Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Prevodovy olej


Meeto

Recommended Posts

Původně zaslal: Meeto

Zdar, chcem dat vymenit olej v prevodovke na mojej 306ke 1.9TD / 96 ale nemam tusenia kolko ho tam moze byt. A zas nechcem ho kupit zbytocne moc. Tak pls poradte. Dik

Zdarec tak je ho tam přesně 2 litry a specifikace API GL5 75w-80w:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: standa

2 lt a je tam přepad takže nelze přeplnit. Ale pokud vím tak se olej v převodovce nemění jen doplňuje když je to nutné. Pokud má auto víc najeto jen ti to může přinést problémy.

kdepak vymena je doporucena po nejakych kilometrech (alespon u nasi 309tky), zvlast kdyz ty auta maji neco nakrouceno :myslim:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
Původně zaslal: standa

2 lt a je tam přepad takže nelze přeplnit. Ale pokud vím tak se olej v převodovce nemění jen doplňuje když je to nutné. Pokud má auto víc najeto jen ti to může přinést problémy.

Čiastočne máš pravdu. Pri niektorých autách sa hovorí o celoživotnej náplni oleja v prevodovke. Vtedy sa oficiálne má iba dopĺňať. Prax hovorí že pojem \"celoživotná\" je rozdielne chápaný. Osobne odporúčam výmenu. Má to i ten účinok že drobné kovové piliny obsiahnuté v oleji dáš preč a to nemôže byť na závadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tam dal můj automechanik nějakej speciální olej pro francouzský převodovky a řádí to mnohem líp. Zhruba o tisíc km dřív mi tam dal jinej automechnik asi olej z traktora, protože s tím pak vůbec nešlo řadit, takže u mě skončil:bacha Jinak moje auto v době výměny mělo min. 120 tkm. Přesně nevím, jelikož je z bazaru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Venca 306

Mě tam dal můj automechanik nějakej speciální olej pro francouzský převodovky a řádí to mnohem líp. Zhruba o tisíc km dřív mi tam dal jinej automechnik asi olej z traktora, protože s tím pak vůbec nešlo řadit, takže u mě skončil:bacha Jinak moje auto v době výměny mělo min. 120 tkm. Přesně nevím, jelikož je z bazaru....

ja zásadne dávam sám olej do predovky aj do motora lebo viem čo tam dávam :papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tiburtius

Původně zaslal: Venca 306

Mě tam dal můj automechanik nějakej speciální olej pro francouzský převodovky a řádí to mnohem líp. Zhruba o tisíc km dřív mi tam dal jinej automechnik asi olej z traktora, protože s tím pak vůbec nešlo řadit, takže u mě skončil:bacha Jinak moje auto v době výměny mělo min. 120 tkm. Přesně nevím, jelikož je z bazaru....

ja zásadne dávam sám olej do predovky aj do motora lebo viem čo tam dávam :papa

Taky bych si to radši dělal sám, jenže bohužel nemám kde:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Venca 306

...speciální olej pro francouzský převodovky...

Dobre som sa zasmial. Opýtaj sa ho, prosím ťa, či nevie poradiť nejaký špeciálny olej pre nemecké prevodovky do Passata. :myslim ...alebo Slovenské prevodovky keď sa vyrábajú v Martine?

Ten mechanik je buď magor alebo si s teba strieľal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Původně zaslal: Venca 306

...speciální olej pro francouzský převodovky...

Dobre som sa zasmial. Opýtaj sa ho, prosím ťa, či nevie poradiť nejaký špeciálny olej pre nemecké prevodovky do Passata. :myslim ...alebo Slovenské prevodovky keď sa vyrábajú v Martine?

Ten mechanik je buď magor alebo si s teba strieľal.

Tím \"speciálním\" myslel s menší viskozitou, aby lépe mazali, protože každej ví, že většina převodovek od peugotů stojí fakt za to, to umí jen Francouzi.... Teď čekám tu lavinu reakcí:bojim, ale mluvím z vlastní zkušenosti, která se skládá z 306,405 a 406. Ale uznávám, že mohlo jít o vyjímky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Venca 306

Původně zaslal: pastorek

Původně zaslal: Venca 306

...speciální olej pro francouzský převodovky...

Dobre som sa zasmial. Opýtaj sa ho, prosím ťa, či nevie poradiť nejaký špeciálny olej pre nemecké prevodovky do Passata. :myslim ...alebo Slovenské prevodovky keď sa vyrábajú v Martine?

Ten mechanik je buď magor alebo si s teba strieľal.

Tím \"speciálním\" myslel s menší viskozitou, aby lépe mazali, protože každej ví, že většina převodovek od peugotů stojí fakt za to, to umí jen Francouzi.... Teď čekám tu lavinu reakcí:bojim, ale mluvím z vlastní zkušenosti, která se skládá z 306,405 a 406. Ale uznávám, že mohlo jít o vyjímky

Tá menšia viskozita už znie normálne vrátane toho zdôvodnenia. To je pravda že tieto prevodovky patria medzi tie ktoré majú problém z mazaním niektorých častí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...