Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spínacia skrinka


rolis7

Recommended Posts

Dobrý deň.

Chcem Vás poprosiť o radu. Dnes ráno, keď som chcel naštartovať

svojho krásavca, tak sa mi mechanicky zasekla spínacia skrinka.

Dá sa mi odomknúť volant, otočiť klúčikom do polohy kde sa rozsvieti kontrolka baterky a ďalej je to už mechanicky zablokované. Naspäť mi klučik ide normalne, aj vytiahnuť sa dá úplne bez problémov. Pri ďalšom pokuse naštartovať znova to isté..........Nemal z Vás niekto už podobný problém? Dá sa to rozobrať a opraviť, alebo treba novú spínaciu skrinku aj s ostatnými zámkami? Na tomto fóre som našiel, že to ide aj rozobrať, už ťažšie zložiť, že je tam nejaké perko, ktoré sa sem tam zlomí. Píšu aj, že keď sa kúpi nová spínačka, tak sa nemusia kupovať ostatné zámky, pretože sa dá tento zámok na spínačke prestaviť tak, že pasuje aj starý klúčik:o. Toto všetko bolo ale napísané v súvislusti s inými modelmi. S 306 nie. Tak ja neviem :bojim

Prosím poraďte.:myslim

[upravil dne 19/2/08 rolis7]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,nevím kolik stojí nová spínačka,ale nebylo by lepší a levnější koupit nějaké hezké startovací tlačítko:myslim .Pokud ti jde klíček do polohy kdy se ti rozsvítí kontrolky tak pohoda. Opravte mě jestli se pletu.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som to vyriešil. Rozobral som kryty okolo spínačky, na spínačke bola rozsypaná časť, kde sa strká klúčik ( tá kovová časť ) a spínačka nešla vôbec vytiahnuť von. Tak pomohla len hrubá sila a zaisťovacie cuplíky, ktoré sú od spodku, som musel odvŕtať. Je to piplačka, ale opatrne to ide. Spínačka išla vonku a po dôkladnom rozbore som došiel k záveru, že je akurát do kovošrotu. Pravdepodobne sa vo vnútri ulomila nejaká kulisa, ktorá blokovala otočenie klúčika do štartovacej polohy. Takže neostáva nič iné, ako kúpiť novú spínačku. Pri rozoberaní krytov som zistil, že tam je pravdepodobne imobilizér a neviem akú spínačku kúpiť. V obchode mi ponúkli spínačku bez imobilizéra za 2500.-Sk, ale nie som si istý, ako to bude spolu fungovať:myslim. Naštartujem aj s iným klúčom, alebo budem potrebovať pri štartovaní priložiť aj pôvodný klúč? Neviete mi niekto prosím poradiť, ako sa to v takýchto prípadoch robí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...