Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kdy se naplno otevře termostat?


purkmistr

Recommended Posts

Mám nový termostat na 89°C a při normální jízdě mám na teploměru kolen 90°C ale pokud jedu z kopce, teplota pomalu padá na 80°C ale níž už ne. Proto se chci zeptat při jaké teplotě se začíná otvírat termostat a kdy je plně otevřen (předpokládám že začíná v 80°C a plné otevření je v 89°C) MÁM PRAVDU?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, co tam máš za termostat. Například ve 405tce 1,9D můžou být 2 typy a to jeden, který má bod sepnutí při 89°C a druhý při 83°C ... (při této teplotě se začne otevírat)

Co tam máš za motor?

Teď koukám na popis, že 1,6tku ´98, tak podle katalogu na ní jsou 2 typy 88°C a 89°C - a nevím, že by měl termostat nějak více poloh, prostě se při této teplotě začne otevírat ... ;)

[upravil dne 12/2/2008 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám norn. chod těsně pod 90° ale pokud jedu z kopce tak spadne na 80° ale termostat tedy ZAČÍNÁ otvírat až v 89° takže pokud mám cca o deset stupňů rozdíl než ujazuje ručička tak mám ještě vyměnit teplotní čidlo? má to nějaký vliv na spotřebu nebo je to jen orijentační. Pro řj je čidlo přeci samostané. :myslim ale sahary se spustí přesně podle teploměru v 96°- 98° tak to je ok

[upravil dne 12/2/08 purkmistr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám sice 205 ale termostat mi taky otvírá v 89 a je plně otevřen v 96. v praxi to znamená, že se auto ohřívá, teplota stoupá. Když ručička přeleze 90 tak je v jeden moment krásně vidět, jak se otevře termostat a teplota klesá k 80, pak se opět zavře a tak dále. Pokud mu to v 95 stupních nepřekazí čidlo na saharu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...