Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dovoz z německa


rkhl

Recommended Posts

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s koupí auta v německu. Příští týden bych tam (konkétně asi Norinberg) měl jet s kámošema co občas vozí auta, chtěl bych přitáhnout nějakou pěknou 406 1.8 benzín. Chtěl jsem se vejít do 100tis, takže na samotné auto zbyde tak 85000. Oni tvrdí, že tam za ty prachy určitě něco vybereme, ovšem na www.mobile.de a www.autoscout24.de za tu cenu až takový výběr není. Tak bych jen chtěl vědět, zdali je ta realita na místě trochu jiná, myslím prostě větší výběr a případně kolik se tam dá uhádat sleva.

[upravil dne 26.2.08 rkhl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi aky rocnik chces.

ist na slepo ze si nejaku 406 dotiahnes je blbost.nebude z coho vyberat.aby si si potom z nudze nedotiahol nieco s cim nebudes celkom spokojny.aj ked v norinbergu je na jednej ulici 10 bazarov tak su vsetky na jedno kopyto.

za dalsie - je to blizko hranic a ceny su vyssie ako niekde inde a aj stav aut nie je az taky naj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: bure_406

ale hlavne, nemci nestacej tachometry, takze kdyz si pro nej pojedes rovnou tam, mas vysokou pravdepodobnost toho, ze udaj o najetych km bude realny :roker

len problem je ze drviva vacsina je tureckych a ruskych autobazarov a tam km neverim

tak kup si auto od turka vid ?! :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

ale hlavne, nemci nestacej tachometry, takze kdyz si pro nej pojedes rovnou tam, mas vysokou pravdepodobnost toho, ze udaj o najetych km bude realny :roker

Na západ vod nás se \"přetočení tachasu\" snad kvalifikuje jako trestný čin nebo min. jako klamání zákazníka.

Druhá verze platí i u nás - ovšem je ti ho*no platná.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: bure_406

ale hlavne, nemci nestacej tachometry, takze kdyz si pro nej pojedes rovnou tam, mas vysokou pravdepodobnost toho, ze udaj o najetych km bude realny :roker

len problem je ze drviva vacsina je tureckych a ruskych autobazarov a tam km neverim

tak kup si auto od turka vid ?! :D:D:D

85% percent bayarov na mobile.de a autoscout.de jemajiteolom nejaky turek, ukrajinec alebo nejaka podobna spodina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rkhl

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s koupí auta v německu. Příští týden bych tam (konkétně asi Norinberg) měl jet s kámošema co občas vozí auta, chtěl bych přitáhnout nějakou pěknou 406 1.8 benzín. Chtěl jsem se vejít do 100tis, takže na samotné auto zbyde tak 85000. Oni tvrdí, že tam za ty prachy určitě něco vybereme, ovšem na www.mobile.de a www.autoscout24.de za tu cenu až takový výběr není. Tak bych jen chtěl vědět, zdali je ta realita na místě trochu jiná, myslím prostě větší výběr a případně kolik se tam dá uhádat sleva.

[upravil dne 26.2.08 rkhl]

Zdar!

no řešil jsem podobný problém, předevčírem jsem koupil 406 1.8 16V z r. 1999 za 4000,- EUR. Má trochu odřený lak a poškozený potah na sedadlu řidiče, čímž se dala uhádat sleva (najdeš nedostatek tak se dá uhádat). No ale povim ti, že jsem čekal přes měsíc než se něco našlo, a tuhle káru mi dovezli až z Düsseldorfu (no když přičtu dovoz, přihlášení, pojištění a nějakou prvotní údržbu tak cena naroste tak na 130 tis. Kč). Auto za ty peníze cos chtěl jde určitě sehnat, ale počítej, že bude mít hodně nalítáno, neměl by být problém tak z r. 97 nebo 98. Hodně štěstí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno chlapci... nechci Vám brát iluze

1. než si pojedeš do Německa pro auto, najdi si ho na netu a předběžně se domluv s majitelem

2. majitelem bazaru může být Turek, nebo třeba Eskymák, zákon se ho týká stejně, takže žádné stáčené km

3. raději ber auto z bazaru než od soukromníka - dle toho co vím, tak ze zákona musí před umístěním do bazaru projít technickou + zákony o neklamání zákazníka (stáčené km). To ti soukromá osoba nezaručí

4. myslím že i u hranic budou auta v lepším stavu, byť dražší, protože Němec má prachy a jezdí s autem do autorizovaného servisu narozdíl od vyčuraných a šetřivých tuzemáků

5. chtěj servisní knížku (v bazaru by se snad ani stát nemělo, že by ji neměli)

a teď vlastní zkušenost...

