Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

stáří a rozvodový řemen??


pavel626

Recommended Posts

Původně zaslal: EXI.60

s tou pumpou je to podle mě zbytečny,vždyt nemuže odejit za 80tis.A že by šla naráz jsem taky neviděl.jak začne odchazet,tak ji přece vyměním.že se rozsype naráz jsem nezažil ani u stary škodovky.to už je nějakej extrem!

už mam nějakou tu tisícovku od výměny rozvodů a stará pumpa stále suchá, nu ale rači to zaklepu abych se jednou šeredně nedivil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám naší žabičku zase doma.Byla u doktora a sem spokojenej,je pravda nebylo to zrovna levný.Vyměňoval tyčky na předku,rozvody a chtěl sem ,když už to tam je vyměnit olej ,filtry-olej.a vzduch.,projít brzdy,prostě aby byla žabička v cajku.

vodní pumpa- 860

napínací kladka- 1147

řemen mikro- 444

před.destičky- 925

brzd.vál.p.zad.kola-636

vzduch.filtr- 180

olej.filrt- 135

mot.olej 10W-40- 420

svíčky 4x158- 632

tyčky 2x494- 988

materiál´´´´´´´´ 6367

=================

rovnání kotoučů- 500

kapalina- 100

práce- 1500

=================

celkem- 8467

a ty brzdy,to je :super,sem spokojenej:potlesk:papa

[upravil dne 23.4.2008 vendi.stejskal]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako zastrelte ma, ale moj remen co tam je original s peugeotu bude mat teraz v maji rokov :aut:aut:aut:aut:aut

Je na nom nabehanych len 57 000KM. Remen je este vo velmi dobrom stave. Tiez som sa bal, co s tym. Mechanikovy, co mi teraz menil tesnenie pod hlavu som povedal, nech sa mi na tie rozvody pozre, ze keby boli zalostne, alebo zlom stave, ze nech zavola, a vymenim aj tie.

Mechanik povedal, ze remenu nic nie je, a este takych 20 tis km nic nebude. Pozeral som ho i ja, je uplne v pohode.

Pre istotu ho aj tak v lete po dovolenke vymenim (ne nebojte se, na dovolenku nejdu autem :D ) a potom hodim na forum fotku, aby ste vedeli kolko moze taky remen vydrzat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: EXI.60

s tou pumpou je to podle mě zbytečny,vždyt nemuže odejit za 80tis.A že by šla naráz jsem taky neviděl.jak začne odchazet,tak ji přece vyměním.že se rozsype naráz jsem nezažil ani u stary škodovky.to už je nějakej extrem!

Co sa tyka vodnej pumpy :D to by si sa divil :D Mam s tym peknu prihodu. Boli sme 30 km od TT v senci, sa kupat cez leto. Kamarad byl na skodaaare. Dosli sme do senca, kupema sa kupeme, a ze sa ide domov. Naskakali sme do skodari, ideme a kym sme vysli s arealu, mali sme 110 stupnou na motore. Zastavili sme v chladku, zistili sme ze nemame vodu.

Tej svine prdla pumpa, a dost s nej kvapkalo. Ale dalo sa to celkom prezit. Skodovka mala hodnotu 5 000Sk tak odtahovka nepripadala do uvahu. Chalan mal vzadu 3 litre destilky, dali sme ju tam a hor sa na pumpu. Na pumpe vzdialenej asi 5 km sme uz nemali ani kvapku.

Kupili sme 5 bandasiek destilky, a isli sme. Pumpa tiekla viac a viac. Dosli sme do TT, uz sme mali vsetky bandaski prazdne. Pomodlili sme sa, ze dakujeme a v tom tresk, pumpa sa rozsipala a s auta nasupu secka voda vytiekla :D

Tj nevybuchla naraz, ale mali sme hodne velky problem prejst s nou 30 km. To sme kazdu chvilku stali a nechali v 30 stupnovych horucavach ochladzovat motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

Původně zaslal: EXI.60

s tou pumpou je to podle mě zbytečny,vždyt nemuže odejit za 80tis.A že by šla naráz jsem taky neviděl.jak začne odchazet,tak ji přece vyměním.že se rozsype naráz jsem nezažil ani u stary škodovky.to už je nějakej extrem!

Co sa tyka vodnej pumpy :D to by si sa divil :D Mam s tym peknu prihodu. Boli sme 30 km od TT v senci, sa kupat cez leto. Kamarad byl na skodaaare. Dosli sme do senca, kupema sa kupeme, a ze sa ide domov. Naskakali sme do skodari, ideme a kym sme vysli s arealu, mali sme 110 stupnou na motore. Zastavili sme v chladku, zistili sme ze nemame vodu.

