Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

svíčky Denso Iridium


Béďa

Recommended Posts

Původně zaslal: hnjupis

Sry ze vytahuji toto stare tema ale ted resim tuto otazku svicek a hledam svuj motor.Podle tech stranek nevim nasel sem vykon ale myslim ze nemam break a kdyz sem nasel oznaceni tak zas nesedi vykon poucte me pls a vysvetlete mi jaky si mam objednat.Diky Jinka mam 306 1.8 16V 81 Kw XT R.v.1997 ale uz novejsi typ(spojena svetla atd...)

dufam že ti to pomože:)

post-0-14109602551114_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Jinak mam nove poznatky o tom otrhu, ted sme kupoval zase densa na svoje volvo, a prisli tak jak sem je dle motoru a tipu auta objednal se spravnym odrthem, meril sem to a sou vsechny se spravnym udavanym odrthem u motorizace.

jeste asi zjistim kde presne v motoru na nakym stitku se helda doporuceny odtrh od vyrobce, ale dle vyrobce svicek ma byt odrth 0,8 a stim to i prislo, u kazdyho jinyho modelu je jiny odtrh atd.. takze je mozny nebo spise pravdepodobny, ze odrthy se v dnesni dobe aspon u Densa nastavuji na hodnoty doporucene vyrobcem.

jinak Denso ma ted svicky jemen tough maji stejnou elektrodu jako power 0.4mm vykonove podobny ale zivotnost je 2x vetsi , takze sem skusil tyhle ted :super:D

[upravil dne 21.11.08 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

Jogin: prave ze tam jsem je chtel koupit a dokonce jim psal i meil a bylo mi odpovezeno toto:

Dobrý den,

není to chyba v popisu, to je naprosto běžný postup, který se provádí při

seřízení motoru u všech svíček. U svíček Denso Iridium to není nutné,

protože mají dostatečně silný výboj, ale rozhodně je to lepší.

takze jsem tam kde sem byl..:aut jinak vim ze do sveho auta potrebuju IK20..;)

Jak toto může výrobce svíček vůbec napsat-že mají svíčky větší výboj!při nových svíčkách jakychkoli značek při jejich stejném vnitřním odporu a nastavením elektrod je výboj pořád stejný!!!Přece pořád hoří mezi elektrodama stejný oblouk.Co pak ti zvednou svíčky zapalovací proud nebo výkon jednotky která dává do nich určitý výkon.Je to fyzikální zákon.Nanejvýš mají pravdu že se svíčky méně zanesou po určitých najetých kilometrech a tím pádem je menší přechodový odpor mezi elektrodami a je z toho větší výboj.Všemu co říká výrobce nesmí člověk věřit.O kolik tyto svíčky zvednou výkon???Měl auto někdo na brzdě???Zároven je potřeba porovnat dvě nebo tři značky třeba po najetí 10tis.Km
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám svíčky NGK Iridium se správným odtrhem (mimo jiné, jezdí na nich taky Toyota Supra) a nemám nejmenší problém. Co se týče výkonu, tak těch pár koníků navíc není až tak u 200ps znát...

Bedo, napis Tomovi a vyjdou tě na 1/4 z celkové ceny... mně vyšly 6ks i s poštou na cca 1100kč +-100kč (už nevím přesně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Maki

ja jsem si je koupil uz pred rokem a zadnej rozdil fakt zadnej jede to uplne stejne jak s original peugeot svickama takze vyhozeny penize to si spis kup vzduchovej filtr

Vidíš, já zase rozdíl cítil. :) Mnohem lepší odezva na plyn, motor se teď nechá točit až do omezovače, předtím nad 5500 otáček ztrácel dech. Koupil bych je klidně znova, ikdyž je to pálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

No jasny ze jo, protoze denso sou uplne vyborny, lepsi odezva plynu, motor de lehceji a rychleji do otacek mensi spotreba, lepsi chod motoru, proste je to znat, at si rika kdo cche co chce, pokud ne, ma neco v aute v neporadku.

A na 1.3 beo 1,6 to asi moc znat nebude.

:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pug

v svojom sucastnom aute mam tiez IK20 a tam je prdpisany odtrh 1,1 a pre P306GTi6 je predpisana tiez IK20 al eodtrh 0,9 - takze pre istotu by som to skontroloval/nastavil nevies co ti poslu

Víš. Pošlou ti pokud se dobře pamatuju svíčky s odtrhem 1 mm, upravit to musíš vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...