Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spoluvina - jak s pov. ručením?


Fx

Recommended Posts

Měl jsem nehodu a magistrát to ve správním řízení rozhodl jako spoluvinu (teda spíš to smetli se stolu a odložili). Nechci moc rozebírat, co druhý účastník, který mě v patrně EPILEPTICKÉM ZÁCHVATU naboural, tvrdil do protokolu a kde patrně musel zatlačit, asi to ani nemá smysl. Je mi jasný, že se mu nechtělo přijít o papíry, dneska jsem za ním byl s pokusem o dohodu, ale nešlo to, choval se jako idiot a kolem něj tančila jeho manželčí kvočna, výsledkem bylo, že ze mě udělal idiota, i když jsem mu zachránil život. Tak když teda přežil tohle, tak až bude mít ten záchvat příště, ať vedle něj sedí ta zmrdkvočna a trefí strom a nikde okolo nejsou jiný lidi.

Každopádně mě zajímá, jak se to řeší s pojišťovnou v tomhle případě, konkrétně má ten druhý Kooperativu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tohle budu zřejmě záhy řešit taky. Sice nejsem účastník, ale mé bývalé auto, co se netihlo převést ano. Já mám zatím nahlášenu nehodu na PČR, s tím že oba odmítají vinu a jde to do správního, tudíž na svou pojišťovnu poslán papír o hlášení pojistné události coby viník, ale s poznámkou o neurčení viníka. Dále přibude hlášení na pojišťovnu protistrany coby stran poškozeného, se stejnou poznámkou. Totéž by měla udělat protistrana u svojí a mé pojišťovny, tedy nahlásit u své sebe jako viníka a u mé jako poškozeného, s příslušnými dovětky.

No a dle rozhodnutí magistrátu by měly pojišťovny plnit v určitém poměru. Každopádně předpokládám, že pokud jste to nahlásili podle výše uvedeného klíče, že to pojišťovny budou vědět lépe - vezmou to podle rozhodnutí magistrátu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie: Ten papír nemám ještě u sebe, ale hledal jsem a někde jsem se dočetl, že je to tak, že magistrát určí poměr viny (v mém případě 50:50) a pojišťovna plní dle tohoto poměru, tj. po odečtení amortizace mi odečte ještě 50%. Je to tak správně?

Jsem neskutečně nasrán, protože vím, jak se to stalo a vím, že druhý vypovídal křivě. Jen nemám, jak to dokázat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl, ale dle mého názoru někde musel zatlačit, aby to nebylo v záznamech, jinak by o tom policie přece věděla. Leda bych si jako svědky přizval městské policajty, ale nevím, kdo přesně to byl, kdo mi tam s ním pomáhal, aby se nezadusil tou pěnou, co mu šla z pusy. Hlavní problém je, že nemám svědky. Tvrdí, že jsem najel já do něj, ale já stál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch policajtů se určitě dohledáš. Já už nevím co sem řešil, potřeboval sem měšťáka a podle času a místa mě ho našli. Oni mají někde záznamy kdo kde řešil i přestupky. Zkus to, a máš hned svědky, kteří budou důvěryhodnější, než jacíkoliv kolemjdoucí.

Máš ještě lhůtu na odvolání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Oddie: Ten papír nemám ještě u sebe, ale hledal jsem a někde jsem se dočetl, že je to tak, že magistrát určí poměr viny (v mém případě 50:50) a pojišťovna plní dle tohoto poměru, tj. po odečtení amortizace mi odečte ještě 50%. Je to tak správně?

Jsem neskutečně nasrán, protože vím, jak se to stalo a vím, že druhý vypovídal křivě. Jen nemám, jak to dokázat.

Koukám, aby si člověk dával bacha i na to, komu zachraňuje kejhák, lidi sou svině..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Oddie: Ten papír nemám ještě u sebe, ale hledal jsem a někde jsem se dočetl, že je to tak, že magistrát určí poměr viny (v mém případě 50:50) a pojišťovna plní dle tohoto poměru, tj. po odečtení amortizace mi odečte ještě 50%. Je to tak správně?

Jsem neskutečně nasrán, protože vím, jak se to stalo a vím, že druhý vypovídal křivě. Jen nemám, jak to dokázat.

A ty sám jsi to své pojišťovně hlásil? Je na to 15 dnů ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Měl jsem nehodu a magistrát to ve správním řízení rozhodl jako spoluvinu (teda spíš to smetli se stolu a odložili). Nechci moc rozebírat, co druhý účastník, který mě v patrně EPILEPTICKÉM ZÁCHVATU naboural, tvrdil do protokolu a kde patrně musel zatlačit, asi to ani nemá smysl. Je mi jasný, že se mu nechtělo přijít o papíry, dneska jsem za ním byl s pokusem o dohodu, ale nešlo to, choval se jako idiot a kolem něj tančila jeho manželčí kvočna, výsledkem bylo, že ze mě udělal idiota, i když jsem mu zachránil život. Tak když teda přežil tohle, tak až bude mít ten záchvat příště, ať vedle něj sedí ta zmrdkvočna a trefí strom a nikde okolo nejsou jiný lidi.

Každopádně mě zajímá, jak se to řeší s pojišťovnou v tomhle případě, konkrétně má ten druhý Kooperativu.

Zdravím a trochu se Vám tady vložím do diskuze. Co se týče nehody, tak tady to probíhá tak, že pojišťovna, v tomhle případě pojišťovny zjišťují míru zavinění z Protokolu Policie čr s výsledkem šetření, tzn. že v 99% je vyjádření klientů nezajímá a pokud pán tlačil na pravém místě, tak jste v protokolu oba jako viníci a podle toho se pojišťovna bude řídit a nebude si ani nic žádat, protože KASKO pojišťovny mají přístup do centrální databáze těchto dokladů a bere to rovnou z nich. A co se pojistného plnění týče, tak platí, že míru zavinění určuje policie čr a každý z účastníků se obrací na svoji pojišťovnu, bude mu potom vyplacena procentuelní část, která se rovná míře neviny. Kdyby ještě něco, písni:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím - jak říká - po bitvě je každej generál - ale když do mě nacouval ten trotl na parkovišti - vytáhl lsem telefon /dneska už skoro každej má videonahrávku/. Prvních 5 vteřin je slyšet pouze moje k*rvování - zbytek natočený obě vozidla /hlavně SPZ - teda RZ/, potom ten trotl kterak mi ukazuje občanku a řidičák a jeho doklady.

Důležitý / hodně/ se ho při nahrávání ptát - proč jste sakra do mě nacouval , to jste mě neviděl ??

I tak mi to trvalo 3 měsíce než to pojišťovna vyřídila.

I když u "Fx" je to jiný - měl snahu nemocnýmu pomoct - jak se říká "za dobrotu na žebrotu".

Jinak Ti přeju aby ti to vyšlo / ikyž nevíš jaký známý trotl má/ !!!! :super :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo si příště dotyčného s pěnou i s kvočnou bliknout mobilem. Taková fotka v pojišťovně by rozhodně udělala likvidátorovi vrásky na čele. Pán je zřejmě kaskadér a příště se snad potká s někým v Tatře, aby byl už pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...