Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotreba motorov HDI


Marek B.

Recommended Posts

Nazdar Peugeotaci! Rozmyslam nad kupou P 406 HDI alebo Oplom Omega. Kedze obydvaja moji rodicia majú Peugeot, tiez by som sa rad priklonil radsej k Peugeotu, ale po precitani viacerych recenzii neviem. Vsade pisu, ze HDI zere skoro ako benzin, co sa mi vobec nechce verit, tak by som vas chcel poprosit ci by ste mi mohli napisat vase skutocne zistenia. Ked mozte, tak typ motora HDI a spotreba. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to se mi taky nechce verit, protoze jenom trapne TD ma spotrebu o dost mensi nez benzin a ze by pokrok sem smerem dozadu :) rekl bych ze HDI bude mit spotrebu jeste o neco mensi nez TD(uz kvuli tomu je ze to je Icko) ale bude mozna kapanek linejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Semo tamo jezdim 806 2,0 HDi... Ten motor proste neni klasickej diesel, ma to trochu benzinovou charakteristiku... Mne se teda libi, je to fakt fajn moturek, ale po zkusenostech znamych nevim, jestli bych do nej sel...:( I kdyz, moje 1,8i 16V ted taky ceka na rozhreseni, jestli tesneni, nebo hlava...:mad::(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zdarec lidi,

mám nově 406tku HDi 81kW r.v. 2001, najeto 80000.

Kombinovaně bohužel zatím 10,6 l/100 dle computeru. Měl jsem už před tím Opla Astru s 1,7 DTL, tak vím jak s dieselem jezdit. Nicméně docela mě překvapilo, že aniž bych to HDíčko nějak zvláš? honil, tak je spotřeba poměrně vysoko. Asi ta zima venku, nebo co já vím. I když ta Praha do toho asi taky vstupuje..... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Překvapuje, ano. O května 04, co ho mám, ta se poďál display na stř.konzoli, pal poč., odešel dojezd stěračů. Jinak zatím v pohodě. To ostatní co jsem měnil, spojku, kotouče, čelní sklo, to sem věděl při koupi. Jinak je to super kára s maximální výbavou. Těžko se s ním budu jednou loučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10l na zimu a jazdu v meste asi nieje az tak vela. V praci mame octaviu 1,9 TDi PD a v meste ked nieje zohriata ukazuje palubny pocitac okolo 16 litrov...az po dlhsej jazde po dialnici / aj to nie viac ako 120 km/h / spotreba klesne na nejakych 6,5 litra... v meste aj benziny zeru ako hovada :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam asi 2 mesiace 406 2.0HDi 90PS, so spotrebou som vcelku spokojny na 70l nafty cca 1000 - 1200 cize priemer cca 6,5l. max. 7 teraz v zime.

Sorry za OffTopic ale nemohol by mi niekto poslat zapojenie poistkovej skrine pre tento typ auta? Lebo je to dovoz a nemam manual. Rok vyroby 99/00.

Dakujem Pekne

Inac super forum, som rad ze som to nasiel.

Stastne a vesele !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Miro406

mam asi 2 mesiace 406 2.0HDi 90PS, so spotrebou som vcelku spokojny na 70l nafty cca 1000 - 1200 cize priemer cca 6,5l. max. 7 teraz v zime.

Sorry za OffTopic ale nemohol by mi niekto poslat zapojenie poistkovej skrine pre tento typ auta? Lebo je to dovoz a nemam manual. Rok vyroby 99/00.

Dakujem Pekne

Inac super forum, som rad ze som to nasiel.

Stastne a vesele !

Čau,

mám to zapojení pojistek v manuálu k Peugeotu 406 r.v. 2001 (novější model). Dá se z toho krásně vyčíst, která pojistka je na co (jediné čemu je v celém NL manuálu rozumět).

Takže jestli chceš, tak ti to mohu nascanovat. V případě zájmu mne kontaktuj. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem majkii

Napsán autorem Miro406

mam asi 2 mesiace 406 2.0HDi 90PS, so spotrebou som vcelku spokojny na 70l nafty cca 1000 - 1200 cize priemer cca 6,5l. max. 7 teraz v zime.

Sorry za OffTopic ale nemohol by mi niekto poslat zapojenie poistkovej skrine pre tento typ auta? Lebo je to dovoz a nemam manual. Rok vyroby 99/00.

Dakujem Pekne

Inac super forum, som rad ze som to nasiel.

Stastne a vesele !

Čau,

mám to zapojení pojistek v manuálu k Peugeotu 406 r.v. 2001 (novější model). Dá se z toho krásně vyčíst, která pojistka je na co (jediné čemu je v celém NL manuálu rozumět).

Takže jestli chceš, tak ti to mohu nascanovat. V případě zájmu mne kontaktuj. :papa

;)

Poslal som ti sukr. spravu s mojim mailom. Vopred dakujem

[Editován dne 24/12/04 Miro406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...