Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Line IN


Dave_k

Recommended Posts

Mám org. rádio 4030 (bez CD měniče) no a chtěl bych z něj vytáhnou Line In. Po průběžném prohlídnutí člověkem co se v elektronice nějakou dobu š?ourá žádné místečko kde to napíchnout nenašel. Ale někde jsem četl, že by to bylo možný napíchnout místo vlnovýho pásma (třeba dlouhý vlny). Tak by mně zajímalo jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Nyní používám onu kazetu s konektorem, ale nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl by sis postavit i maly FM vysilac ( neco ve stylu jak jsou vsude na internetu schemata tech bezdratovych stenic ) pak bys to chytal jako normalni radiovou stanici ( mohl by sis ji pojmenovat treba Radio Dave :D ) a kdyz bys trosku pridal na vykonu mohl bys delat na dalnici pojizdny radio :D ma to ale jeden hacek, u nas je takovej vysilac nezakonnej :(:D

Jinak napichnout bys to mozna mohl na vstup zesilovace, urcite tam bude nejakej obvod rady TDA od Philipse ,tak si na nem precist cislo, vyhledat v googlu datalist tyhle soucastky ve kterym maj popsany aplikace a pin out a muselo by to chodit. jenze ted me tak napada jak to udelat aby ti do toho nehralo radio :mad: - no dat tam treba rozpinaci jack konektor, kdyz bys pripojil CD tak by se rozpojil puvodni privod signalu ... no asi tak :D

[Editován dne 5/1/04 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Melo by to jit napojit mezi demolulator a zesik. Tam kde vychazi demodulovanej AM signal to prerusis a napajis tam misto toho line in. Ja to jednou chtel tak udelat ale kdyz jsem videl malej plosnacek na kterym bylo napajeno milion soucasticek tak jsem ustoupil.

Poznat kde je ten spravnej vystup neni az tak lehky idealni by bylo poznat to podle soucastek, taky by mohlo jit ze bys naladil neco na AM a pak bys jackem ze sluchatek zkousel proklepat plosnak kde je signal, ale jak to pude pres prelakovanej plosnak nevim :D A nebo lepe jak psal Ferry. Kouknout co mas za brouky na plosnaku a podle katalugu zkusit poznat kam ten signal jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě podle katalogu to skouknul člověk kterej tomu rozumí velmi dobře a jaksi se na to nijak vzláš? nadšeně netvářil. Ale třeba když jsem potřeboval zesílit zvuk z přehrávače kazet tak vzal osciloskop přepájel dva odpory a bylo hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky je možný použít bez problému AM pásmo, leč má to jeden zádrhel. Předpokládám, že rádio používá elektroninický volič vstupů řízený centrální logickou jednotkou. Pokud je volič vstupů na bázi třeba TDA 7462 - používá se v jednodušších typech autorádií a obsahuje mimochodem i nějaký korekce, loudnes a tak, tak nejni problém, páč se pro AM rozsah většinou využívá zmoněný 1 stereo vstup a tady nejni problém. U složitějších a modernějších konstrukcí se používá např TDA 7406, kde je bohužel součástí IO i demodulátor AM, MPX filt pro FM a podobný pičovimy, takže použitelný vstupy sou jen z TAPE a o to se jistě připravit nechceš. Jinak oba typy mají v praxi minimálně jeden pár vstupů nezapojený, ale protože sou řízený po datový zběrnici, tak lze tento volný vstup aktivova jedině příslušným datovým příkazem z řídícího IO a to znamená ho přeprogramovat a už se to zamotává... Zjisti si co je tam za vstupní volič a podle toho se dá usoudit půjde/nepůjde-li to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Hicsi... Zajimava myslenka.1.)Jenze si zapomel na MUTE!! kdyz nemas naledenou stanici nebo nemas signal tak te na signal \"IDENT\" co jde z AM/FM demodulatoru,mikroprocesor vstupy umlci (MUTE).Musel bys tam mit naladenou nejakou AM stanici. 2.) Musis napetove a impedancne upravit vstupy,aby nebyly prebuzeny (mohl bys je odpalit...),ptz. z AM demodulatoru nebo MPX dekoderu nejdou 2V ktery sou definovany normou u LINE vstupu.Dale se muze vyskytnou interference z oscilatoru fazoveho zavesu.(teda pokud to ma frekvencni syntezu),atd. Podle me je nejlepsi vyradit kazetak a pripojit to misto nej.Stejne,kdyz to tak vezmes tak v aute budes mit CD,tak k cemu kazetak... :D

To impact... No tak nejak jako vopruz to sice vypada,ale v podstet je to docela jednoduchy... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naladit jakoukoliv silnou stanici na AM rozsahu snad nebude žádney problém...:D:D:D. Uzpůsobení vstupu je samozřejmě nutný, ale nikterak složitý. Vždy? se jedná o dva kondíky a odpory... Je pochopitelný, že použití vstupů z TAPE je nejjednodušší, ale....

1.) prostě nemáš možnost ty kazety nadále přehrávat... - budiž...

2,) Třeba TDA 7406 obsahuje i korekce a tudíž je takovýto vstup nepoužitelný...

3,) Nutnost pouštět kazetu na prázdno pokaždý,když chci použít takto vytvoření LINE-IN.

Tady je vidět, že každý řešení má svá pro i proti a záleží na konkrétním případě, co je ochoten uživatel obětovat...

Celkově je to operace poměrně nimravá a kdo nemá příslušný zkušenost, tak a? si to radši v zámu funkčnosti rádia nechá udělat, čímžto v každým případě přichází o záruku je - li...

A propo, z interferencí PPL bych neměl žádney zásadní strach. Pokud je to jen trochu slušný rádio, tak je tunerová část vždy precizně odstíněna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vostiku ty to nectes od zacatku :D :D, Dave_K : Mám org. rádio 4030 (bez CD měniče) no a chtěl bych z něj vytáhnou Line In. Po průběžném prohlídnutí člověkem co se v elektronice nějakou dobu š?ourá žádné místečko kde to napíchnout nenašel. Ale někde jsem četl, že by to bylo možný napíchnout místo vlnovýho pásma (třeba dlouhý vlny). Tak by mně zajímalo jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Nyní používám onu kazetu s konektorem, ale nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Impact má pravdu.... Aiwa, JVC a pak nějaký noname rádia sou v některeych modelech LINE-IN přímo vybavený.

To DAVE_K:Pokud si z Práglu, nebo odněkud z okolí, tak se ti na to můžu mrknout, ale nemůžu slíbit, že to rozchodím, páč vzhledem k tomu co se lze dočíst v diskuzi vidíš sám, že to taková trivka zasejc nejni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Práglu nejsem a vcelku mi to origoš rádio vyhovuje. O jiným drá?áku jsem taky uvažoval,ale vyhovuje mi právě ten ovladač pod volantem. Že de připojit na určitý jiný rádia už jsem tady někde čet, ale zase je potřeba nějaký adaptéry apod. Tak jsem se jen zajímaj jestli s tou přestavbou už někdo neměl zkušenost a jestli by to bylo reálný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tomu kazetovymu adapteru.

Bracha ten adapter ma a hraje mu to dobre zadny sumy, ale nesmi zesillovat hlasitost na radiu ale na zarizeni ktery pripoji na ten line in, kdyz to udela naopak tak to hrozne sumi. Takze chyba s kvalitou muze byt i tady, ale asi zalezi hlavne na radiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...