Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyvážení kol


BOSSCZ

Recommended Posts

Chci se zeptat jestli je normální pri prezouvání pneumatik na nové disky aby se po montáži a vyvážení museli kola po nejakých kilometrech znovu převážit ( prý je možné že si pneumatiky pri jízdě teprve sednou).

Zajímají mě pouze vase prakticke zkusenosti :super diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem takový názor taky slyšel, pracuji v gumárenském průmyslu (výroba pneu) a takový problém jsme v práci neřešili . Z vlastní praxe mám najeto 45 tkm na 307 která je na nevyvážená kola hodně citlivá a žádný problém není. U předchozího auta jsem po 30tkm měl pocit že jsou špatně vyvážené a narazili mi stejná závaží na stejná místa - v pneuservisu známého, byl jsem u toho - vyvažovali to fakt pořádně. Osobně si myslím že závaží vyrovnává výrobní nedostatek pneu, který je při rovnoměrném sjetí vždy na stejném místě od nasazení pneu po absolutní ojetí (tj. pokud má pneu nedostatek v bodě A tak ten nedostatek tam bude i po 30 nebo 80 tkm....jiné je to když se sjede jen hrana gumy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

Bylo mě řečeno že je to naprosto normální,spíš bych si to vykladál to \"sednutí\" jako přilnutí pneumatiky k disku,které se muze zmenit pri zateži na kolo,tudíž by pak bylo pochopitelné to převážení ;)

no pokud je to obuté pořádně a autem se neděje hned v zápětí nějaká vyložená prasečina tak se ti guma na kole nemůže hnout a v případě rovnoměrného sjíždění se ty rozložení hnotností nemění....

kdyby to byla pravda tak si absolutně každá guma \"sedne\" jinak - jedna dřív jedna pozdě a mohl bys prakticky vyvažovat pořád

a hlavně - jistě nemáš všechny 4 gumy z jedné směsy - to bys měl štěstí jak v loterii, každý rozměr, značka a typ gumy - letní zimní by si sedal jinak a jinak si sednou ty samy gumy na audi a4 quatrro a jinak ty samy na predokolce A4

podle mě je to blbost a jen snaha nejakých pneuservisů kteří chtějí nahrábnout víc peněz a těm kterým tyhle řeči zaberou na někom komu kola napoprvé vyvážili blbě se to daří

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis bych se priklanel k tomu pootoceni pneu na disku.. a tvrzeni pneuservisu je mozna neprima pravda .. sednuti pneu by znamenalo pootoceni pneu na disku pri ostrejsi jizde..

No a co si budem vypravet.. s takovymi auty se nejezdi vzdy vyletni tempo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

no a taky je něco jiného když si necháš vyvážit pneu a cestou z pneuservisu to ve 160 km/h zašlápneš na dálnici....tak je možné že se guma na disku hne a celé vyvážení je v pr..li

Tomu bych se asi taky přikláněl a myslim že by to nemuselo bejt ani v takovej rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

Původně zaslal: omegaalfa

no a taky je něco jiného když si necháš vyvážit pneu a cestou z pneuservisu to ve 160 km/h zašlápneš na dálnici....tak je možné že se guma na disku hne a celé vyvážení je v pr..li

Tomu bych se asi taky přikláněl a myslim že by to nemuselo bejt ani v takovej rychlosti.

spis si myslim, ze kdyz nemas auto s ABS, tak na gume vybrzdis plosky a pak ti zacnou gumy hazet :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A podle mně je správně varianta C! Pneuservis si tak trošku přivydělává ... ;) Kolik stojí samotné převážení? 200,- za sadu? Tuto větu řekne 60ti zákazníkům měsíčně, 20 mu jich tam přijede si pneu znovu \"převážit\" a ejhle má 4000,- ... takže za 2 roky má na luxusní vyvažovačku ... :D ADIÉÉÉÉ :D:D:D

Samo, že se pneu může sesunout, nebo můžeš i ztratit závaží, ale pakliže Ti auto jede rovně a nic nehází, tak nač to nechávat znovu vyvážit???:myslim

Ale třeba se pletu ... :aut:aut:aut:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Samo, že se pneu může sesunout, nebo můžeš i ztratit závaží, ale pakliže Ti auto jede rovně a nic nehází, tak nač to nechávat znovu vyvážit???:myslim

No tak to je právě ten problém, že to kolem 110-120 lehce klepe do volantu :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

Původně zaslal: Neon

Samo, že se pneu může sesunout, nebo můžeš i ztratit závaží, ale pakliže Ti auto jede rovně a nic nehází, tak nač to nechávat znovu vyvážit???:myslim

No tak to je právě ten problém, že to kolem 110-120 lehce klepe do volantu :roll

Tak v tom případě nemá cenu nic řešit a nech to převážit ... ale rozhodně to není pravidlo, že by se to muselo nechávat ... prostě si to sedlo, nebo jsi mohl ztrati závažíčko, najet na obrubník atp ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak hlavně na nima stát až ti to budou vyvažovat, protože kolikrát v těch pneuservisech jsou pěkný všeumělové....známý je vedoucím značkového pneuservisu a hlásí se mu tam o práci lidé jako kuchaři apod. a když se jich zeptá jaký jsou druhy gum tak řeknou že černý:D:super...tak je to jako všude o lidech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

když mi nazouvali pneu na moje nové disky, tak nic takového neříkali... celkem mně zarazilo, kolik mam na jednom kole závaží (55gvnitrek a 15gvenek)...

No já to mam tak jak píšeš jen na jednom kole a to si myslim ze bude spatne (doufam) mame vlastne stejnou znacku takze doufam ze to prevažej a bude to ok:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

podobný problém mám aj ja,na nové elektrony som bol nazut nové letné pneu. a bol som prekvapený ked som zbadal toho hadíka:o na jedno koleso islo 65g vonkajšia strana a 10g vnútorná.Ostatné tri kolesá štandart 5-20gramov.Vie niekto odborne poradit prečo tak vela závažia na jedno koleso?nebude to mat vplyv na jazdné vlastnosti auta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...