Jump to content
Sign in to follow this  
poulmm

regulátor tlaku servořízení

Recommended Posts

Zdravím všechny. Mám P605 2,5td. Zlobí mne servořízení a dle získaných informací z anket to typuji na regulátor tlaku, který je za levou přední mlhovkou. Zkoušel jsem odpojit kabel,ale nejde vytáhnout. Má s tímto někdo zkušenosti? Jinak s emi to projevuje tak, že mi občas ztěžkl volant a teď už jde z tuha pořád. Čerpadlo funguje normálně. Prosím o jakoukoli radu. Díky.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kdo    0

Zkus hledání, vím, že o regulátoru tlaku se tu hodně psalo. Vlastní konektory mají dva druhy jištění. Buď jsou po kratších stranách konektoru svisle dva plíšky, které nahoře zmačkneš, tím konektor odjistíš a vysuneš, nebo je po půlce obvodu (vodorovně s dělící rovinou) jistící drátek, který uprostřed delší strany zamačkneš a tím odjistíš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak tohle znám taky ho mám na autě a začal takhle zlobit, tak stačí vytáhnou konektor dobře ho zabalit třeba do igelitovýho sáčku a zaizolovat, aby tam nemohla voda, potom ti bude chodit servo pěkně, sice se nebude regulovat, ale než dávat prachy za nový . Jinak konektor se odpojík jak psal Kdo, je tam drátek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dík za radu. Tak jsem ten kabel odpojil, ale nepomohlo to. Šoupátko regulačního ventylu bylo zadřené a konektor kabelu uhnilý. Jelikož je ten ventyl k soustavě připojený paralelně, tak jsem všechny tři trubky zaslepil vložením hliníkovými podložkami pod šroubení. Takže servo opět funguje a ve vyšších rychlostech si musí člověk dát pozor na prudší pohyby volantem hlavně v zimě. Tak hodně zdárných kilometrů přeji všem pažouťákům. Pavel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×