Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zapojení relé


pavel406

Recommended Posts

Omlouvám se ,ale já sem v elektru úplný analfabet:(

Mohl by mi někdo podle toho mého schématu říct(nebo nakreslit) co kde přesně připojit.To relé je typ RAS 1215.

Potřebuju,aby mi to fungovalo tak, že chcu podle potřeby přepínacím signálem(spínat nebo rozpínat) přivedených plůsových 12V pro jakýkoliv spotřebič.

Děkuji za odpovědi:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavel406

Chci se zeptat,jestli mám dobře přivedené vstupy a výstupy zapojení toho relátka.Děkuji:super

No, jestli to dobře chápu, tak to máš popsaný špatně.

Co máš žluté šipky (k cívce) tak tam přijde napájení. Ale ne, že to bude připojený trvale. Pokud to připojíš na napájení, poteče cívkou šťáva. Pokud to bude odpojený, žádná šťáva cívkou neteče.

Pokud cívkou neteče šťáva, budou spojeny kontakty zelená_šipka a černá_šipka_vpravo_dole

Ve chvíli, když cívkou šťáva poteče, dojde k přepnutí relé a budou spojeny kontaky zelená_šipka a modrá_šipka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, relé zapojíš podle obrázku. Jde o to, že tam, kde je napsáno černě 12V, tam tečou proudy řádově v mA a ke spínaní můžeš použít malinkaté spínače. A relé pak přepíná proudy větší (RAS1215 je schopno spínat až 15A při 12V stejnosměrného napětí) znázorněno červeně.

Samozřejmě, že zdroj bude stejný jak pro červený, tak pro černý okruh. Oba doporučuji jistit příslušnou pojistkou.

[upravil dne 21.2.2008 Ticcino]

post-0-14109599108535_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ticcino-->>>chci si ovládat dálkově podsvětlení auta ovladačem od alarmu magicar8000(na tomto ovladači jsou 2 tlačítka pro dva samostatné výstupy,které jsou vyvedený dráty v autě-po sepnutí tlačítka je výstup 250mA)Tak mi jde o to na které kontakty tohoto relátka přivést:

1)trvalé napájení pro relátko

2)na který kontakt připojit ten drát od magicaru

3) a na které kontakty připojit to plusové napětí pro to podsvětlení,(který budu spínat a rozpínat)

No a ve výsledku by to mnělo fungovat tak,že zmačknu příslušné tlačítko na ovladači alarmu-podssvětlení se rozsvítí,zmačknu ho opětovně-podsvětlení zhasne.

Pokud to nejde připojit podle těch 3 bodu které sem napsal,tak mi prosimtě ještě jednou vysvětli jak to připojit,když máš tyhle další informace:(

Diki moc za odpověď sem na tu elektronicu uplný antitalent tak se na mně nezlob:bojim

[upravil dne 22.2.2008 pavel406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, odkud jsi? Na tom magicaru je ten vystup udelanej tak ze pri stisknuti tlacitka se tam jen objevi impuls a nebo tam zustane to napeti dokud to tlacitko znovu nestisknes? To pak strasne mení schema celeho obvodu. Popis prosim presne jak funguje ten vystup u magicaru a podle toho nareslime schematko. Kdyztak se ozvi na ICQ a poresime to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď sarkomi ti to popísal dobre. Na kontakt 85 a 86 je pripojené ovládanie cievky. Na jeden + na druhý - . Jeden priamo a druhý cez ten vypínač. Ale musí to byť vypínač a nie tlačítko. Na kontakt 30 daj prívod + cez poistku. V kľudovom stave budeš mať na 87a + a na 87 nič. Po zapnutí ti prepne a bude + na 87 a nič na 87a. Teraz zostáva iba preskúmať ten spínač a máš to. To preskúmaj podľa návodu od Escapera. Ak to funguje ako vypínač - máš vyhrané a ak to funguje iba ako tlačítko tak tam bude treba ešte systém na udržanie a rozpojenie obvodu. Najjednoduchšie by si to mal normálnym vypínačom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

napsal jsem jak to je na relé,pokud projede net dá se najít i zapojení.Dotyčný pokud by chtěl není problém to řešit přes ICQ nebo dle bydliště i osobně.Třeba by se dalo vyřešit i více ohledně zapojení.Ale záleží na dotyčným zatím kdo mi napsal nikoho jsem neodmítl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...