Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak sem dostal \"darek\":( - praskle tesneni pod vikem


Guest NiceOne

Recommended Posts

Dnes si jedu svym P309 1.6 a najednou motor ztrati vykon. Po par stech metrech se rozsvitilo stop:( Kouknu pod kapotu a celej motor od oleje. Zvrchu zespodu, proste komplet. Hladina oleje 0 :( Po blizsim ohledani vydim ze je trochu odtrzene tesneni pod vikem ventilu(aspon doufam,ze se to tak jmenuje:)(myslim,ze to vyteklo tudy) Nevite proc se to stalo? Je to moc vazny?

Posilam fotky. Na detailu je to mezi 2-3 svickou pod kabelama(ale neni to moc videt).

729_1.jpg

729_2.jpg

[Editován dne 24/12/03 NiceOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak může zamrznout odvzdušnění (co a kde tam zamrzá)?. Co to je proboha za motory, když se u nich tohle děje?. To se jako stává normálně i u nových motorů?. Neměl jsem auto, který by dělalo takovýhle skopičiny (viz. sajrajt na víčku oleje a teď tohle).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor běžel úplně nádherně, potichu. Zjistil sem to až začal ztrácet výkon. Myslím, že jel na tři válce. U jedné svíčky mám totiž takovej horší kabel, a ten se úplně utopil.

Taky sem si říkal, že to může být to zamrzlý odvzdušnění (bílej sajrajt se mi dělá, ale komu ne?..voda se neztrácí tak to neřeším)

Taky myslím, že mi nefunguje termostat(po Novým roce sem ho chtěl měnit), tak byl motor dost studenej(voda 70).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Vostik:Vychazim z toho, ze pod vikem je pouze \"vzduch\" a nic jineho to tesneni nemohlo vyrazit. Odvzdusneni se ucpalo-zamrzlo a merka byla asi taky trochu natesno, tak povolilo to tesneni. Kdovi co tam bylo za tesneni, treba ho olej naleptal. No a to tesneni je vicemene zalite olejem od mazani vacky, takze pod tlakem skutecne mohlo vytect skoro vsecko co tam bylo.

2 DAN2: Volkswagen mel kdysi podobny problem, tam ale tadle zavada koncila vymenou zadrenenho motoru. Bylo to tusim u ctvrteho golfa a delalo se to na zaruku. Takze toto zdaleka neni problem pouze peugeotu

[Editován dne 25/12/03 David 106s16]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...