Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdy přezout na letní?


sedl

Recommended Posts

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: MrVain

v každom meste je to inak v Poprade končí zima minimalne o mesiac neskor ako v Štúrove:o

Tak naposledy, tim že je to daný jsem myslel tu pruměrnou teplotu 7 st. Nemyslel jsem 21. březen;)

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

ja som to myslel tak isto, že ta priemerna 7 stupnova teplota je v kazdom meste ina, ked v Šturove bude celý den 10°C, v Poprade može kludne mrznúť;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prezul- zatim,ale jen ze zimnich do botasek:D auto ma jeste cas,rano jsem skrabal a co dokaze mokro,blato(aktivni stavari a zemedelci) a teplota okolo nuly je horsi nez snich,a to letni nepoberou. A rano ve fi se pomalu nedalo chodit jak byl asfalt namrzlej!:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to abych nenapsal svůj názor.Co jsem měl citrona BX a nyní 405,tak nepřezouvám,protože nemám dvě sady disků,jezdím i v létě na zimních.Na předchozích autech (F125P a Seat Ibiza17GLD)jsem používal zimní.Konkrétně u nás v jednoum pěkném esíčku jsem ji na Ibize s letními projížděl nadoraz v 70km a poté na zimních o 20km v hod více,tj v rychlosti 90km/hod bez problému (byl to rozměr 165/70R13).Zimní mají téměř za všech okolností lepší přilnavost,tedy pokud nejsou jako sliky.

DP se měnit pokud průměrná denní teplota v týdnu neklesne pod +5°c (dle jiných +7°C) na letní a na podzim opačně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Ajdamek

.................... On táta na gumách vždychy spořil, jednou mi dokonce na auto koupil protektory. ..............

Tak teď jsi mě dostal, pokud se Ti nelíbí protektory od spořivýho táty, tak nechápu, proč sis nějaký gumy teda nekoupil sám???

Třeba protože jsem byl student, byl jsem rád, že jsem měl na naftu a nemohl jsem si dovolit vyhodit protektory a dát za gumy 8000. Hold si nechal nakecat od gumaře pohádky. A napsal jsem to jen tak mimochodem, proč jsem měl ted Debicy, tak nevytrhuj věci z kontextu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dýzl

......................Zimní mají téměř za všech okolností lepší přilnavost,tedy pokud nejsou jako sliky.....................

No to si děláš prdel, člověče se divím že tě nezaměstná nějaká renomovaná gumárenská společnost, tam mají stovky inženýrů, laborantů, dělají testy a zbytečmě, vždyť jim to mohl obyčejnej Dýzl z ČR říct a ušetřili by, a nejen oni:D:D:D:D:D:D:D:D:D

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: dýzl

......................Zimní mají téměř za všech okolností lepší přilnavost,tedy pokud nejsou jako sliky.....................

No to si děláš prdel, člověče se divím že tě nezaměstná nějaká renomovaná gumárenská společnost, tam mají stovky inženýrů, laborantů, dělají testy a zbytečmě, vždyť jim to mohl obyčejnej Dýzl z ČR říct a ušetřili by, a nejen oni:D:D:D:D:D:D:D:D:D

[upravil dne 4/3/08 Radek Hurvajz]

