Jump to content
Petr605

205 1.9D servo

Recommended Posts

Otazka predevsim pro Oddieho: co obnasi dodelat servo do 1.9D novejsi model. Obcas musim jet otcovym autem a proti me 605 je to fakt brutal. Ted v zime tam ma sirsi gumy a pokud jedu pomalu, tak to je k neutoceni - navic tam ma volant z GTIcka => mensi prumer => vetsi namaha. Diky za odpovedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) nechceš to probrat raději osobně? Nerad píšu romány... :)

V kostce:

1. sehnat řízení s posilovačem (z 205 nebo 309, to je stejné, já tam mám z 309 GTI). K řízení je třeba koupit i příslušný kloubek.

2. do 205D se zřejmě nevejde servopumpa pod altík, jako u 405, takže je třeba mít verzi motoru s vývěvou poháněnou řemenicí. Pokud to nemáš, je třeba sehnat vačku 1,9D s koncem pro řemenici. Dále dvojitou řemenici, vývěvu na řemen, držák vývěvy a servopumpy a servopumpu.

3. dále je třeba sehnat hadici serva ze 405D starý model, nebo 205D; a nádržku.

No, a když to všechno máš, už to jen smontuješ... :D

Pokud máš, jako já, držák vývěvy a servopumpy za 405 (jiný asi neseženeš), po smontování zjistíš, že se tam nevejde orig. krabice vzduchového filtru, takže tam dáš sportovní kužel... a pár dalších špeků - ale odměnou je snažší parkování.

Je to tu někde na fotce, nebo to můžeš vidět naživo v Praze, po předchozí domluvě (auto není moje, takže může být někde pryč).

Share this post


Link to post
Share on other sites

no já nevím, mám na 205 D taky širší gumy a volant z GTi ale že bych měl problémy s parkováním? :o

holt když je někdo rozmazlený ;)

podle toho co psal oddie tak bych se na to vysmrkal

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Impact: Ja vsechny tyhle chytry rady pretlumocim matce, ktera s tim jezdi casteji nez ja a uvidime, co na to ona.:D:D:D:D

To Oddie: Az to bude aktualnejsi, tak Ti poslu mail a domluvili bychom se. Tohle mela byt jenom sonda. Zatim diky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě na jednu variantu jsem zapomněl:

Máte-li varintu motoru s vývěvou přímo na vačce, a nemáte všechny ty věci k dispozici doma jako já, je zde možnost použít elektrickou servopumpu ze 106-ky.

Pak to obnáší:

1: koupit to řízení s posilovačem, jak jsem psal výše, tedy z 205 či 309

2: koupit elektrickou servopumpu ze 106-ky s příslušnými hadicemi a kabeláží.

Tahle varianta se na 205-ky i normálně montovala, tuším od r. 94.

Elektrická servopumpa je sice věc dost drahá a často se seroucí, ale vyjde to asi levněji a jednodušeji než předělávka motoru na řemenici. Kdo má ovšem variantu motoru s pohonem vývěvy řemenicí, je pro něj lepší ten první popsaný způsob - dvojitá řemenice a servopumpa na řemen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ještě k těm chytrým radám :D :

S 205D bez serva jsem před pár lety najezdil okolo 70tis km, a nějak extra mi to nevadilo. Pak jsem ale pořídil 405D se servem, a od té doby auto bez serva nechci. Člověk si prostě rád a rychle zvykne...

Zvláš? v případě, že s tím autem jezdí žena, je to servo prostě velmi vhodná věc. Takže, pokud máte opravdu pěknou a zachovalou 205D (či 309D), kterou si chcete ještě nějakou dobu nechat, nelitoval bych zhruba těch 4-8tis, za které se to dá dát komplet pořídit. Tuhle investici vám mohu jen vřele doporučit, na rozdíl od posranejch mračítek, spojlerů, modrejch diod a jinej patlanin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no když už jsme u tý 205tky v dieselu, tak mě taky šel volant opravdu ztuha. Ale pak jsem si nechal vyměnit tlumiče, spodní ramena a všechny ty gumy okolo tlumičů a mechanik zjistil, že mám totálně zarezlý ložiska nahoře u tlumičů. Když to rozebral, tak se to rozpadlo. Nechal jsem je vyměnit za nový a ejhle, volant jde opravdu daleko líp. Je pravda, že servo je servo, ale tohle hodně pomohlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×