Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LED žiarovky do smerovieK


Whitetiger

Recommended Posts

Tak jsem trošku hledal na internetu a koukám, že instalace LED blikačů není tak jednoduchá, jak se může zdát. Prakticky jde o to, jestli máš mechanický (bimetalový - to jsem teda fakt nevěděl, že něco takového existuje) přerušovač - tam je rychlost blikání odvislá od zátěže a nebo elektronický, kterému je to údajně jedno (já to ale nezkoušel). Pokud nejsi schopen nahradit bimetalový přerušovač svým elektronickým, je nutno přidat paralelně k led diodám výkonový rezistor. Psali 8 Ohmů, 21W. Jenže si myslím, že to už levněji vyjde ta žárovka v kufru :)

Edit: Proč ten bimetalový přerušovač nacházím jen u motorek a starých náklaďáků? :myslim

[upravil dne 7.3.2008 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rezistor je dobra volba ale ten 21w ma jednu nevyhodu a to ze je este vacsii ako ta ziarovka a aj drahsi. Tot moja dlhorocna skusenost s elektronikou. V byvalej firme sme take mali a bol to valcek 2 cm v priemere a dlhy cca 5.5 cm. Takze by som isiel asikaj radsej do tej ziarovky.

Este by sa dalo upravit rele smeroviek a to tak ze vymenit ten odporovy drot za iny s inou hodnotou a preratat odorovy delic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...