Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

207 SW VTi 1,4 95 k


daja535

Recommended Posts

Dobrý den ,

kolegové prosím poradte , koncem měsíce se stanu majitelem nového 207 SW 1,4 VTi 16 V

jak takový syrový motor zajet aby se mu u mě líbilo :D

jasně musí se zahřát a nepodtáčet , ale máte někdo nějaké bližší zkušenosti s touto motorizací .

Docela se těším , je to moje první kombi , nikdy jsem kombi nechtěl ,ale máme uplně nové miminko a tak musím někde vozit kočárek.

přesto jsem si pro potěšení 607 mičku nechal .

díky Daja535 :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motor je konstruovaný tak aby snesl trvalou jízdu na cca 1000 otáček, takže podtáčení se bát nemusíš. Naopak nadměrné vytáčení zvláště studeného motoru je horší. Motor EP3 vychází konstrukčně z motoru EP6, mají shodný blok i hlavu válců. Zvláštností těchto motorů je regulace množství nasávaného vzduchu pomocí variabilního zdvihu sacích ventilů, škrtící klapka je jenom pro backup. Motor má proto nižší volnoběžné otáčky než je běžných motorů. Oba motory mají dobrý průběh točivého momentu a jezdí se s nima dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marisw

tak tento motor je podla mna to nejlepsie co v benzine peugeot predviedol...a uz bolo na case podskocit o krok dalej aj u benzinu...a variabilne casovanie konecne zaviest....japonci s nim ordinuju uz dlhe roky..a maju upech

Variabilní časování používá Peugeot už dlouho, tady jde o variabilní zdvih. Co se týká variabilního časování tak tento motor má jednu zvláštnost a to variabilní časování jak sacích tak i výfukových ventilů. To zajišťuje v určitých fázích recyrkulaci výfukových plynů a snižování emisí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...