Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Subwoofer


SP4RCO

Recommended Posts

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, zdroj signálu je připnutý na zadní repro, rány se ozývají opravdu i při vypnutém radiu, při zasunutí klíčku a při startování i vypnutí.Když pominu ty výrobcovy chvalozpěvy, tak to funguje opravdu dobře.Rozhodně to \"nenafukuje\" auto, ani o to nestojím a pro mou muziku(country, bluegrass) :roker mi to naprosto dostačuje.Výrobce také doporučuje vzít napájení přímo z baterky, což já nemám, neb jsem si nechtěl nechat rozebrat fungl novej auťák. Co mi říkali v servisu, tak napájení je prý vzato z TZ.:roll

Nepomohlo by na popsaný problém něco z tohoto?

http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?skupina=4&rozsah=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že pokud chce někdo zapojit subwoofer na rádio, tak je to IMHO neřešitelný už proto, že asi nebude mít pásmovou propusť na jednotlivé vývody z rádia a oprostivše se od toho, že 1x50 W max. s tím sub skoro nic neudělá, tak mu to za těchto okolností bude hrát celý spektrum, tj. nejenom basy, ale i výšky a středy, což sub tak nějak nemá rád...a proto bych řekl, že se na zesilovači nachází volič pásmové propustě pro jednotlivý určení (středobasy, basy, nebo celý pro třípásma)....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Algol

Já bych řekl, že pokud chce někdo zapojit subwoofer na rádio, tak je to IMHO neřešitelný už proto, že asi nebude mít pásmovou propusť na jednotlivé vývody z rádia a oprostivše se od toho, že 1x50 W max. s tím sub skoro nic neudělá, tak mu to za těchto okolností bude hrát celý spektrum, tj. nejenom basy, ale i výšky a středy, což sub tak nějak nemá rád...a proto bych řekl, že se na zesilovači nachází volič pásmové propustě pro jednotlivý určení (středobasy, basy, nebo celý pro třípásma)....:D

tak low pass filter je i na kazdym lepsim radiu, nicmene jinak je to presne tak jak rikas, subwoofer bez zesiku je nesmysl :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No určitě ano, ale pochybuji, že na každý ze 4 kanálů zvlášť, maximálně na předky a zadky dohromady po dvou párech...pro normální poslech stačí klidně 2x50W zesík do můstku, a něco menšího do kufru, ať se dá sedět na zadních sedačkách...:super

Celý se to dá pořídit za pár peněz, účel to splní, pokud člověk nestaví hifícký auto....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zase na druhou stranu - člověk s něčím začít musí.

Takže, jako student sem cpal do plata favorita 20cm repráček za 4 stovky, napájený rádiem - a myslel sem si jak my to hraje. Postupně sem začal vydělávat, kupovat dražší zařízení - a začal poslouchat rozdíly. Od určité úrovně (ceny) je ale rozdíl v poslechu menší a menší - jde to rozeznat \"cvičeným\" uchem. Člověk musí určitou dobu poslouchat, aby ty detaily potom navnímat. proto si myslím, že když začínám a nemám peníze, tak klidně můžu dělat blbosti typu - subwoof přímo na rádio. Alespoň si na vlastní zkušenost (ta je nejcennější) vyzkouším, že tudy cesta nevede.

btw. ten MEGAKIK čico je za nějakých 2800,- což mi příjde na takovou zhovadilost docela dost peněz. Za to už se dá postavit slušnej subík a pořídit starší zesilovač (kde výsledný zvuk bude uplně někde jinde)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) No, myslel jsem si to, že tato \"značka\" (Megakick) asi nebude to pravé ořechové... Teď jsem našel za slušnou cenu toto: http://www.exa.cz/zesilovac-blaupunkt-gta-2-special-p-3314.html a k tomu toto: http://www.exa.cz/subwoofer-blaupunkt-gtb-1200-p-3134.html A to si myslím, že by mohlo pro začátek stačit! Co vy na to? :myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to už bude lepší - i když se mi nějak nezdají ty popisky na stránce

U zesilovače je 4x140W, nebo 2x350W do 4ohmů - přitom je to dvoukanál (ale tak to tam mají asi \"tiskovou\" chybu)

Na stránkách blupunkt.cz sem žádnej takovej zesilovač v sérii GT nenašel - na oficiální stránky nemám čas se dívat.

Subwoofer mají na bp.cz za 2900 - což už je reálnější cena.

Blaupunkt neznám, stránky exa.cz taky ne - napiš jim kdyžtak o podrobnosti - tech. listy s parametrama, atd. Jinak ceny fajn.

Pokud hledáš něco kvalitnějšího - jetýho, tak zkus ahifi.cz - bazar. Maj tam použitý zesíky - z toho by se dalo vybrat.

Co čekáš od subwooferu - tlak a hučení(techno) - hraje hlasitěji, basy cítíš na těle, ale je to nekvalitní, nebo krátky přesný bas (rocková muzika) - kde je kvalita poslechu, ale frekvence nejdou tak dolů (necítíš to tak na těle).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...