Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pravý nebo levý závit řemenice?


Tony

Recommended Posts

No to není blbej dotaz, stejnej problém jsem měl já, když jsem měnil rozvoďák.

V "chytrejch knihách" o směru závitu není ani zmínka.

Já jsem předpokládal - podle směru otáčení řemenice /aby nedošlo k postupnému uvolnění šroubu ale spíš k dotahování/ závit levej.

No kulový - byl tam PRAVEJ /teda aspoň u mýho wehiklu/!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Freedy

Já na to používám elektrickou utahovačku od Narexu a motor nijak nezajišťuju, je to asi nejlepší a nejrychlejší řešení co jsem zatim zkusil:papa:papa:papa

No jo ale asi se nedá sehnat za pár peněz ??? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loctite je skvělý přípravek na zajiětění závitu, ale pří povolování je vhodné spoj nahřát. No, někdy se to nehodí. Už jsem viděl dost zakulacených šestihranů z povolování zastudena. Takže mám jednu radu: klíč by měl být

určitě šestihranný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta utahovačka sice neni laciná, ale jestli nemáš zvedák nebo kanál, aby sis na klíč moh dát slušně dlouhej nástavec tak se ti to bude asi těžko povolovat, protože je to většinou hodně dobře zatáhlý a ohřejvání si myslim, že v tomhle případě nemá vůbec význam. Spíš bych si ji zkusil někde půjčit a tím si ušetřit hodně námahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peloušek se říká hovorově je bud vzduchový nebo elektricky utahovák šroubů používá se nejčastěji v pneuservise ale dá se i pujčit třeba vOBI nemusíš nic zajištovat je rázový takže v klidu povolí jen si musíš nastavit sílu monentu to se hlavně jedná u pneumatického

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Řeším stejný problém. Přes brzdu a 4tý převodový stupeň jsem neuspěl tak se poohlížím po něčem účinnějším.

V půjčovně mají elektrický utahovák s momentem 325 N/m myslíte, že to bude stačit?

A nebo je jistější si vyrobit přípravek na zablokování ozubeného kola na setrvačníku, který se montuje po vytažení startéru jak říká moudrá kniha?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: roslp

Řeším stejný problém. Přes brzdu a 4tý převodový stupeň jsem neuspěl tak se poohlížím po něčem účinnějším.

V půjčovně mají elektrický utahovák s momentem 325 N/m myslíte, že to bude stačit?

A nebo je jistější si vyrobit přípravek na zablokování ozubeného kola na setrvačníku, který se montuje po vytažení startéru jak říká moudrá kniha?

Jak kdy, podle motoru - se to někdy montuje i bez vyndání startéru...

Nebo to někdo řeší montpákou nebo něčím takovým do zubů setrváku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže elektricky utahovák DeWalt s momentem 325N/m si s tím neporadil.

Tak jsem počkal na helfera, který podržel sekáč mezi zuby na setrvačníku přes výřez v bloku a s metrovým nástavcem na klíči jsem s tím nakonec pohnul.

A díky za radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ano jak píšou nahoře je tam pravý závit. Takže když se motor točí má snahu to povolit a proto tolik alchymie kolem dotahovani a zajišťování.

Dal jsem řeč s mechanikem a ten mi říkal, že to dotahuje co to da (hádám něco kolem 180 N/m) bez nějakeho zajišťování. Ale jestli je to jen špatná rada nebo rada zkušeného mechanika to se ukáže. :)

Udělal jsem si přes šroub, podložku a řemenici značku barvou tak snad uvidím, že se to nehlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

roslp: Jaký pak zajišťování, většinou se to má lípnout lepidlem na lepení závitů... Proto to někdy tak drží...

A nevím jak u kterého auta, ale někdy je to třeba XY Nm a pak třeba ještě o 60 °...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...