Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hláška unblock diesel filter


vlado307

Recommended Posts

Ja mam stejne auto a ziadny unblock mi to nehadzalo, /len antipolution fault/ a to uz mi auto skoro netahalo, co bol tak ucpaty FAP. Popisuju vobec tie hlasky pravdive info? Clovek sa v tom potom nevie vyznat a asi sa ma hned utekat odlahcit do servisu/myslim financne/.

Stratu vykonu necitis? Sprav si regeneraciu: Pred startom pri ocakavani vyssej rychlosti otvor a zatvor hrdlo nadrze. Po prejdeni cca10-20km to zopakuj. Ak nepomoze tak mas asi blbe cidlo snimania tlaku, alebo mas prvu gen. fapu a ten sa ma menit tusim pri 80t. Ale to ti v servise uz povedia ze si mas pripravit cca 20l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se take pridam.

Mne to zase hlasi hlasku \"Diesel Filter reinigen\" a dle Peugeot servisu je uz FAP take ucpany a je ho potreba vymenit (ja tedy chci ale vyzkouset manualni vycisteni vapkou).

Jinak i kdyz mam FAP druhe generace a najeto pres 90 tisic, tak je treba dana vymena a je to pry zpusobem jizdy a poctem kratkych cest. Pak se pry FAP ucpe mnohem drive nez jakou ma zivotnost.:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dizzi

co ja viem tak ta tvoja hlaska a aj to rozsvietenie kontrolky motora znamena prave to,ze vtedy sa ti cisti FAP-prebiehe rgeneracia.

To je podle mě pěkná kravina, nebož konkrétně u mě to začalo dělat až po 70 tis, to by znamenalo že celých 70 tis. neproběhlo ani jedno vstřiknutí aditiva!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som si skontroloval tu nadrzku s aditivom,ale ta je skoro plna.Podla toho co pisete na tie kilometre co mam by mala byt skoro prazdna.Bud mam upchate potrubie od nej alebo je tam el.zavada.Kontrolka mi svieti skoro stale,ale motor ide normalne.Vykon straca len pri hlaske \" antipolution fault\" ale ta sa mi napisala asi iba tri krat,aj to len na par km.Dííík za za vase rady,teraz aspon viem ze tam je aj nejaky FAP,apo oprave -dvojhmotnostneho pritlacneho kotuca-ma caka dalsia investicia.

(spojka zacala piskat asi pri 70 000km a v januari mi ju robili,ale kedze som ju nemenil ale iba opravoval uvidim kolko km vidrzi):myslim

307SW 2.0HDI 79KW 2002rv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mas pokazene davkovanie, tak za takych 3000km ti auto uz ledva pojde.Fap bude pripchaty. To davkovanie este suvisi s cidlom na hrdle nadrze/cca 1500sk/. Ja som tam mal studeny spoj,dal sa opravit. Inak moze byt v haji aj ta nadrzka. Az by si ju /to ti ale neprajem ,cca 6000sk/ nahodou menil tak by si ju mohol podrobit mensiemu vyskumu. Myslim vsak ze pri tychto vadnych veciach by ti to uz pri starte hadzalo ANTIPOLUTION FAULT. Skor si myslim ze sa Fap hlasi na vymenu prip. nejake vycistenie. Vyskusaj tu regeneraciu co som pisal vyssie.

[upravil dne 13.3.2008 vlado-.m]

[upravil dne 13.3.2008 vlado-.m]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se připojím. Mám teď 307 SW HDi 1.6 rok výroby 2004 dovoz Belgie, leasing, najeto 130000. Zatím žádný problém, auto perfekt (nechci zakřiknout) a zjišťuji díky tady přítomným že mám nedostatek aditiva pro FAP. Marně ale hledám informaci, jakou generaci filtru u tady toho vozu mám a kolik vydrží najeto km. To samé se ale týká i rozvodů, protože podle kluka od Peugeotů mají mít tyto vozy prodlouženou na 240 000, což se mi ale nějak nezdá. Má tu někdo nějakou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mích informací výměna rozvodů by měla bejt nejpozději po ujetí 160tis.Já sem je pro jistotu měnit ve 120tis.S tou generací FAPu ti můžu říct že máš tu 2 a výměna se má provádět ve 120tis.Já mám 135tis. a pouze jsem dolil aditiva a jezdim dál.Nemělo by se nic dít pokud se bude pravidelně spouštět regenerace-toť moje skušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...