Zinmí pneu zejména v teple naprosto nulová přilnavost. Toto byl jen blbej fórek , ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když z prdele napíšu, že na náklaďáku nepřezouvám, když se debata vede o osobákách, řeší se to na celou stránku. Ale nikdo z moudrých zastánců zimních gum tady nenapíše, jak by chtěli tuto situaci řešit zákonem, když rozdíly telot a sněhových podmínek jsou po republice tak rozdílné, že se plošným nařízením zimních gum může napáchat víc škody než užitku. Například já bydlím na Znojemsku, kde sníh známe pomalu z fotek a minulých čtrnáct dní tady byly teploty kolem 20 stupňů. Ještě včera pokud se zainteresovaní dívají na předpověď, ukazovali Dyjákovice (okres Znojmo) 14,8 stupňů! Jak to chcete vy moudří nehlupáci řešit, když zrovna v té době je v Jeseníkách a jinde kolem nuly? A když je 20 stupňů v únoru, tak jak by jste řešili toho, kdo nepřezul na letní a zavinil nehodu, protože za těchto teplot jel na zimních a evidentně mu to v zatáčce ustřelilo?! Zrovna tak jak nadáváte na ty, co jedou na suché silnici při dvou stupních na letních, mohou ti, co jsou oběti nehody způsobené někým, kdo jede při dvaceti na zimákách a neuvědomí si to, házet vinu na vás! Copak to jde za dnešního stavu klimatu? A když jsme u u vás, kteří se striktně držíte 7 stupňů, jestlipak jezdíte na zimních, když bylo dvacet! Určitě jo a slyším, jak se hájíte tím, že si dáváte bacha. Ale zrovna tak si moudrý člověk dá bacha, když jede na letních na suché vozovce a je pět stupňů! Tak kdo má pravdu? Vždyť je tato debata nesmysl. Vždy je to o odpovědnosti jedince! A pokud by byly ty zimáky lepší i v létě, proč se vlastně vyrábí letní gumy? A jak se jezdí ve Španělsku, Francii nebo Itálii, kde jezdí naprosto běžně při teplotě kolem 5st. na letních? Co je horší, jet ve 20 stupních na zimních, nebo při 2 stupních na letních? Přemýšlejte trochu.

[upravil dne 5.3.2008 vitin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem toto fórum objevil, myslel jsem si, že jsem našel prima skupinu lidí, kteří mají společnou oblibu Peugeota, navzájem se podpoří, poradí a v dnešním světě budou trochu držet spolu. Ale co se tady předvádí, je jen odraz stavu celé naší společnosti. Jakmile má někdo jiný názor, hned se mu nadává do idiotů, hlupáků a plive se po něm, když tady mladý kluk místo drog a dělání bordelu po městě upraví pracně svoje auto, trochu to přestřelí a chce se pochlubit, je místo toho, aby mu ti zkušenější ukázali směr a inspirovali ho, terčem sprostých nadávek, posměchu a ponižování. Ten, kdo má peníze a nového Peugeota, vyjadřuje se o těch méně majetných se starším typem jako o hlupácích a debilcích, aniž by si ve svém snobství uvědomil, že někdo ty peníze má taky, ale například se mu ty starší modely líbí. A i kdyby je neměl, nemá ten dotyčný právo někoho zesměšňovat. Čím větší vulgarita, tím větší jsou její autoři borci, není se čemu divit, když máme vzor u těch nejvyšších.

[upravil dne 5.3.2008 vitin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Když jsem toto fórum objevil, myslel jsem si, že jsem našel prima skupinu lidí, kteří mají společnou oblibu Peugeota, navzájem se podpoří, poradí a v dnešním světě budou trochu držet spolu. Ale co se tady předvádí, je jen odraz stavu celé naší společnosti. Jakmile má někdo jiný názor, hned se mu nadává do idiotů, hlupáků a plive se po něm, když tady mladý kluk místo drog a dělání bordelu po městě upraví pracně svoje auto, trochu to přestřelí a chce se pochlubit, je místo toho, aby mu ti zkušenější ukázali směr a inspirovali ho, terčem sprostých nadávek, posměchu a ponižování. Ten, kdo má peníze a nového Peugeota, vyjadřuje se o těch méně majetných se starším typem jako o hlupácích a debilcích, aniž by si ve svém snobství uvědomil, že někdo ty peníze má taky, ale například se mu ty starší modely líbí. A i kdyby je neměl, nemá ten dotyčný právo někoho zesměšňovat. Čím větší vulgarita, tím větší jsou její autoři borci, není se čemu divit, když máme vzor u těch nejvyšších.

