Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autobaterie-vejde se?


genzer

Recommended Posts

Původně zaslal: genzer

jeste jeden mensi dotaz,mam nabijecku 6 AMP,dle navodu muzu nabijet bat. max. 70Ah,musim koupit 8 AMP na 74Ah baterii,nebo to ta 6ka skousne?

To neni o tom, ze to zkousne nebo ne. Jen se prodlouzi cas nabijeni. Jen porad nevim, k cemu nabijecky, kdyz je altas dobrej a jezdi se denodenne :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: genzer

jeste jeden mensi dotaz,mam nabijecku 6 AMP,dle navodu muzu nabijet bat. max. 70Ah,musim koupit 8 AMP na 74Ah baterii,nebo to ta 6ka skousne?

baterku jsem za 6 let ještě ani nedobíjel ,nabíječka je ve skříni používají spíše sousedi:D altík to zvládá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je baterka vybitá a je vporiadku elektrika, vždy premeriam koľko dáva altík, tak jej dávam max. 1 až 2 pokusy na nabytie. A to len vždy na oživenie. 74 Ah baterku trebárs 2-4 A do rána.. Musí jej to stačiť a ostatné dobiť alternátor. A ak sa nechytí alebo sa zasa vybije určite vymeniť. Kedysi sa robili pokusy, že sa oživovali mrtvoly....dnes nie. Od predajcov kupujem baterky už naformátované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja nabijecku taky jeste na svy auto nepouzil,spis jsem myslel nekdy do budoucna,kdybych treba nechal neco zapnutyho a vybil baterii.

kdyz nekdy rano starter hure toci,tak si dam 5km kolecko a zas je par dni pokoj,mam tam ted 55Ah,tak jsem premyslel,ze ji dam tatoj do skodarny,kterou ma horsi a koupim silnejsi.tot vse

[upravil dne 16/2/08 genzer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: genzer

no tak ja nabijecku taky jeste na svy auto nepouzil,spis jsem myslel nekdy do budoucna,kdybych treba nechal neco zapnutyho a vybil baterii.

kdyz nekdy rano starter hure toci,tak si dam 5km kolecko a zas je par dni pokoj,mam tam ted 55Ah,tak jsem premyslel,ze ji dam tatoj do skodarny,kterou ma horsi a koupim silnejsi.tot vse

[upravil dne 16/2/08 genzer]

Parkuješ vonku? Na také malé oživovanie alebo keď si v garáži, na chalupe keď je väčší mráz stačí ťi dať 1A a uvidíš tie lufty. Keď som vedel že budem kupovať batériu a jak na potvoru bol predĺžený výkend tak to stačilo. Malý zdroj z čohokolvek -kaukulačka univerzálny zdroj atď....čo dáva 14 - 16 V cca 1A - neriešil som to. Len to musíš mať premerané aby si to neroztavil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...