Tej svine prdla pumpa, a dost s nej kvapkalo. Ale dalo sa to celkom prezit. Skodovka mala hodnotu 5 000Sk tak odtahovka nepripadala do uvahu. Chalan mal vzadu 3 litre destilky, dali sme ju tam a hor sa na pumpu. Na pumpe vzdialenej asi 5 km sme uz nemali ani kvapku.

Kupili sme 5 bandasiek destilky, a isli sme. Pumpa tiekla viac a viac. Dosli sme do TT, uz sme mali vsetky bandaski prazdne. Pomodlili sme sa, ze dakujeme a v tom tresk, pumpa sa rozsipala a s auta nasupu secka voda vytiekla :D

Tj nevybuchla naraz, ale mali sme hodne velky problem prejst s nou 30 km. To sme kazdu chvilku stali a nechali v 30 stupnovych horucavach ochladzovat motor.

neni mi jasny proc se ta pumpa ma rozpadnout, nebo prasknout to ze remen tlaci a lozisko se vybeha a bude sáknout chápu ale tohle.. ? no zatim sme nasuchu tak pri prvni znamce protejkani budu menit :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nvím jak u P a Š ale na ibize mi odeška vodní pumpa-nejprve asi litr chl.kap na cca 50km a snižovalo se to až na dva litry na cestu cca 2kmtak jsem ji vyměnil ale nerozpadla se,jen odešlo těsnění na hřídeli.Ale ibiza to má jinak-vodní pumpa není na rozvodech,ale má svůj řemen tuším s altikem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LOL, ja pozeram ze nikto mi nedal reakciu. Zabudol som napisat kolko ma moj rozvodak rokov... Takze v MAJI to bude 10 ROKOV, ano rovnych 10ROKOV :D A ako hovoril serevisa, nic mu neni... Takze o starnuti si myslim svoje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na PSA motoroch TU5JP (a asi to bude platit aj pre TU3JP, ktory mas Ty) je predpisana vymena rozvodov po 120.000 km alebo 10 rokoch. Takze ak ma naozaj 10 rokov, asi by som s vymenou nevahal... Na pohlad sice moze vyzerat dobre, ale vyrobca asi vie, preco dal obmedzenie 10 rokov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam na tieto veci vlastny nazor. To co pisu vyrobcovia, ma obrovske rezervy.

Na tomto aute su tri podla mna zazraky

1. Ziarovky su original, maju uz 10 roko (svietia uz 10 rokov)

2. Rozvodovy remen ma 10 rokov (prisaham vyzera ako novy) ale moze to byt aj tym, ze auto bolo stale garazovane

3. Brzdova kapalina este nebola od novoty menena, pritom auto brzdi skvele, a ked ju pozerali v servise, povedali ze je dobra (nepovedal som im ze je tam 10 rokov, asi by ich jeblo)

Pritom pokial sa nemylim, brzdova kapalina by sa mala menit kazde dva roky nie ?

Jedine co tam je menene podla presnych intervalov je olej, olejovy filter a vzduchovy filter. To tam bolo doteraz davane 5w na 40, SHELL HELIX.

Rozvody budem menit v lete, ale podla mna na to ako vyzeraju, by este slapli tych 20 000km v pohode...

Neverim ze vek rozvodov by znizil ich zivotnost o 60 000KM, nakolko auto ma teraz original 57 000KM. (ja som s nim nabehal 5000KM).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: xbarney

Blížim sa k hranici 120.000km takže sa chystám dať vymeniť rozvody a klatky. Zaujíma ma čo vlastne približne stojí samotný materiál bez práce ? A za akú dobu to zvládne vymeniť šikovný mechanik . . .

material najdes treba v eshopu na autokelly, cena za celou sadu nebo po kusech, a prace podle tabulek ti tu nekdo rekne kdo na to ma program ale typuju tak 3-4hodiny co sem tak koukal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
s tou pumpou je to podle mě zbytečny,vždyt nemuže odejit za 80tis.A že by šla naráz jsem taky neviděl.jak začne odchazet,tak ji přece vyměním.že se rozsype naráz jsem nezažil ani u stary škodovky.to už je nějakej extrem!

Rozhodně vždy měnit i pumpu ! Nejde tolik o případný únik kapaliny, ale spíše o havárii onoho ložiska, které je po výměně řemene vystavené větším tlakům. Co se stane, když odejde a blokne se ložisko u pumpy asi nemusím popisovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se blokne kluzné ložisko?

Není podstatné, zda se blokne či přidře - podstatné je, že s ním odejde i řemen. Vím o čem mluvím, stalo se mi to na Renault Laguna a jen tak tak jsem ho stihnul vyměnit (bohužel se dle postupů autor.servisu musel měnit i zánovní rozvodový řemen).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...