Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ladění systému


Capy

Recommended Posts

Lidičky nenapíše tady někdo jak správně naladit hudbu v autí. mam na mysli nastavení filtrů na zesiku rádiu atd.

Včera jsem totiž už zkoušel osadit basák a zjistil jsem že už jsem to tak dlouho neladil že si to nepamatuju:D.

jinak tedy mám rádio clarion s 6 rca výstupy (4V) basový má možnost sub filtru.4 kan zesik rodek. horní, bandpass propusti a full. a zadní s možností fázového posunu.

komponenty emphaser a sub zatim helix 20cm za středovým tunelem.

jde mi to to zda použít sub fitr na rádiu nebo zesiku případně kolik cca. a jestli fitry se mezi subem a kompama se mají překrývat nebo být stejné (každý systém by měl hrát to svý ne)

dík za pomoc a trochu teorie:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já nejsem odborník, ale každej má ty uši trochu jiný a každýmu vyhovuje něco jinýho - takže experimentuj a uvidíš (resp. uslyšíš)

První bych přední kompa odříznul od spodku - to, jestli rádiem, nebo zesíkem nechám na tobě - co ti příjde poslechově lepší a hlavně který prvek je kvalitnější a má strmější křivku \"ořezu\".

Jakou zvolit dělící frekvenci (kompa/subwoof)?

Záleží na kompech a subwooferu. Nějaká kompa zahrajou pod 100Hz slušně, Některé suby zahrajou nad 100Hz slušně. To je právě na tom, co komu vyhovuje a jak to kdo má rád. experimentuj

Já sem pořád experimentoval s naladěním rádia a zesilovače .... až jsem přišel na to, že to nemá cenu, protože bych to pro každý styl hudby musel pokaždé přeladit - takže ve finále je to právě o kompromisu a o tom, že sem to pak ladil pomocí eqvalizéru na rádiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

zalezi na kolika to ten filtr na radiu orezava... Zkus a uvidis jak to bude hrat. Osobne mam rad, kdyz basak hraje o kousicek vys. Staci klidne pasivni vyhybka, kterou si muzes postavit podle potreby a je to za \"par korun\" pripadne aktivni na ktere si to muzes v klidu menit - ta taky nevyjde zas tak draho.

Ty vyhybky v autoradiu se mi moc neosvedcili a vetsinou jsou nastaveny dost nizko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud umí rádio nastavení tak doporučuji upřednostit rádio před zesíkem a zesík jen přepnout na dolní propust (pro sub) popř. full (pro kompa) a dát max rozsah na frekvenci, pokud rádio neumí musíš naladit na dělící frekvence na zesíku.

dělící frekvence se používá nejčastěji 80Hz nad pro kompa apod pro sub, zaleží ale na repru a podle toho se frekvence upravuje, obvikle se dává stejná frekvence aby nebylo určitého pásma víc, pouze v případě když je určitého pásma málo tak se frekvence překrývají. hlavně ne obráceně aby byla díra:aut

zrovna ty tvoje emphasery budou hrát celekm nízko a ten 20sub zese až tak nízko nepůjde jako třeba 25 nebo 30.

pokud máš nastavení frekvencí na rádiu tak se to nastaví celekm vpohodě přesně, pokud to budeš dělat na zesíku doporučuji ti sehnat si např. mp3 s určitýma frekvencema aby bylo možné přesnější nastavení než jen podle čísel potáků...

? nebo jsi chtěl vědět to že: hlasitost na zesíku na min, všechno ladění na 0 (bassbost, lound atd.) rádio pustit na 60-70% podle toho kdy zkresluje a pak pomalu přidávat na zesíku level až do prvního zkreslení a poté trošku ubrat... a takto postukně a hlavně zvlášt kompa a sub...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky klucí aspon mam trochu jasno.

jak říkáš MK ty kompa hrajou hodně nízko a ten sub zas tak ne. spíš jim jakoby pomáhá a dodá trochu spodku.

Nejhorší je to že když jsem to doma už taknák doladil tak to bylo v poho jen jsem asi zahejbal kabelama a už v tom slyšim motor:grr tak mě čeká nové natažení signálu jinou cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ladil tak dlouho az jsem zjistil, ze nejoptimalnejsi poslech mam kdyz zesik je nastavenej na cca 80% halsitosti a full spectrum, dolni propust na radiu mam nastavenou na 81Hz a zesileni linkoveho vystupu na maximum ... a kdyz hraje vhodna skladba, musim jit po jizde na masaze jak mam z tech beatu obouchany zada :D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

díky klucí aspon mam trochu jasno.

jak říkáš MK ty kompa hrajou hodně nízko a ten sub zas tak ne. spíš jim jakoby pomáhá a dodá trochu spodku.

Nejhorší je to že když jsem to doma už taknák doladil tak to bylo v poho jen jsem asi zahejbal kabelama a už v tom slyšim motor:grr tak mě čeká nové natažení signálu jinou cestou.

jojo, to je tak kdyz nekdo napred horlive zapojuje a pak teprve cte :cool: .. ja jsem sice napred cetl, takze napajeci kabel mi vede jednou stranou a signalovej druhou, ale jelikoz jsem byl nedockavej v obchode, koupil jsem obyc dvoulinku, sice to hralo bez interferenci, ale nebylo to ono, pak mi volali z prodejny, ze uz maj na sklade poradnej stinenej kabel s integrovanym rem vodicem a mosfet konektorama, skocil jsem pro nej, vymenil a kvalita zvuku se vyrazne zlepsila .... poradna kabelaz je zaklad !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak horlivé to nebylo už jsem to párkrát dělal takže vím kudy cesta nevede.signál mam daleko od napájecího kabelu. ale v kabriu vede dozadu napíjení střechy a to mi dělá bordel zkusím to druhou stranou až sundám hardtop tam je kabeláž jen na okénka a kufr tak snad to bude lepší. kabely jsou opravdu kvalitní na takových věcech nešetřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...