Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.9 D - výměna chladící kapaliny


Marty

Recommended Posts

Ač jsem v historii hledal, jak jsem hledal, tak se mi nic nepodařilo najít. Potřeboval bychom poradit kudy nejlépe vypustit chladíci kapalinu a kde jsou odvzdušňovací místa. Jedná se o motor 1.9D používaná v 205/306/405. Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dole na chladiči, buď je tam výpustný kohout, a nebo se musí sundat hadice. Dále je zezadu na bloku šroub, ale ten se většinou nechává být, tam zbyde tak půl litru - takže je jednodušší vypustit jen na chladiči, nalít čistou vodu, znovu vypustit a dát novou směs.

Odvzdušnění závisí na tom kterém konkrétním autě, zporavidla nahoře na chladiči, dále na tělesu termostatu a hadici k topení. Ne každé auto má všechna tato místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo má chladič dole jakoby k motoru plastovou zátku na plochý šroubovák, tak ji vzít šroubovákem akorát na to. Dost často je to vymačkané.

Jo ovzdušnění jak píše oddie, většinou je to šroub na imbus s těsněním (nad termostem, trubce topení,).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...