Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

špatný starty dieselů - řešení


zoby

Recommended Posts

Taky jsem měl problémy se studenými starty. Vyměnil jsem všechny žhaviče a teď pažout chytá na drc. Dokonce když je motor studený tak chytá lépe než zahřátý. Dříve chytal tak na po druhé a když byl mráz tak na potřetí. Dva žhaviče byli úplně v háji a dva tak na půl. 405 SRDT 93.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žhaviče i vstřikovací trysky jsou OK - žhaviče měněny nedávno a teď pro jistotu kontrolovány. Celkem s jistotou je to tím, že spadne nafta zpět do nádrže (vstřikovací čerpadlo nedrží tlak) - pokud auto stojí půl dne tak chytne jedna radost - pokud dýl, tak se trochu cuká, ale po chvilce je to hned OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to XUD

blbě to startovalo už kolem +8 stupňů ale teď kolem nuly pohoda

ale za mrazu naprd:

doma to stálo 2 dny a trvalo to dlouho než jsem to nahodil, pak jsem byl u přítelkyně kde to stálo taky 2 dny a chytlo to hned - venkovní teplota stejná.

a od té doby to chytá špatně pořád, ale byla větší zima.

zkusím vyměnit palivové hadice a uvidím.

když to zkouším natlakovat tou palivovou pumpičkou na filtru, tak to jde pořád stejně těžko, tak nevím jestli není ten filtr v prdeli... když to pumpuju, tak jde slyšet jako by nafta stekla z čerpadla z5 do nádrže.

je v čerpadle nějaký ventilek, který to přpouští rovnou do přepadu? nemůže být vadný? dá se nějak vyměnit či opravit aniž bych musel měnit celé čerpadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zacalo to delat na podzim, takze nevim jak to bude v teplem rocnim obdobi

kdyz je teplota pres noc pod 15°C ale nad 0°C tak to rano otoci dvakrat a skytne a pak muzu tocit do aleluja... a nic

necham to dycky chvili s plnym kotlem a pak startuju znovu a vono se to po chvili chytne, jako kdyby byly spatny zhavidla - ALE...

... pokud je v noci mraz, tak to chytne lip jak zahraty, takze to zhavidlama asi nejni

zatim to vypada na netesnost nejaky hadicky=>nabublava tam vzduch (v mrazu se to stahne a utesni ;-))=> rano to nechce chytit

problem je ten mraz a vubec zima a nedostatek vytapenych garazi v mem dosahu, takze musim pockat az trochu odejde zima a budu laborovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...