Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

xenonove vybojky do auta bez cirych svetlometu


švejk

Recommended Posts

dneska jsem vicemene nahodou narazil na web, kde se zabyvaji zastavbou xenonovych vybojek do aut bez cire optiky (pripad nas, kterym vyrobci nedoprali cirou). Proces vicemene spociva ve vybrouseni stavajiciho skla a nainstalovani HID sady xenonovych vybojek. vice zde a zde :)

[upravil dne 22.2.2008 švejk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: švejk

dneska jsem vicemene nahodou narazil na web, kde se zabyvaji zastavbou xenonovych vybojek do aut bez cire optiky (pripad nas, kterym vyrobci nedoprali cirou). Proces vicemene spociva ve vybrouseni stavajiciho skla a nainstalovani HID sady xenonovych vybojek. vice zde a zde :)

[upravil dne 22.2.2008 švejk]

to máš sice pravdu, ale broušení se provádí právě u světlometů, kde je čočka a původně tam xenon nebyl. Pokud je světlomet bez čočky a světlo směřuje parabola a prizmatický kryt světlometu, stačí jen vyměnit halogeny za HID sadu. Chce to jen koukat, aby měli homologaci E11. Na ebay se běžně koupí v rozmězí 1600-2500kč za sadu včetně poštovného. Mám je v autě už nějaký pátek a pokud jsou světla správně nastavená, nikoho neoslňují :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: švejk

dneska jsem vicemene nahodou narazil na web, kde se zabyvaji zastavbou xenonovych vybojek do aut bez cire optiky (pripad nas, kterym vyrobci nedoprali cirou). Proces vicemene spociva ve vybrouseni stavajiciho skla a nainstalovani HID sady xenonovych vybojek. vice zde a zde :)

[upravil dne 22.2.2008 švejk]

to máš sice pravdu, ale broušení se provádí právě u světlometů, kde je čočka a původně tam xenon nebyl. Pokud je světlomet bez čočky a světlo směřuje parabola a prizmatický kryt světlometu, stačí jen vyměnit halogeny za HID sadu. Chce to jen koukat, aby měli homologaci E11. Na ebay se běžně koupí v rozmězí 1600-2500kč za sadu včetně poštovného. Mám je v autě už nějaký pátek a pokud jsou světla správně nastavená, nikoho neoslňují :super

a když je u klasických světel s parabolou a čirou optikou kolem žárovky takový to plechový stínítko - to tam zůstane nebo se to vyhodí ? když se tam dává ta xenonová výbojka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

ten plechový kroužek je tam ze dvou důvodů, tím důležitějším je směřování toku světla druhým důvodem je ochrana světlometu před teplem od halogenové žárovky. princip výbojky spočívá v hořícím oblouku mezi dvěma katodama, ten oblou je u HID sad přesně v místě kde u halogenové žárovky hoří vlákno, tedy nic jiného než výměna halogenky za výbojku se neprovádí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: švejk

dneska jsem vicemene nahodou narazil na web, kde se zabyvaji zastavbou xenonovych vybojek do aut bez cire optiky (pripad nas, kterym vyrobci nedoprali cirou). Proces vicemene spociva ve vybrouseni stavajiciho skla a nainstalovani HID sady xenonovych vybojek. vice zde a zde :)

[upravil dne 22.2.2008 švejk]

to máš sice pravdu, ale broušení se provádí právě u světlometů, kde je čočka a původně tam xenon nebyl. Pokud je světlomet bez čočky a světlo směřuje parabola a prizmatický kryt světlometu, stačí jen vyměnit halogeny za HID sadu. Chce to jen koukat, aby měli homologaci E11. Na ebay se běžně koupí v rozmězí 1600-2500kč za sadu včetně poštovného. Mám je v autě už nějaký pátek a pokud jsou světla správně nastavená, nikoho neoslňují :super

a když je u klasických světel s parabolou a čirou optikou kolem žárovky takový to plechový stínítko - to tam zůstane nebo se to vyhodí ? když se tam dává ta xenonová výbojka

ked tam davas HID H7 ( do 307) tak to tam ostane.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: Tomasas

to minimaxa - prosím tě mohl by jsi mi nějak přiblížit to ,,ebay"? To je nějaký webstránka? A jestli jo tak mi jí dej prosím celou. Přemýšlím toiž o HID přestavbě na P307. Koukám že jsi tam uvedl dobrou cenu. Díky

www.ebay.com nebo .de/ .it/ .co.uk a pod je globální celosvětová internetová burza kde seženeš od ponožek, hraček, oděvů, přes nábytek, auta, domy prostě všechno. A to jak nové věci tak i použité. Nakupovat tam muže každý, kdo má na ebay zřízený účet, umí světový jazyk a nejlépa umí posílat platby systemem "pay pal"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...