Duben 2006 - dovoz P406 Break z Düseldorfu - auto nalezeno přes www.mobile.de

- majitel bazaru byl Turek (žádný problém)

- auto až na dvě drobné promáčkliny (člověk musí hledat aby je našel) bez problémů - servisní knížka, pravdivé km, žádné problémy či negativní záznamy při diagnostice, nebourané

- cena 6000 euro + doprava (vezlo se na podvalníku) + přepis na CZ doklady = cca 185.000,-

Celkově férové jednání, žádná past na peníze, žádné skryté vady, žádné lumpárny. Má zkušenost s CZ bazary je tristní, takže od té doby co jsem si nechal dovézt tuhle 406 tvrdím, že u nás v bazaru bych si nekoupil ani tříkolku a každá další ojetina co si budu pořizovat bude dovezená z Německa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gotrek

Mno chlapci... nechci Vám brát iluze

1. než si pojedeš do Německa pro auto, najdi si ho na netu a předběžně se domluv s majitelem

2. majitelem bazaru může být Turek, nebo třeba Eskymák, zákon se ho týká stejně, takže žádné stáčené km

3. raději ber auto z bazaru než od soukromníka - dle toho co vím, tak ze zákona musí před umístěním do bazaru projít technickou + zákony o neklamání zákazníka (stáčené km). To ti soukromá osoba nezaručí

4. myslím že i u hranic budou auta v lepším stavu, byť dražší, protože Němec má prachy a jezdí s autem do autorizovaného servisu narozdíl od vyčuraných a šetřivých tuzemáků

5. chtěj servisní knížku (v bazaru by se snad ani stát nemělo, že by ji neměli)

a teď vlastní zkušenost...

Duben 2006 - dovoz P406 Break z Düseldorfu - auto nalezeno přes www.mobile.de

- majitel bazaru byl Turek (žádný problém)

- auto až na dvě drobné promáčkliny (člověk musí hledat aby je našel) bez problémů - servisní knížka, pravdivé km, žádné problémy či negativní záznamy při diagnostice, nebourané

- cena 6000 euro + doprava (vezlo se na podvalníku) + přepis na CZ doklady = cca 185.000,-

Celkově férové jednání, žádná past na peníze, žádné skryté vady, žádné lumpárny. Má zkušenost s CZ bazary je tristní, takže od té doby co jsem si nechal dovézt tuhle 406 tvrdím, že u nás v bazaru bych si nekoupil ani tříkolku a každá další ojetina co si budu pořizovat bude dovezená z Německa.

ked si to vezmem vsetko naopak tak to sedi.kupoval som xy aut v de.

apropos ked je auto umiestnene v bazare a majitelom bazaru je turek tak to auto nie je nanho napisane.auto je odhlasene a bez znaciek.to znamena ze si v pohode da turek stocit km pretoze to auto nikdy na neho pisane nebolo.ty prides a si ho kupis.pojdes si ho napisat na seba a vsetci su spokojny.majitel auta o stoceni nevie,turek ano ale jeho sa to netyka pretoze nebol majitelom auta a ty sa o to m taktiez nemusis dozvediet.jedine ak ma auto servisku a ty si priamo zavolas do servisu a overis si to.

v nemecku je za dokazanie stocenia km mozny 1 rok basy.

ako by si to chcel dokazat tomu turkovi?

