Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní tlumiče


Kik

Recommended Posts

Peugeotí přátelé, chystám se na repasi zadní nápravy do Příbrami a uvažoval jsem, že by bylo záhodno zároveň vyměnit zadní tlumiče, může mi někdo stručně poreferovat na téma jaké bych tam měl dát ?? ( značku, kapalina, plyn apod. ) Za reference předem vřelý dík. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnil jsem loni za vyběhaný Monroe.Po 15.000 km jsem tam,kde jsem byl.Cejtim každej hrbolek,natož pak větší nerovnosti.Těžko se smiřuju s tím,že Felina mojí holky je příjemnější než moje 405ka...

A to mam novy silentbloky a na zadku udělany ložiska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože to máš blíž k nám než do Příbrami nabízím:

Repase zadní nápravy - ložiska, gufera by stála 969x2 materiál a 3500 za práci (ceny s DPH ........)

Tlumiče zadní 1266 Kč za jeden kapalinový, resp. 1495 za jeden plynokapalinový Kayaba. Práce by se svezla s nápravou. Takže celkem cca 8000 Kč či 6500 bez DPH.

Rebik¨

Auto Vašenda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem byl u Vašendy s tim chladičem tak mi to prohlíd a zdělil mi tu skvělou novinu,že mám v háji zadní nápravu.Právě s tim jsem byl v Příbrami a najel jsem círka 30.000km takže tam bych už nejel ani za nic.Takže jedu k Vašendovi a věřim,že si tu mou škváru nevezme za fušeřinu.

Jinak tlumiče Monroe měl kámoš na Lančii a za rok šli do háje.Můžu doporučit Japonský Kayaby mam je na předku a nestěžuju si.Mimochodem je Japonci dávaj do většiny svejch aut v prvovýrobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Jenom otázka....

Jak se pozná \"špatná\" zadní náprava?

Mám tam nové tlumiče, kola na hříledi nelítají, ale při přejzdu nějké markantnější nerovnosti to relativně dost bouchne na zadní nápravě a to ještě nestandartním zvukem. Je to projev špatné zadní nápravy, nebo jenom nějaká chybky někde jinde. Zdá se mi, že by mohl být zadek auta malinko víš, ale žádná tragedie. Jako 120 to není :)

Trošku víc předešponovat torzky? Neboudou prpět tlumiče?

Díky ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad spatna zadni naprava :

Dobra je do Hacka, spatna je do Acka ... neco jako u kamaradek Skodovek.

Jinak, jestli ti tam neco bouchne pri nerovnosti, muze byt v haji treba ulozeni zadniho napravy-silentblok. (Kelly 455,-kc/ks)

Na skodu to neni, akorat to mlati...A kdyz odejde jeden, tak pri sundani zadni napravy se vetsinou rozpadne i ten druhej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 13 let později...

půjčím si vláknité téma... :)

prosím o pomoc se zadníma tlumičema

jak tady od stolu poznám, jestli mám plyn nebo kapalinu...? a jaká je "nejlepší" firma (výrobce) na nový...? na trhu je toho na můj vkus ňák moc.. nepotřebuju na tom uplně ušetřit! ale nejdražší kolikrát neznamená nejlepší... a co všechno se potřebuje ještě za díly kolem...? jenom ty tyčky a nebo třeba ňáký ty gumový věci.., šroubky jak v IKEA atd..?

Díky.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem taky táta, tak to snad nebude vadit :P

zadní tlumič má označení 5206 WL, ale jsou tam odkazy na rok výroby, asi nějaké modernizace, zkusil bych se domluvit přímo v pežo s odkazem na stáří auta, jinak nepotřebuješ nic jiného, jen dva tlumiče

sada 2ks zad. tlumiče origo cena cca 3550 Kč v pežo

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:( tak original jeden 2.927,- Ta levnější sada (druhovýroba Peugeot) za 3.550,- už se nevyrábí.. Další začnou vyrábět až v polovině dubna = podle pána "Kopeckýho" tak konec května dostupný u nás na trhu... Jeho věta že 6.000,- dávat na zadek je zytečný, ať si dojdu do Kellyny, mě zabila :D 

Takže děkuju za snahu ozzy... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...