Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 2.0i 16V (starý model)=nestartuje - VYŘEŠENO !!!


OK406

Recommended Posts

Guest servisman

pokud nesepne spodní relé čerpadlo nezabzučí

strávili jsme na tom dvě odpoledne proměřovali co a jak. Pak jsme přišli na ten snímač otáček ,dál jsem k tomu se nedostal

vem abych dělal pokusy na mém autě není na to čas.Chtělo by to odpojit snímač otáček a pak zkusit nastartovat.zda-li zabzučí čerpadlo při odpojeném snímači nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved ja chapem ze rele 2 spina cerpadlo takze bez pritahu rele 2 cerpadlo nezabzuci. Chcel som vediet co si meral a co nie. Tak sa hned necerti.

Ide o to ze ak kratkodobo nezabzuci po otoceni klucu do polohy zapalovania (este nestartujeme), tak je mozny problem ze plus z rele 1 pin 5 kablom 1217 do pinu 37 RJ chyba alebo chyba + od F1 engine fusebox kablom BF1 B25C do Rj cislo pinu rj neviem precitat lebo schemu mam na pokrcenom xeropapieri

tretia moznost je ze chyba kostra M13C pin 14 rj alebo M12A pin 19 rj.

Lebo stale som sa od teba nedozvedel ci cerpadlo kratkodobo zabzucalo po otoceni klucom alebo nie co je dost zasadne. Ak by sa ani vtedy nerozbehlo tak su zle tie plusy alebo kostry. V najhorsom pripade samotna rj a ci je snimac otacok ok alebo nie v tom pripade nie je relevantne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Tak jsem dnes vymontoval snímač otáček. Je opravdu velmi zajímavě upevněn. Proměřoval se několikrát a hodnoty jsou následující a to 150 ohm mezi 2 a 3 jinak nikde nic to neukazuje. Pak jsem to měl u elektrikáře a ten mi naměřil pouze těch 150 ohm. Tu a tam naskočili čísla ale ukazovalo to nepravidelně. Jinak samotný snímač je z jedné strany poškození a to jakoby obroušení (viz foto). Více snad napoví fotografie:

p.s.Strčil jsem prst do otvoru a zjistil jsem, že do poloviny otvoru je nějaká přepážka a nebo co to je.

Umístnění v motoru:

[upravil dne 5/3/08 OK406]

psal jsem ti po ICQ, ze namerena hodnota odporu ma byt 300-400 Ohm, takze 150 Ohmu vypada na spatne cidlo, rekl bych ze vsechny indicie a vse co se zde uz napsalo nasvedcuji tomu ze je spatne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kamen22

Ved ja chapem ze rele 2 spina cerpadlo takze bez pritahu rele 2 cerpadlo nezabzuci. Chcel som vediet co si meral a co nie. Tak sa hned necerti.

Ide o to ze ak kratkodobo nezabzuci po otoceni klucu do polohy zapalovania (este nestartujeme), tak je mozny problem ze plus z rele 1 pin 5 kablom 1217 do pinu 37 RJ chyba alebo chyba + od F1 engine fusebox kablom BF1 B25C do Rj cislo pinu rj neviem precitat lebo schemu mam na pokrcenom xeropapieri

tretia moznost je ze chyba kostra M13C pin 14 rj alebo M12A pin 19 rj.

Lebo stale som sa od teba nedozvedel ci cerpadlo kratkodobo zabzucalo po otoceni klucom alebo nie co je dost zasadne. Ak by sa ani vtedy nerozbehlo tak su zle tie plusy alebo kostry. V najhorsom pripade samotna rj a ci je snimac otacok ok alebo nie v tom pripade nie je relevantne

Ne, čerpadlo není při otočení klíčku do druhé polohy slyšet. Vůbec nejde. Je jen slyšet různé vrčení a to hlavně z míst, kde sání výfuku . Snad jsem to popsal dobře. Je to takový do hrubý zvuk. Ale přesně z jakých míst, tak to nevím. Buď je to normální a nebo ne.

post-0-14109599346053_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes o 10 tej som zmeral snimac otacek a moj ma 380 Ohm medzi pinom 11 a 30 RJ, takze asi ten snimac co ma ok406 je zly. Meral som este indukcnost okolo 200uH a q cca 1,2 pri 1kHz. este ho zmeram vecer ked bude motor studeny.

Ale nejde mi dohlavy preco sa po otoceni klucu cerpadlo na chvilu nerozbehne. Tie zvuky co si pisal ok 406 mozno krokac - ten by sa aj mal posunut v zavyslosti na tom aku teplotu nemrzky vyhodnoti rj.

Ine veci v okoli miest sacieho potrubia a map senzoru asi niesu riadene elektrikou takze tam by sa uz ine ako krokac hybat nemalo ale opravte ma ak mate inu skusenost.

[upravil dne 6/3/08 kamen22]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kamen22

Napadla ma moznost ze teoreticky Rj mera odpor snimaca otacok a ak je iny ako ma byt nezapne rele 2. To je ale cisto teoria a neviem ako velmi inteligentna je tato RJ. Ak je tento predpoklad spravny tak po vyblikali chyb by Rj malo takuto nejaku chybu.

taky si myslim neco podobneho, kazdopadne by to chtelo nekam uz s tim pohnout a ne porad debatovat na foru co s tim muze byt, ja osobne bych vyblikal tu RJ, je to jednoducha metoda, navod uz jsem Oldovi posilal po ICQ, popripade bych rovnou sehnal to cidlo, at uz nove, nebo si nekde pujcit treba na vrakaci jine a vymenil ho a vyzkousel. Myslim ze dalsi debaty tady na foru uz jsou celkem zbytecne, ted je treba jit k autu a vse popsane vyzkouset a pak zas eventuelne premyslet dal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, nechtěl jsem zakládat nové vlákno, nevíte jak je to u 306 1.6 benzín, s pojistkou pro paliv. čerpadlo, kde ji najdu?

Dneska jsem sed do auta otočil klíčkem a čerpadlo ani nezavrčelo, takže sem vůbec motor nenatočil:grr. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schemy na 306 nemam ale snad niekde pri baterke bude poistkova skrinka. Ktora poistka ale je to co hladas to uz asi jedine na scheme najdes-konkretny typ motoru. Ak nemas knizku jak na to , tak asi snad tu niekto ma... Mozno v navode na pouzitie este byva rozmiestnenie poistiek v motore...

Původně zaslal: tombr

zdravím, nechtěl jsem zakládat nové vlákno, nevíte jak je to u 306 1.6 benzín, s pojistkou pro paliv. čerpadlo, kde ji najdu?

Dneska jsem sed do auta otočil klíčkem a čerpadlo ani nezavrčelo, takže sem vůbec motor nenatočil:grr. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: tombr

zdravím, nechtěl jsem zakládat nové vlákno, nevíte jak je to u 306 1.6 benzín, s pojistkou pro paliv. čerpadlo, kde ji najdu?

Dneska jsem sed do auta otočil klíčkem a čerpadlo ani nezavrčelo, takže sem vůbec motor nenatočil:grr. Dík

měla by to býti pojistka č.9 je 15 A je v motorovém prostoru vedle baterky pod víčkem podle knížky Jak na to 306 :papa

[upravil dne 6/3/08 sarkomi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Nemá prosím někdo průřez ,,setrvákem\" u motoru 8B RFV 2.0i 16V.

po tom schématu se ti poptám, ale jestli máš podezření nas čidlo otáček motoru tak ho zkus vyměnit zase taková práce to není. Mohlo by to být ono. Kamarád měl prakticky stejný problém a po výměně naskočil na první otočení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...