Jump to content
Sign in to follow this  
bumbrlicekk

sahary

Recommended Posts

Guest servisman

zahřeješ při stání a pak by měli sepnout sahary.dle katalogu viz obr

post-0-14109599020972_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: bumbrlicek406

pri jake teplote se ma spinat sahara u 605 2.1td a jak poznam ze je cidlo v poradku. DIK :mad::mad::myslim:myslim:myslim

Nevím, z jakého je roku, ale na mé 2,1td mám dvě vrtule a spínač s TŘEMI piny, takže jsou sahary dvourychlostní. Při pohledu do motoru jsou vpravo nad chladičem v černé krabičce tři relátka (dvě spínací a jedno přepínací), která propojují motory sahar. Při nižší teplotě sepnutí (92,5/87,5°C) jsou motory propojené do série a běží nižší rychlostí a při vyšší teplotě (97,5/92,5°C) běží vyšší rychlostí a jsou zapojené paralelně. Čidlo mám našroubované v chladiči (při pohledu do motoru) vlevo dole u výtokové hadice. Čidlo spíná tak, že při nižší rychlosti se sepně první pin (kostra) s protějším a při vyšší se sepne i prostřední pin, takže jsou propojené všechny.

Edit: napadlo mě, jestli máš klimu, tak to nemusí mít čidlo na chladiči, ale může to řídit bitron - to ale nevím jistě, klimu nemám. Bitron by asi brál údaje z teplotního čidla na konzoli na výstupu vody z hlavy motoru, měly by tam být tři čidla a našroubovaný termoovladač předvstřku čerpadla - v případě mechanického čerpadla Bosch - motor ATE. Pokud už je to motor BTE s elektronickým čerpadlem, tak tam termoovladač není.

[upravil dne 18.2.08 Kdo]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×