[upravil dne 5.3.2008 vitin]

naprostý suhlas.....presne taky isty pocit som mal aj ja z urcitych jedincov tohto fora ked som sa tu prvy krat zaregistroval.....myslia si ze zozrali vsetku mudrost sveta a myslia si ze mozu sa s kazdym rozpravat ako s handrou...a pritom maju v hlave velke hovno...cest vynimkam....:papa:super

tod to je moj nazor ...dufam ze stým nikto nemate problem.....povedat si mozem hocico, tak si o mna neotierajte papule...som rad ze vitin zacial preberat aj tuto problematiku zakomplexovanych blbcov...to by chcelo vlastne okienko....:myslim:myslim

[upravil dne 5/3/08 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tiez len suhlasim, uz to tu neni o tom kedy prezuvat, ale o ponizovani,urazani.....a ked si tu niekto povie svoj nazor,a mozno skutocnost ze to tak moze byt je velka, tak ho druhy idu ukamenovat....ze Minimaxa....ty si to tu zacal nadavat do hlupakov...myslim si ze sa to da napisat aj lepsie...ak nesuhlasis snejakym nazorom....... tod tak isto si ja mozem mysliet o tebe se si totalny imbecil a chudak....a to uz len preto ze na multiplu povies ze je to najkrajsie auto.......no tebe sa mozno paci, ale druhym sa nemusi...to je to iste ako stým nazorom prezuvania pneumatik....... zamyslite sa tu niektory nad sebou....ako sa spravate...ja som si tiez myslel ze tu najdem poho ludi ktory radi pomozu...ale tu sa prebera len v minimalnej miere problematika peugoet...... premenoval by som to z peugeot fora na ludksu poradnu...alebo tak nejak podobne....ale vsetko dobre

[upravil dne 5/3/08 vrtak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marisw

Původně zaslal: vitin

Když jsem toto fórum objevil, myslel jsem si, že jsem našel prima skupinu lidí, kteří mají společnou oblibu Peugeota, navzájem se podpoří, poradí a v dnešním světě budou trochu držet spolu. Ale co se tady předvádí, je jen odraz stavu celé naší společnosti. Jakmile má někdo jiný názor, hned se mu nadává do idiotů, hlupáků a plive se po něm, když tady mladý kluk místo drog a dělání bordelu po městě upraví pracně svoje auto, trochu to přestřelí a chce se pochlubit, je místo toho, aby mu ti zkušenější ukázali směr a inspirovali ho, terčem sprostých nadávek, posměchu a ponižování. Ten, kdo má peníze a nového Peugeota, vyjadřuje se o těch méně majetných se starším typem jako o hlupácích a debilcích, aniž by si ve svém snobství uvědomil, že někdo ty peníze má taky, ale například se mu ty starší modely líbí. A i kdyby je neměl, nemá ten dotyčný právo někoho zesměšňovat. Čím větší vulgarita, tím větší jsou její autoři borci, není se čemu divit, když máme vzor u těch nejvyšších.

[upravil dne 5.3.2008 vitin]

naprostý suhlas.....presne taky isty pocit som mal aj ja z urcitych jedincov tohto fora ked som sa tu prvy krat zaregistroval.....myslia si ze zozrali vsetku mudrost sveta a myslia si ze mozu sa s kazdym rozpravat ako s handrou...a pritom maju v hlave velke hovno...cest vynimkam....:papa:super

tod to je moj nazor ...dufam ze stým nikto nemate problem.....povedat si mozem hocico, tak si o mna neotierajte papule...som rad ze vitin zacial preberat aj tuto problematiku zakomplexovanych blbcov...to by chcelo vlastne okienko....:myslim:myslim

[upravil dne 5/3/08 marisw]

Myslím, že jsme ukázali, že se můžem slušně domluvit i když máme třeba trochu odlišný názor, že je to o vzájemném respektu a slušnosti, kteréžto vlastnosti mnozí postrádají.