prave preto sa auta odporuca kupovat z privatu kde ta ma mensiu sancu niekto odrbat.ak zavolas na privatny inzerat nemcovi tak ti povie presne co s autom je.turek a iny fenomenalny bazaristi ti na kazdu otazku odpovedia ze je vsetko ok.niekedy som uz rozmyslal nad tym ci vedia povedat aj nieco ine.skutocnost je potom samozrejme ina.

cest vynimkam ale este sa mi nestalo aby som kupil auto od turka.na podozrivo vyzerajuce mena z inzeratov z ktorych je jasne ze nemaju povod nemecky ani nevolam.

ale najlepsie sa uci na vlastnych chybach takze nech si to kazdy skusi sam.

pises vsetko obratene chlape.kde nato chodis to teda neviem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

ked si to vezmem vsetko naopak tak to sedi.kupoval som xy aut v de.

apropos ked je auto umiestnene v bazare a majitelom bazaru je turek tak to auto nie je nanho napisane.auto je odhlasene a bez znaciek.to znamena ze si v pohode da turek stocit km pretoze to auto nikdy na neho pisane nebolo.ty prides a si ho kupis.pojdes si ho napisat na seba a vsetci su spokojny.majitel auta o stoceni nevie,turek ano ale jeho sa to netyka pretoze nebol majitelom auta a ty sa o to m taktiez nemusis dozvediet.jedine ak ma auto servisku a ty si priamo zavolas do servisu a overis si to.

v nemecku je za dokazanie stocenia km mozny 1 rok basy.

ako by si to chcel dokazat tomu turkovi?

prave preto sa auta odporuca kupovat z privatu kde ta ma mensiu sancu niekto odrbat.ak zavolas na privatny inzerat nemcovi tak ti povie presne co s autom je.turek a iny fenomenalny bazaristi ti na kazdu otazku odpovedia ze je vsetko ok.niekedy som uz rozmyslal nad tym ci vedia povedat aj nieco ine.skutocnost je potom samozrejme ina.

cest vynimkam ale este sa mi nestalo aby som kupil auto od turka.na podozrivo vyzerajuce mena z inzeratov z ktorych je jasne ze nemaju povod nemecky ani nevolam.

ale najlepsie sa uci na vlastnych chybach takze nech si to kazdy skusi sam.

pises vsetko obratene chlape.kde nato chodis to teda neviem

Z vlastní zkušenosti a ze zkušenosti kamaráda, se kterým jsem to auto dovezl a který vozí auta pořád.

Moje auto mělo originální servisku a ani diagnostika neukázala jakékoliv zásahy či změny.

Kamarád vozí auta často a právě on říkal, že z privátu by auto nikdy nevzal, jedině z bazaru, jelikož bazaristi jsou vázáni zákony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gotrek - ktore auto do roku vyroby 2000 bude mat servisku?jedno zo sto?

bazarista moze urobit zmluvu medzi majitelom auta a kupujucim a jeho meno tam vobec nemusi figurovat.koho budes nahanat?

prave ze ak je to privat tak mas priamu osobu ktoru zato mozes postihnut.preto su aj auta z privatu ak si vsimnes trochu nad cenou bazarov.a to je nam jasne ze este bazar na tom musi zarabat.tak co myslis ako moze byt lepsi bazar?

je jednoduche povedat ze auta z bazaru su tie prave,pretoze keby si chcel auto z privatu tak sa budes ohanat 10 krat tolko a priekupnik ma potom velky problem na tom zarobit.

diagnostika ti ukaze tak akurat prd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyplati se ti to? Jezdit tam pro auto za 85 000? Nerikej mi, ze do 100 000 nenajdes neco u nas. Ja byl pro auto loni, prez cely nemecko, zazitek jak svina. Majitel bazaru řek, oskubal by nas i o to co jsme nemeli. Smlouvat se nedalo ikdyz jsme nasli na aute vady - bylo mu jasny, ze kdyz tam jedem 1000km, tak si to auto nejspis vezmem a nepojedem s prazdnou domu. Nakonec nam dal misto SPZ pro przov do zahranici jen SPZ na prevoz po nemecku, timz usetril minimalne 100 eur a my s tim pak meli akorat problemy! Takze moje rada zni, poohledni se v CR, pokud na to nebudes spechat a nemusis ho mit do tydne, tak neco najdes!

