Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Likvidace škod


vitin

Recommended Posts

Určitě mnozí z vás byli bouraní jinou osobou jako já, když do mě nacouvala ženská a zrušila mi přední dveře. Hned jsme jeli k likvidátorovi škod, nafoceno, sepsaná výměna dveří, lišty, lakování zpětného zrcátka. Potud vše v pohodě, až na to, že už uplynul měsíc a škodu mi dosud nikdo nezaplatil. Nevíte někdo, jak dlouho trvá než pojišťovna pošle peníze? Zdá se mi to přece jen trochu moc dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Určitě mnozí z vás byli bouraní jinou osobou jako já, když do mě nacouvala ženská a zrušila mi přední dveře. Hned jsme jeli k likvidátorovi škod, nafoceno, sepsaná výměna dveří, lišty, lakování zpětného zrcátka. Potud vše v pohodě, až na to, že už uplynul měsíc a škodu mi dosud nikdo nezaplatil. Nevíte někdo, jak dlouho trvá než pojišťovna pošle peníze? Zdá se mi to přece jen trochu moc dlouho.

Sakra to je divný - vždyť přece v tý TV reklamě je "pojišťovna mi to zaplatila do pěti dnů" ???

To byl ale fór - mě to trvalo 3 měsíce.

Je třeba je ale furt otravovat,telefonovat, psát maily dotazovat se - jak to vypadá s vyřízením mé pojistné události.. atd.

Já vím, člověka ten jejich přístup sere, taky jsem byl nasrán - měli by se k zákazníkovi chovat jinak - ale oni jsou slušní jen pokud jim platíš pojistné a neobtěžuješ je.

Tak Ti přeji dobrý nervy a úspěch !!! :super :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tě pic, tři měsíce?

myryn: už jsem s tím začal, ale zatím žádný úspěch, holt musím vytrvat.:nevim

Potíž je, že je to přes nějaké zprostředkovatele Allrisk, takže to bude asi horor. Protože já ani nevím, jakou pojišťovnu ta baba měla.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miku

vitin: bohužel , záleží u jaké pojištovny byl vinník pojištěn , já čekal taky necelé 3 měsíce na plnění od Generali (maník za mnou nedobrzdil - telefonoval) :(

No on aspoň telefonoval, ale já stál u chodníku v autě, ona zajela naproti k bráně školy a začala couvat přímo přes silnici na mě. Dovedeš si představit tu bezmoc, když tam sedíš a vidíš jak se na tebe valí p.del fabie a nemůžeš nic dělat? Já myslel, že se stočí podél mého auta po silnici, ale říkal jsem si, že se na to nějak moc rozjela. Bohužel to neměla v úmyslu a trefila mě přímo na "komoru". :D

Bavila se s děckem...Tolik krav neschytala za celý život, jak v tu chvíli ode mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VladoHA

najlepsie je ked ti daju peniaze na opravu a ty si opravis auto sam este aj usetris

No jo ale to je dost těžký - já nejsem "mechoš" a ceny neznám. když do mě tehdy nachouval ten trotl, tož jsem si myslel, že by snad 5 táců na opravu mělo stačit - nakonec stála oprava skoro 15 /nárazník,chladič,mlhovky, práce, nástřit meta na nárazník.../

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jakub106GTI

jen se k tomu zeptám to nejdřív platíte Vy a pak čekáte až Vám to zaplatí zpět pojištovna?Když to nechám v nějakém partnerském servise tak si to sen servis s pojištovnou vyřídí sám ne?:myslim

Je několik možností, buď ti to dá opravit pojišťovna a vyúčtuje si to sama, ty pak dostaneš opravené auto. Nebo si to dáš do servisu a fakturu jim dáš na proplacení. Tady se může stát, že ti tam dají nové dveře, ale pojišťovna odečte amortizaci a pak musíš doplatit. Já to udělal rozpočtem, kdy počkáš kolik ti pošlou a opravíš si to levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: VladoHA

najlepsie je ked ti daju peniaze na opravu a ty si opravis auto sam este aj usetris

No jo ale to je dost těžký - já nejsem "mechoš" a ceny neznám. když do mě tehdy nachouval ten trotl, tož jsem si myslel, že by snad 5 táců na opravu mělo stačit - nakonec stála oprava skoro 15 /nárazník,chladič,mlhovky, práce, nástřit meta na nárazník.../

No tak to jsi hodně prodělal. Nikdy se nenech přemluvit na vyrovnání na místě, protože nevíš, kolik bude oprava stát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: jakub106GTI

jen se k tomu zeptám to nejdřív platíte Vy a pak čekáte až Vám to zaplatí zpět pojištovna?Když to nechám v nějakém partnerském servise tak si to sen servis s pojištovnou vyřídí sám ne?:myslim

Je několik možností, buď ti to dá opravit pojišťovna a vyúčtuje si to sama, ty pak dostaneš opravené auto. Nebo si to dáš do servisu a fakturu jim dáš na proplacení. Tady se může stát, že ti tam dají nové dveře, ale pojišťovna odečte amortizaci a pak musíš doplatit. Já to udělal rozpočtem, kdy počkáš kolik ti pošlou a opravíš si to levněji.

