Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

505 V6


Ota

Recommended Posts

Původně zaslal: Rebik

Jak je to vlastně s celou 50x řadou, jakou měla filisofii, proč jenom dva modely, jakou úlohu měla plnit mezi 4 - střední třída a 6 - luxusní sedany?

Původně zaslal: Ota

To je spíš dotaz na Marcela...:) já jsem se k pětkám dostal spíš náhodou...:aut

Řekněme si to takhle - řada 40x je v té době označovaná jako "Velký rodinný automobil", takže to máme vyřešeno.

Když vylezla 404ka, nebyla reprezentativní, 504ka už ano.

Řada 50x je označována jako "Manažerské automobily", stejně jako řada 60x.

Ale 504 je menší než 604, stejně tak jako je 505 menší než 605.

Takže filosofií řady 50x je vyplnit propastný rozdíl mezi řadou 40x a 60x, vždyť jen mezi 405 a 605 je si myslím velký skok, mezi 407 a 607 nevím. Už jen ty dvě třídy "střední třída" a "luxusní sedany" (viz quote Rebik) by měli mít mezi sebou něco jako mezimodel.

A že 604ka neměla takový úspěch je z jednoho prostého důvodu. Když se v nabídce vozů v roce 79 objevila 505, která mohla mít tentýž výbavu (krom V6, ten až později), tak se spíš rozhodl zákazník pro 505, už jen kvůli nadčasovému vzhledu. 604ce ani nepomohl restyl v roce 1980, který byl spíš snahou přiblížit se té době.

A největší problém nastává v roce 1986, kdy vyjíždí 505 nový model, a v roce 1987 405 (plus 309 v roce 86), to už 604ku nikdo nechtěl, a proto, s uvedením modelu 405 v roce 87 mizí 604 z nabídky a jakš takš se doprodává.

[upravil dne 22/2/2008 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že naprosto vyčerpávající a děkuji Marcelovi za příspěvek a tímto ho zvu, pokud má zájem se přijet na tu 505ku s tempomatem podívat ke mě...:papa... ostatně i Řebík má co ukázat, ne?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ota

Já myslím, že naprosto vyčerpávající a děkuji Marcelovi za příspěvek a tímto ho zvu, pokud má zájem se přijet na tu 505ku s tempomatem podívat ke mě...:papa... ostatně i Řebík má co ukázat, ne?:D

Tak mrknul bych se... Škoda že to není verze S... :)

No zítra ráno pojedu okolo, ale to asi časově bude stísněný a nebyl by na to klid, tak to vidím na sobotu odpoledne. Mám zavolat v sobotu odpoledne? (cca 15:00)

Původně zaslal: Ota

To je spíš dotaz na Marcela...:) já jsem se k pětkám dostal spíš náhodou...:aut

Mě vždycky říkali ve škole, že za ty pětky si můžu sám a že mě budou provázet celý život... :D

[upravil dne 22/2/2008 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Jo, jo dneska to bude naleštěný, ale spíš to půjde zatím do skladu, nechci pokoušet štěstí na francouzských značkách.

Takže jsem si měl vlastně koupit 505, pokud to dobře chápu, 604 je na hovno....-)

Za 604kou se každý otočí, to není běžný auto na našich silnicích. Když jsem si táhnul tu svojí domů a na benzínce nám bouchla guma na vleku, tak čerpadlář za mými zády tiše pronesl - "no jo to si zase někdo přitáhnul ameriku" :D

A na srazu se o to auto celkem lidi zajímali, dokonce i příslušníci policie, ale nebylo to z důvodu udělení pokuty. Jeden tam lezl i skoro po kolenou, když si to prohlížel i ze spodu :D.

post-0-14109599165842_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...