[upravil dne 6/3/08 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

gotrek - ktore auto do roku vyroby 2000 bude mat servisku?jedno zo sto?

bazarista moze urobit zmluvu medzi majitelom auta a kupujucim a jeho meno tam vobec nemusi figurovat.koho budes nahanat?

prave ze ak je to privat tak mas priamu osobu ktoru zato mozes postihnut.preto su aj auta z privatu ak si vsimnes trochu nad cenou bazarov.a to je nam jasne ze este bazar na tom musi zarabat.tak co myslis ako moze byt lepsi bazar?

je jednoduche povedat ze auta z bazaru su tie prave,pretoze keby si chcel auto z privatu tak sa budes ohanat 10 krat tolko a priekupnik ma potom velky problem na tom zarobit.

diagnostika ti ukaze tak akurat prd

Nebudu se s Tebou dohadovat, popisoval jsem jen svoje vlastní zkušenosti.

Nadávali jste na Turky, já proti nemůžu říct ani ň. Netlačil, nepřesvědčoval. Doložil všechny papíry, nechal nás auto prohlídnout, napojit na diagnostiku, zkušební jízdu. K autu bez řečí dal sadu letních kol na AL discích o kterých se inzerát zmiňoval a navíc přidal střešní nosič a moc se omlouval, že ho do inzerátu zapomněl uvést. Když jsme se zmínili o pár věcech, které se nám nelíbili, bez problémů jsme se dohodli na slevě.

Kamarád, který mi auto dovezl není žádný kšeftař. Má autodílnu, zaměřuje se na Peugeoty (sám vlastní dva) a auta vozí jen na zakázku pro známé.

A ohledně diagnostiky se trošku pleteš. Každá řídící jednotka si zaznamenává historii údajů, které sbírá z čidel a mimo jiné lze poznat, zda došlo ke smazání údajů.

Jak říkám... každý bazarista v CZ se kterým jsem přišel do styku se mě snažil oškubat v případě prodeje mého auta a když jsem měl zájem o nákup, tak se snažil získat co nejvíc peněz a přitom lhal o stavu auta, km, atd. Všude nabízeli naleštěné káry v údajně perfektním stavu, které však nebyly nic jiného, než past na peníze. Setkal jsem se s tím dokonce v bazaru, který patří autorizovanému prodejci Peugeotu. Mimochodem s jedním bazarem jsem měl ještě donedávna soudní tahanice, které trvaly víc než rok a půl.

Proti tomu co jsem zažil tady si auto z Německa nemůžu vynachválit.

Nicméně je to jen má zkušenost a netvrdím že je pravidlem. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem auto koupil, tak bych se rád podělil o poznatky. Koupil jsem 406 1.8 16V kombi r.v.98 (nebo do provozu teď nevím). Auto, cesta, technická, přepis vše těsně nad 100tis. Nad koupí jsem ovšem trochu váhal, protože je najeto 180tis. Kluci od fochu co mě tam vzali to ale dost prolezli, motor prý maká dobře, nápravy, tlumiče vše v pohodě, tak mě přesvědčili, že je prý lepší 180tis poctivejch než něco jiného stočeného. Cestou domů parádní svezení, to je tedy fakt. Interiér je opravdu zachovalí, na kastli občas nějaká oděrka, řekl bych přiměřeně stáří. Co je ale pravda, že kupovat třeba Opla nebo jiného němce, tak je výběr tisíckrát větší. Na otázku jestli bych tady v ČR za ty prachy koupil stejné musím říct že asi jo, ale toto byla zase zajímavá zkušenost. Nicméně jestli jsem udělal dobře nebo ne se teprve ukáže. A teď ještě pár otázek.

1: Kolik se leje do motoru oleje

2: Na štítku na dveřích je foukat kola na 2,5 vpředu i vzadu, je to fakt

3: Dnes ráno když jsem jel do práce mi blikala kontrolka airbag, po cestě domů už ne, nevíte někdo čím to

4: Všiml jsem si že teplota leze jen lehce přes 70, topí to ale dobře, je to nějaká závada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...