Jump to content
Sign in to follow this  
Medvěd

PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE V NÁRODNÍM DÍVADLE

Recommended Posts

Od bráchy jsem dostal k svátku lístky do Národního dívadla na hru ROCK´N´ROLL a tak jsme včera s Helčou vyrazili za kulturou. Neradi chodíme pozdě, takže jsme před Národním divadlem byli už více než půl hodiny před začátkem. Pohodlně jsme se usadili na místa a najednou, cca v 18.35 vstoupil na pódium Vráťa Brabenec a další Plastici a švihli si 25 minutový koncert, takže nově příchozí diváci museli mít nutně pocit, že jdou buďto do nějakého rockového klubu nebo že prošvihli začátek představení. Pro mě (ač nejsem žádný extra rocker a tuto hudbu jsem v mládí opravdu neposlouchal) to bylo velice příjemné překvapení - konečně si někdo všiml, že chodím téměř všude včas a tak jsem byl odměněn.

Jinak 3 hodiny trvající divadelní hra je pohledem na to, co se dělo v Československu v 70. letech, proložená skladbami Pink Floyd, Velvet Underground a právě Plasticfů, kteří pak ještě zahráli živě na konci. O hře se dá jen těžko mluvit konkrétně, podle mě je nutné si obrázek vytvořit sám (mé názory byly jemně rozpolcené, ale třeba Helče se to nelíbilo vůbec).

Závěr:Chcete - li vidět naživo Plastiky v Národním a má - li Vám co říct hra o době, kdy nebylo normální jít do obchodu a koupit si desku jakékoli oblíbené skupiny a kdy se dělaly koncerty pod dohledem STBáků, tak do Národního vyražte - myslím, že odejdete spokojení.

URČITĚ ALE PŘIJĎTE VČAS, TEN KONCERT JE SOUČÁSTÍ PŘEDSTAVENÍ

[upravil dne 10/3/2008 Medvěd]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×