Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak jsem si včera trochu pohrál se svou 306kou


Stifler

Recommended Posts

Původně zaslal: housefucker

Čus chlapy potřeboval bych poradit mám p306 1.6 rok výroby 1998 . A potřeboval bych zjistit jestly má ten motor 16 ventylů a jaký má specifikace. A hlavně jak by se dal takovej motor vylepšit už mám doma výfuk od laityngu a sání od green power . Tak poraďte co ještě . Díky moc za odpovědi nějak sem se do toho peugeota zamilival tak ho chci trošku zlepšit :))

Promiň, ale přijde mi úsměvný řešit, jak vylepšit motor, když nepoznáš, jestli má 8, nebo 16 ventilů, což je poznat na první pohled fakt dost výrazně. :) Jestli je ten výfuk od Laytingu (nebo jak se to píše) jenom koncák, tak počítej především s nárůstem kraválu, na výkonu se to prakticky neprojeví. Aby úprava výfuku stála za řeč, musel bys dát laděné svody a sportovní katalyzátor (často nejlepší způsob, jak dodat motoru potřebný protitlak a přitom zachovat průtok). Co se týče sání od Greena, tak jde o to, jaké máš. Dělají se různé varianty, počínaje filtrem do původního boxu (nejlevnější; doporučuju), až po různé drahé kity přímého sání, které jsou na tvůj motor v podstatě k ničemu (možná by se o tom dalo uvažovat u 16V varianty) a způsobí ve většině případů akorát nárůst hlučnosti. Navíc jsou tyto motory vybaveny rezonátorem sání, který vyhlazuje křivku točivého momentu. Kit přímého sání ji většinou trochu rozhodí a vzniknou tam \"díry\", takže se to hodí především při ladění výkonu ve vysokých otáčkách, ale do běžného provozu, kde jezdíš zpravidla v nízkých až středních, to moc vhodné není. Něco jiného je to pak u přeplňovaných motorů.

Ještě k těm ventilům:

Osmiventilová hlava je poměrně kompaktní + svíčky ze strany, kdežto 16V má hlavu jako kráva :) a svíčky uprostřed mezi ventily. Je velká, protože má místo jedné vačkové hřídele dvě, tudíž má dve ventilová víka a samozřejmě dvě kola rozvodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš

Nevím co máte na těch kovovejch věncích....já měl kdysi originál MOMO ve 205 GTI. No volant krásnej, malej atd., ale kdybych si měl při nějakym ťukesu do toho volantu kousnout tak teda nic moc vyhlídka......:myslim:myslim

No, já tam naštěstí kovovej věnec nemam a používám pásy, takže i kdybych si asi náhodou kousnul, tak by to nic hroznýho nebylo. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chechet

kazdopadne mas nejosklivejsi volant co jsem tady kdy videl ;):D

ale hlavne aby ho drzely racionalne rizene ruce, pak tam muzes mit treba kormidlo z galeony :)

No, třeba bude časem lepší, ale co se týče vlastností, tak mi plně vyhovuje. Už jsem si na něj zvykl v XSičku, tak bude zatim i tady. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Promiň, ale přijde mi úsměvný řešit, jak vylepšit motor, když nepoznáš, jestli má 8, nebo 16 ventilů, což je poznat na první pohled fakt dost výrazně. :) Jestli je ten výfuk od Laytingu (nebo jak se to píše) jenom koncák, tak počítej především s nárůstem kraválu, na výkonu se to prakticky neprojeví. Aby úprava výfuku stála za řeč, musel bys dát laděné svody a sportovní katalyzátor (často nejlepší způsob, jak dodat motoru potřebný protitlak a přitom zachovat průtok). Co se týče sání od Greena, tak jde o to, jaké máš. Dělají se různé varianty, počínaje filtrem do původního boxu (nejlevnější; doporučuju), až po různé drahé kity přímého sání, které jsou na tvůj motor v podstatě k ničemu (možná by se o tom dalo uvažovat u 16V varianty) a způsobí ve většině případů akorát nárůst hlučnosti. Navíc jsou tyto motory vybaveny rezonátorem sání, který vyhlazuje křivku točivého momentu. Kit přímého sání ji většinou trochu rozhodí a vzniknou tam \"díry\", takže se to hodí především při ladění výkonu ve vysokých otáčkách, ale do běžného provozu, kde jezdíš zpravidla v nízkých až středních, to moc vhodné není. Něco jiného je to pak u přeplňovaných motorů.

Ještě k těm ventilům:

Osmiventilová hlava je poměrně kompaktní + svíčky ze strany, kdežto 16V má hlavu jako kráva :) a svíčky uprostřed mezi ventily. Je velká, protože má místo jedné vačkové hřídele dvě, tudíž má dve ventilová víka a samozřejmě dvě kola rozvodu.

Čus díky za radu . Já věděl že to má jen 8 ventilů je to napsaný v tý chytrý knížce ,ale co kdyby náhodou :) . Takže nic se stim motorem dělat nedá? Ten filtr je jen filtr a ne sání Přesně jako ty mi kámoš řikal že to na 8 ventil nemá cenu to sání . díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kelfik

Stiflere neuraž se ale musím souhlasit s ostatníma že te volant je absolutní kýč a označil bych to za tuzzing, ten origo je 100x lepší. Ale neber si to jako útok na sebe, jen říkám svůj názor.

Kelfiku i ZILO, nevadí mi Váš názor, taky vim, že neni \"na okrasu\" autu, ale co se týče funkčnosti, tak mi vyhovuje mnohem líp, než to origo kolo... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jestli sis všiml, tak tam teplotu ještě nemam - jsou tam jen tři pomlčky, ale i ta teplota bude.... ;):super

Edit: Ale jestli myslíš celkově, tak to tam dostaneš tak, že vyměníš kompletně celej display s hodinama za větší s hodinama a teploměrem. Rozdíl tam ve velikosti tý krabičky je znatelnej, trošku jsem měl práci to do středovýho panelu zastrčit, ale sedlo to nakonec v pohodě. Když si zadáš do vyhledávače:\" Prodávám díly ze svý bouraný 306ky\", tak jsem si tam dával fotku, kde jsem je fotil vedle sebe, tak se můžeš mrknout, jak vypadaj rozdíly.

[upravil dne 4/3/08 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...