Já netvrdím, že má člověk jezdit na sněhu na letních gumách, bohužel jsem měl sjeté i letní a musel jsem se pro nějaké rozhodnout. Na osobáku. Bohužel na oboje jsem neměl a proto jsem koupil letní s tím, že zima končí a že zimní koupím na podzim. Takže půl zimy jsem odjel prakticky na letních sjetých. Není to správné, ale za celou zimu jsem nikde nezůstal viset, nezpůsobil jsem nehodu a kupodivu jsem tolikrát míjel bouračky, jejichž účastníci měli poctivě obuty zimní gumy. Ono to jen o těch gumách asi není.

Pamatuji si moje profesionální začátky, kdy autoškola trvala půl roku, další půlrok zkoušky na autobus a obtížné psychotesty, každý půlrok přezkoušení a školení. O dálkové ani nemluvím. Dnes mají řidičák za tři měsíce a to mnozí bůhví, jakým způsobem. A hned po třech měsících si myslí, že jsou mistři světa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je normalni, vsude sou lidi co kazou vodu a pijou vino :)

ja sem taky toho nazoru ze kdyz je snih maji byt proste zimni, kdyz snih neni uz to neni tak jezdnoznacne. Kdesi jsem taky cetl, ze v pripade asfaltu bez snehu ma letni pneu adekvatni prilnavost jako zimni. A taky jsem uz jezdil na letnich ve snehu a na zimnich pri 30 nad nulou a ziju. Nakonec je to jenom o tom jak se kdo na silnici chova a prizpusobi jizdu. Jezdit ve snehu 80-90 se zimnima je horsi nez jet 50 s letnima. Takovych pripadu se najde... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi abych to nedokreslil jedním zážitkem z letošní zimy. Dopoledne za mrazivého počasí a na zmrzlém sněhu jsem se vydal do města. Po cestě od vesnice jsem dohonil mladého borce s Feldou, který má čerstvé papíry, dělané na třikrát. Jel jsem pozorně a borec když viděl v zrcátku, že ho dojíždím, chtěl pravděpodobně zamachrovat před mámou a svojí holkou, které vezl a začal závodit. Nechal jsem ho odjet a jel si svým tempem. Když jsem dojel do esíčka, viděl jeho Feldu v poli a posádku, jak se drápe ven. Zastavil jsem a šel pomoct. Pár škrábanců, akorát matka byla převezena do nemocnice. Ještě jsem mu pomohl vytáhnout na laně jeho hodně pomuchlanou Feldu na zimních gumách.

Ovšem co následovalo, je ukázka mnohých dnešních řidičů rychlokvašek. Nic jiného ho nezajímalo, než chodit kolem auta a fotit na mobil. Pak po celé vesnici a v hospodě ukazoval, jaký že to je borec a řidič, jak bravurně prý zabránil ještě větší tragédii svým uměním a zkušenostmi, prostě to naprosto otočil a místo aby chodil kanálama a styděl se že málem zabil mámu, udělal ze sebe toho největšího borce, kterému to bohužel mladé nanynky žerou. Ti, co jezdí opatrně a dík tomu a troše štěstí nebourají, jsou podle těchto mistrů nezkušení řidiči, protože ještě nebourali. Takže oni se vlastně předhánějí v tom, kdo vícekrát boural a podle toho hodnotí svoje zkušenosti. Logika naprosto postavená na hlavu...A takových bohužel není málo.

[upravil dne 5.3.2008 vitin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

to je normalni, vsude sou lidi co kazou vodu a pijou vino :)

ja sem taky toho nazoru ze kdyz je snih maji byt proste zimni, kdyz snih neni uz to neni tak jezdnoznacne. Kdesi jsem taky cetl, ze v pripade asfaltu bez snehu ma letni pneu adekvatni prilnavost jako zimni. A taky jsem uz jezdil na letnich ve snehu a na zimnich pri 30 nad nulou a ziju. Nakonec je to jenom o tom jak se kdo na silnici chova a prizpusobi jizdu. Jezdit ve snehu 80-90 se zimnima je horsi nez jet 50 s letnima. Takovych pripadu se najde... :)

