Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

teoretická srážka chodců mimo přechod.. ? jak by to dopadlo


aaischa

Recommended Posts

Ahoj,

včera sem jel směrem od motola na nový butovice v Praze kdo zná.. cestou sou busový zastávky, jedu malinko pod 50 jak se má, po pravý straně předemnou zastávka zamnou bus kerej tam bude zabočovat ( je večer tma minimální provoz ) a najedou předemnou 3 nějaký d*menti kerý to předemnou prolítli bylo to o centimetry, ani sem nestih reagovat jediný co sem stih bylo sundat nohu z plynu co sem je zhlíd, takže bejt to malinko jinak tak sem je nabral, :grr jak by to dopadlo, když to bylo mimo přechod, páč to neni poprvé :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: adraj

aaischa:Dzase začínáš s depresivním tématem.:)

nu páč sem se ptal dědy kerej zná hodně a podle něj při mim vzhledu delší vlasy, starší kalhoty a boty, prostě nemusim mít to nejnovější značkový bych podle něj nedopad nejllíp, viz jeho znamej co prehlid nekoho kdo mu mel dat prednost, nebo spis proste jel pac pocital ze dostane prednost a nedostal tak dostal vinu za to že se srazili :(

chci mít jistotu páč vim že když to někam strhnu a bude to čelní třeba do zdi tak i v 50 ti to ve 205 nic moc či hodně špatně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by to o dokazování, svědcích, vyšetřování apod., každopádně pokud jsi jel opravdu míň než je limit a nenašel by se žádnej svědek, kterej by tvrdil, žes jel jako prase nebo že si začal brzdit mnohem později, než v okamžiku, kdy jsi ty chodce mohl vidět, tak bys neměl mít ani spoluvinu - protože se ale na tohle nikdy spolehnout nemůžeš a rozpláclý človíček na kapotě ani následné vyšetřování určitě nepatří k zážitkům, které bys považoval za potřebné prožít, raději se modli, abys z podobných situací vždy vybruslil tak jako doteď (s přibývajícími najetými kilometry zjistíš, že se tohle děje velice často a z nabitých zkušeností si určitě zapamatuješ, jak se v které situaci nejlépe chovat, abys takové věci maximálně eliminoval - třeba zde je jednoznačná rada: Blížíš-li se k zastávce, vždycky oči na stopky a počítej s tím, že Ti tam prostě chodec vběhne - tím spíš, máš-li v zádech bus, který bude do té zastávky zajíždět. Totéž když se na ulici mezi auty najednou vkutálí míč - na 99% za ním běží dítě, které přes zaparkovaná auta nevidíš, ono nevidí tebe - a i když všechny přesvědčíš, že jsi nevinnej, tak žít s pocitem, že jsem s tím mohl něco provést kdyby . . . . to je snad ještě horší, než pomluvy auta od spolužáků ve škole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny Medvede, predvidat, ale muzes predvidat, zpomalit klidne na 40 ale pokud nekdo vybehne treba zpoza stojiciho busu, pul metru pred tvym autem vbehne do vozovky, tak to si to akorat vsimnes a si v nem. Jasny, da se delat hodne, ale nekdy jsou proste situace, kdy neudelas bohuzel nic. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak jak píše Medvěd, s tím naprosto souhlasím. Ale občas bacha na svědky. Když už se Ti něco takového stane(nedej bože,nikomu nic takového nepřeju),tak bych doporučoval ohlídat si co za svědky tam v tu dobu bylo a popřípadě si zajistit svého(ikdyž to je občas problém,nikdo s tím nechce mít nic společného). Stalo se mi, že jsem s tramvají sejmul totálně alfu romeo(nikomu se nic nestalo).Vjel mi tam těsně před čumákem a zastavil,protože mu auta v protisměru bránila v průjezdu. No já už jsem s tím nic neudělal a cca v 35km rychlosti jsem ho nabral přímo na prostřední sloupek. Mohu upozornit,že takto vytřeštěnýho kluka jsem ještě neviděl. Za chvilku ho to přešlo, vzal telefon a během 10-15 minut tam měl on několik svědků. Málem by mě do toho uvrtali nebýt pár lidí z tramvaje,kteří řekli svoji verzi . Takže chlapec dostal tučnou pokutu a já měl o 1 hodinu delší přestávku.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Jasny Medvede, predvidat, ale muzes predvidat, zpomalit klidne na 40 ale pokud nekdo vybehne treba zpoza stojiciho busu, pul metru pred tvym autem vbehne do vozovky, tak to si to akorat vsimnes a si v nem. Jasny, da se delat hodne, ale nekdy jsou proste situace, kdy neudelas bohuzel nic. :(

Povšimni si, prosím, tučného zvýraznění jednoho podstatného slůvka - vím, že fyzika platí vždycky a že se něco prostě zvládnout nedá, ale předvídat se člověk naučí opravdu až s najetýma km, to v autošůle naučit nedovedou.

Když si vzpomenu, jak jsem jezdil, když jsem měl čerstvej řidičák, tak se opravdu divím, že se nic nestalo a já jsem tu teď s váma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adraj - těším se, až Tě někde na srazu potkám, rád bych se dočkal vysvětlení některých tramvajáckých manýrů (nic proti Tobě konkrétně, neznám Tě) a nechci svýma dotazama zbytečně zaplavit fórum (ale opravdu mi některé věci hlava nebere).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Adraj - těším se, až Tě někde na srazu potkám, rád bych se dočkal vysvětlení některých tramvajáckých manýrů (nic proti Tobě konkrétně, neznám Tě) a nechci svýma dotazama zbytečně zaplavit fórum (ale opravdu mi některé věci hlava nebere).

Taktéž Tě rád poznám a na jakékoliv otázky rád odpovím. Dokud jsem nejezdil s těma tramvajema,tak jsem taky nevěděl co vše to obnáší:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...