Jump to content
Ticcino

Pro znalce WiFi sítí

Recommended Posts

Ahojda,

před cca rokem jsem pořídil pro domácí síť WiFi AP/router SMC. Ze začátku byly problémy s vypadáváním signálu (když bylo zapnuto šifrování), ale přeflashováním firmwaru se to jakš takš spravilo. Byl jsem schopen připojit i pár noťasů.

Dnes jsem dotáhl tiskárnu (MFP) a WiFi printserver a nastal boj. Ani za boha jsem nedokázal spojit printserver s routerem spolu se šifrováním WPA. Bez šifrování v pohodě... Dostal jsem se až tak daleko, že jsem klesnul k WEP. To se už printserver chytl, s tiskárnou to komunikovalo a šlo tisknout i scanovat. Přenastavil jsem noťasy a ty se chytly taktéž. Jenže jen na cca 2minuty a 40 sekund. Pak konec. Vypadne a už se nechytne. Komunikace s printserver stále v pohodě, ale noťasy nic. Nakonec jsem vrátil původní šifrování, aby noťasy fungovaly a přemýšlím jak situaci řešit. Mám dvě možnosti. Buďto vyhodit router z okna a koupit lepší. Nebo koupit jen WiFi WiFi kartu do stolního počítače a spojit ji s printserverem Ad-Hoc. čili tisk a scanování bude probíhat jen ze stolního kompu (což mi nevadí). Kdyby měl někdo jinej nápad, sem s ním.

Tohle všechno píšu hlavně kvůli tomu, že jsem vytočenej a potřebuju to někde vyventilovat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, měl jsem podobný problém. Na pobočce v Praze a doma mám WiFi Router Linksys WRT54GS A naprostá spokojenost. Na pobočku v Plzni jsem musel koupit ale jiný model, kvůli typu internetového připojen. Zůstal jsem věrný značce Linksys. Mám s ní dobré zkušenosti i v souvislosti s IP telefonií Cisco. Kopil jsme tedy model WRT54GC A začaly problémy. Připojení padalo, počítače a okolní zařízení se odpojovala, prostě hrůza. Pomohl až nový firmware. Od Té doby v pohodě. Dokonce i externí zařízení. Musel na to ale přijít specialista. Já si s tím rady nevěděl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, WRT54G jsem měl taky v merku, jenže byl dost velkej, drahej a hlavně nešel přiděla na zeď :) (a proto zvítězil SMC) Ale díky za tip, budu to vést v patrnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, upgrade fw v printserveru by neprošel ? :( jinak at daš WEP nebo WPA, je to pro šikulku oboje otázkou jen několika hodin kdy to rozšifruje, je to roky známá záležitost takže záleží na tobě co si vybereš... pripadnej soused necha bezet notes nebo pc dva dny v kuse a ma dost dat pro rozluštění klíče takže tak.. spíš vyřešit jak to napojit, nevim jak to máš rozmístěný, nejde printserver dát natvrdo kabelem do routeru, nebo je to moc daleko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě je jedna možnost. Kup levný router (třeba ovsislink cca 900,-). Stávající nech na WPA pro noťasy a nový dej WEP k tiskářně. Babrácké, ale fungovat by to mělo:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×