Jump to content
Marty

Převodovka 205 - počítání zubů

Recommended Posts

Pří řazení z druhého rychlostního stupně se mi občas stane, že slyším počítání zubů. Stává se to i při řazení z 1 na 2. Předpokládal bych, že pokud by byly špatné synchrony, tak bude blbě řadit na nižší rychlostní stupně. Opačně bych to čekal bez problémů. Ostatní stupně tohle nedělají. Nemá s tím někdo zkušenost? Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 a 2 rychlostní stupeň má společné synchrony.Je to tak že uprostřed je ozubené kolečko 1,2 a na něm je z každé strany synchron který je přes ozubené kolečko chycen 3 tyčkami.Takže když přestane fungovat 2 mělo by začít jít špatně řadit i 1,když podřadíš z 2 na 1 .Nemyslim ale třeba ve 40km stačí rychlost chůze a uvidíš.Na mém gti 1,9 jsem měl stejný problém rozebral jsem to a synchron byl jak vlnovka,utržená tyčka.Jestli to bude ono raději bych doporučil výměnu převodovky.Nebo vyzkoušej řadit z meziplynem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já měl stejný problém na 309 gti. a byl ojetý synchron pro 1-2 st. nechal jsem si vyrobit nový. roznýtoval jsem klec a vyměnil synchronní kroužek. Normálně se to ale nedělá. dá se to koupit jen společně se zubama ale stojí to myslím 12000kč .Raději si kup převodovku starší za 3000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×