Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Daňové přiznání 2007


Ticcino

Recommended Posts

Čau pánové,

nevím kolik z vás bude podávat přiznání k dani z příjmů fyzických osob (a bude společně danit s manželkou), prostě z nějakého důvodu si bude DP dělat sám.

Když jsem to tvořil loni, měl jsem k ruce návod a navíc jsem to zřejmě vyplňoval do Excelovského formuláře, staženého někde na měšec.cz. Samozřejmě, že tam mají formuláře nové, ale vyplňovat to zase všechno od začátku je vopruz. Proto se ptám, změnilo se od loňska něco? Ve formulářích nebo v postupu vyplňování?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daňových přiznání jsem letos udělal už asi 10. Co se změnilo od loňska nezkoumám, protože i kdyby se změnilo něco úplně nepodstatného, tak finanční úřad vyžaduje vždy aktuální formulář. A co se týče zadávání údajů, které jsou stejné - 1. strana DP, tak bych tipl, že to je práce tak na 2 minuty.

Nové formuláře stáhneš z této stránky: http://www.sfinance.cz/formulare/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

čau,

- Daňové přiznání za rok 2013 -

vyplńuji si nyní podle pokynů (návodu),protože jsem to nikdy nedělal, - Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob. a nevím do jaké kolonky vepsat toto:

v létě roku 2013 jsem zrušil životní pojistku (ca. 3 roky starou) a na tuto pojistku jsem v roce 2011 a 2012 uplatňoval slevu na dani (daňovou úlevu).

A nyní tu daňovou úlevu musím vrátit státu v daňovém přiznání.V práci mzdová účetní mě vyjela papíry z roku 2011 a 2012 a celková částka na vrácení (pojistné na soukromé životní pojištění) z obou roků dělá nějak celkem 6 500kč.

1. A nevím kam přesně do jaké kolonky nebo řádku v tom Daňovém přiznání těch ca. 6500kč CO MUSÍM VRÁTIT ZPĚT STÁTU mám napsat.

2.Jen pro ověření jsem i bezpříspěvkový dárce krve za 1. odběr 2000kč odpočet.

jsem napsal do kolonky = 3.oddílu Nezdanitelné části základu daně odpočítatelné položky a daň celkem ,46 řádek (hodnota darů) si myslím že je to správně.

díky za pomoc a radu

P.S. Naše mzdová účetní je neochotná jako prasátko a říkala ať si to napíšu všechno sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...