Takže jaká je tedy nej možnost?:myslim:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: VladoHA

najlepsie je ked ti daju peniaze na opravu a ty si opravis auto sam este aj usetris

No jo ale to je dost těžký - já nejsem "mechoš" a ceny neznám. když do mě tehdy nachouval ten trotl, tož jsem si myslel, že by snad 5 táců na opravu mělo stačit - nakonec stála oprava skoro 15 /nárazník,chladič,mlhovky, práce, nástřit meta na nárazník.../

No tak to jsi hodně prodělal. Nikdy se nenech přemluvit na vyrovnání na místě, protože nevíš, kolik bude oprava stát.

Neprodělal - vona to pojišťovna po nahlášení zaplatila ze zákonné pojistky toho trotla - byla to ale má první úvaha o škodě /cca 5tis - blbej odhad, říkám, že nejsem mechoš/, když jsem svý vozidlo po havárce viděl. Žádný prachy jsem vod něho nevzal a ani nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: adraj

Původně zaslal: vitin

Původně zaslal: jakub106GTI

jen se k tomu zeptám to nejdřív platíte Vy a pak čekáte až Vám to zaplatí zpět pojištovna?Když to nechám v nějakém partnerském servise tak si to sen servis s pojištovnou vyřídí sám ne?:myslim

Je několik možností, buď ti to dá opravit pojišťovna a vyúčtuje si to sama, ty pak dostaneš opravené auto. Nebo si to dáš do servisu a fakturu jim dáš na proplacení. Tady se může stát, že ti tam dají nové dveře, ale pojišťovna odečte amortizaci a pak musíš doplatit. Já to udělal rozpočtem, kdy počkáš kolik ti pošlou a opravíš si to levněji.

Takže jaká je tedy nej možnost?:myslim:papa

Asi tak, když chceš mít nový díly, tak je nejlepší nechat to opravit pojišťovnu - alespoň tvrdí, že tam dávají nové věci. Ale jistotu že tomu tak je nemáš. Mám obavu, že tam narvou například rezavé dveře, aby ušetřili. Mají totiž smluvní servisy a tam asi moc poctivosti nenajdeš.

Proto je lepší nechat si udělat rozpočet a poslat peníze, pak máš možnost zvážit kolik do toho investuješ a kolik ti zůstane. Kámoš měl dvoje dveře, zadní světlo a dostal 39 tisíc. Sehnal jedny starší dveře, druhé nechal vyklepat a pak všechno do laku, oprava ho vyšla se vším asi na 12 tisíc, takže zbytek mu zůstal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Určitě mnozí z vás byli bouraní jinou osobou jako já, když do mě nacouvala ženská a zrušila mi přední dveře. Hned jsme jeli k likvidátorovi škod, nafoceno, sepsaná výměna dveří, lišty, lakování zpětného zrcátka. Potud vše v pohodě, až na to, že už uplynul měsíc a škodu mi dosud nikdo nezaplatil. Nevíte někdo, jak dlouho trvá než pojišťovna pošle peníze? Zdá se mi to přece jen trochu moc dlouho.

Pojišťovna má ze zákona na šetření pojistné události 3 měsíce. Dál bych si asi přečetl pojistnou smlouvu a přiložené pojistné podmínky, některé pojišťovny tam mají kauzoly, že pokud se nejedná o totální škodu, popř. odcizení, tak peníze prostě neposílají, ale proplácejí faktury a tam vzniká další problém. Pokud to nebylo ve smluvním a nebo autorizovaném servisu, nemusí faktury vůbec prolatit a nebo tu částku můžou také snížit. Další věc je vycházet ze spoluúčasti a hlavně časovou cenou vozidla! Bylo by toho ještě víc, ale to by bylo na dlouho! Můžu vědět, co to bylo za pojišťovnu a jestli to fotil skutečně likvidátor??? Je totiž rozdíl mezi likvidátorem, co sedí na centrále a nebo "podržtaškou" co to jezdí fotit!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...