Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

homokinetický kloub


Guest PeS16

Recommended Posts

zdravím, chtěl jsme se zeptat jestli když mi praská cosi v homokineťáku tak jestli stačí ho jen rozdělat ten binec vysypat nebo tam vyměnit ložisko a zase fungovat dál nebo jestli se to musí celý koupit nové a kolik to stojí kdyžtak... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vůle tam není jen mi tam něco praská když točím doleva v pravym kole, vezl jsem nějakyho mechanika tak mi řikal že to je v homokineťáku... dá se to rozebrat před barákem na zvedáku? třeba mi tam jen vlitl kamínek pod tu manžetu

nebo něco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli ti v kloubu něco lupe nebo chrastí,tak doporočuji co nejdřív vyměnit.protože se může kdykoliv rozsypat.a s tím čištěním nedoporučuju protože můžou bejt odrbaný kuličky nebo vydřený mysky.takže stejně dlouho nevydrží.mrkni do toho Elitu ZDE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již jsem se stím setkal,že mechanik nakecal,že se mění poloosa s klouben-že je to nerozebíratelně spojeno.Nevím zda na nějakém autí toto existuje´,ale u většiny je to rozebíratelné.Tato oprava se dá udělat i před barákem (pokud jsou na to prostředky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dýzl

Již jsem se stím setkal,že mechanik nakecal,že se mění poloosa s klouben-že je to nerozebíratelně spojeno.Nevím zda na nějakém autí toto existuje´,ale u většiny je to rozebíratelné.Tato oprava se dá udělat i před barákem (pokud jsou na to prostředky).

Samozřejmě že to existuje, třeba 205 to tak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na některých vozech jen kloub, na některých celá poloosa. Měl jsem tu čest dělat kloub na 309té - byl nerozebiratelnej, musela se měnit polosa.

Pokud je vyměnitelnej jen kloub tak je nasunutej na vlastní poloosu pomocí drážkování a na místě ho jistí kroužek.škoda, že to tak není u všech.

[upravil dne 10/3/08 bagr]

post-0-141095993737_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si dej rekvalifikační kurz. Beztak minimálně polovička mechaniků v servisech, co něco uměj, nejsou původně vyučení mechanici, buď se naučili sami a výučňák mechanika vůbec nemaj, a nebo si pak ten výučňák dodělali. Jak říká jeden kamarád - ten co mě vlastně přitáhl pořádně k autům - sám gymplák s ekonomickou nástavbou - vyučenému mechanikovi by prý svěřil tak maximálně výměnu oleje u Avie. A podle toho co občas v servisech vídám, se mu ani nedivím... kdepak, opravdových mechaniků je dost málo (čest výjímkám).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...