše i Tomy002.V dubnu jdu na technickou,tak ti dám vědět,co mě po 4letech a asi po 83000t ujetých km našli.Doufám,že nic:bacha bo nemám na opravy:bojim

Jo a kup si bílého když už,at\' nás je víc:potlesk

[upravil dne 16.3.2008 peugeotkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

No, je to jenom teoretická volba, ale naskytuje se mně možnost dvou kousků za skoro stejnou cenu ... Právě ona 1.1 (2000) a ještě 1.4 (1998) ale ta má nalítáno 200tkm, ale dobře servisovaná, tak zvažuji možnosti ... Ale je to stejně tak 20%, že jedna z nich dopadne ... Uvidíme;)

Každopádně u tý 1.1 mě více láká menší ručení, novější ročník ... má to i klimu, ale ta, když se zapne, tak to dle mého názoru nepojede vůbec, takže ani nevím, jak moc by se využila ... ;)

počkat-200 000 má najeto..?:o Tak do toho bych nešla:roker ani pod nátlakem:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč se každý diví, že 10 let starý auto má najeto 200 tis., to akorát vychází na průměrný nájezd 20tis km za rok což je reálný pro hodně řidičů. Ale když si chcete věřit tomu, co se uvádí v inzerci bazarů tak prosím, samozřejmě jsou vyjímky, ale moc jich není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ten průser, že lidi v ČR slepě věří tacháči!!! To já budu raději jezdit s vědomím, že auto má opravdu 200000km, než aby bylo číslo 100000 a mělo ve finále třeba i 300tkm. I když jsem kupoval 406, tak trnkoš řikal, že těch 140tkm by mělo být poctivých, ale nikdo to dnes nedokáže ... hlavní je, že auto na to vypadá a šlape.

Každopádně obě auta padla. 1.1 byla nakonec nic moc a 1.4ka se prodala :( a věřím, že za rok - 2 může být v bazarech opět a na tachu může mít i klidně 100 Tkm :P:D

Teď se rýsuje něco úplně jiného, co jsem ani nikdy nechtěl, ale je to výhodná koupě!!! Ale pak se se mnou asi přestanete kamarádit ... :D:D:D

A jak někteří doporučují r.v. 2004 a více, tak to je sice fajn, ale já to chtěl, jako druhé auto (tzv. nákupní), což by bylo na 206tku zbytečný luxus platit za ní takový peníze ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ty motory dva , karbec 37 kW a BOSCH 44 kW. Ta stříkačka je samo živější, na úkor spotřeby.

Pokud na to obuješ kola 155/70 R 13 je to sporťák do města.

Na nějaké courání po dálnici v nouzovém případě.

Spotřeba :

zima - pocuky 800 metrů - 10 lt / 100 km

podzim , jaro - 8 lt / 100 km

leto 6 lt / 100 km

delší tratě v letním období dle zátěže a šířky pneumatika 4,5 - 5,2 lt / 100 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...