Naprostý souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Nedá mi abych to nedokreslil jedním zážitkem z letošní zimy. Dopoledne za mrazivého počasí a na zmrzlém sněhu jsem se vydal do města. Po cestě od vesnice jsem dohonil mladého borce s Feldou, který má čerstvé papíry, dělané na třikrát. Jel jsem pozorně a borec když viděl v zrcátku, že ho dojíždím, chtěl pravděpodobně zamachrovat před mámou a svojí holkou, které vezl a začal závodit. Nechal jsem ho odjet a jel si svým tempem. Když jsem dojel do esíčka, viděl jeho Feldu v poli a posádku, jak se drápe ven. Zastavil jsem a šel pomoct. Pár škrábanců, akorát matka byla převezena do nemocnice. Ještě jsem mu pomohl vytáhnout na laně jeho hodně pomuchlanou Feldu na zimních gumách.

Ovšem co následovalo, je ukázka mnohých dnešních řidičů rychlokvašek. Nic jiného ho nezajímalo, než chodit kolem auta a fotit na mobil. Pak po celé vesnici a v hospodě ukazoval, jaký že to je borec a řidič, jak bravurně prý zabránil ještě větší tragédii svým uměním a zkušenostmi, prostě to naprosto otočil a místo aby chodil kanálama a styděl se že málem zabil mámu, udělal ze sebe toho největšího borce, kterému to bohužel mladé nanynky žerou. Ti, co jezdí opatrně a dík tomu a troše štěstí nebourají, jsou podle těchto mistrů nezkušení řidiči, protože ještě nebourali. Takže oni se vlastně předhánějí v tom, kdo vícekrát boural a podle toho hodnotí svoje zkušenosti. Logika naprosto postavená na hlavu...A takových bohužel není málo.

[upravil dne 5.3.2008 vitin]

veru takych poznam aj ja :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovýho u nás máme taky akorát mu to zatím vychází bez nehod.Já když ho potkávám nebo když mě dojíždí zpomalím a uhnu ať si letí jak chce.No a k těm autoškolám mám vlastní zkušenost.Múj nejstarší právě začal dělat autoškolu a teď to probíhá tak,že musí odjet 14 dvouhodinovek jízd,na teorii chodit vůbec nemusí to nikoho nezajímá hlavně když udělá testy a má řidičák.Při naplánování 3 dvouhodinovek za týden může mít řidičák za necelý 2 měsíce a to není žádný rychlokurz.Kde jsou ty časy kdy jsme to samý dělali i půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha a tie dva mesiace to je este konfort u nas v meste jeden sukromnik robi kurzy na jeden mesiac :potlesk Takze za mesiac je z vas \"plnohodnotny\" sofer a mozete na cesty. A vyjadrovat sa ako chliev ku veciam na fore a potom sa necudujme, ako sa mne stalo, otacala sa mi jedna slecna v krizovatke bez akehokolvek naznaku aspon smerovkov ked uz chce taku pi....nu spravit, alebo ze mi niekto neda prednost z prava ked som na nevyznacenej krizovatke a najlepsie bolo ked sa v Povazskej Bystrici zacpala krizovatka a zacal to tam riadit policajt :D Pravdu povediac kam a kedy ist vedeli len vodici nad 40 a par dalsich, a samozrejme ja som aspon tusil:aut A tymto chcem povedat, len jednu velku zivotnu pravdu, ludia na cestach nezomieraju v takej miere koli zlej obuvy auta, ale koli rychlosti, alkoholu, nedani prednosti a inym zavaznym priestupkom. A skuste porozmyslat nad tym preco nikde v EU (mozno niekde ano nemam uplne prehlad) neprikazuje zakon ako prezuvat.:myslim

A ten sneh v Prahe dnes, to bolo len tak slabo pocukrovane. Ani tie dva Nohavicove centimetre a pri muzeu 4. Ale niekomu staci aj to aby si rozbil auto :)

[upravil dne 5.3.2008 El-Chio]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...