Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotreba 1.4


oni

Recommended Posts

Po zkusenostech co sem mel 1.4 ku tak nejmensi spotrebu sem mel tehdy kdyz sem jel za1. dalku do sebetova a za 2. sem radil tak kolem tech 3000 otacek. A kdyz sem jezdil kratky trate pri stejnym razeni tak se mi spotreba zvedla asi o 1 litr... jInak moje cesta do sebetova byla za nejakejch 5,5 litru na 100 km... To bylo nejmin co sem ses ni kdy dostal no.. jinak sem byl porad v prumeru6.5-7,5 litru no... Zalezi jak byla tezka noha na plynu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v létě se v pohodě vejdu do 6,5 a to pořád běží klima

styl, - protože jezdíme se dvěma dětma tak rodinná jízda - se vším všady-řádím do 3tis a spoustu bagáže , a jsou to většinou pojížďky do 2O km

při výletech, jedna jízda cca 1OOkm, jsem byl na 5,8:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cyberfly

Zdar,

Mam 1.4 jednobod, robim na tom max. 7l/km a menej.

Radim pri 3 tisic a klesania vyradujem ked to dovoli cesta a idem na volnobeh.

Ale nepaci sa mi moc ta spotreba, myslel som si ze to bude este menej.

Ahoj Cyberfly. S těma 3tisíci otáček na řazení s tím souhlasím,ale z kopce zásadně nevyřazuju. Nechám to jet na motor.Nech tam zařazenou rychlost,jedeš zadarmo.:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

Ospravedlnim sa hned na zaciatku za OT.

Ale nikdy mi to neslo do hlavy s tym brzdenim motorom.

Kolko to zerie pri brzdeni motorom?

Tolko co pri volnobehu.

Tolko ako za rovnakych otacok pri zoslapnutom plyne.

Nic.

Ked by to teoreticky zralo tolko co pri volnobehu alebo nic, tak potom nechapem preco neskape motor ako keby dosiel beznin.

Vysoke otacky a maly prisun benzinu, nechapem to moc dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cyberfly

Zdar,

Ospravedlnim sa hned na zaciatku za OT.

Ale nikdy mi to neslo do hlavy s tym brzdenim motorom.

Kolko to zerie pri brzdeni motorom?

Tolko co pri volnobehu.

Tolko ako za rovnakych otacok pri zoslapnutom plyne.

Nic.

Ked by to teoreticky zralo tolko co pri volnobehu alebo nic, tak potom nechapem preco neskape motor ako keby dosiel beznin.

Vysoke otacky a maly prisun benzinu, nechapem to moc dobre.

Zkusím to vysvětlit,eventuelně mě někdo opravte. Když jedeš z kopce na volnoběh,tak Ti ten motor musí z něčeho pracovat, tím pádem Ti bere benzín.

Když jedeš z kopce s zařazenou rychlostí,tak motor běží díky otáčkám kol,bez jakékoliv spotřeby benzinu nebo nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

No tak to je dobreee.

Je to relativne ci by som chodil zo zaradenou rychlostou alebo s vyhodenou. Je pravda ze ked mas zaradenu rychlost a ides s kopca, mas spotrebu 0, ked ides dole kopcom na neutrali, spotrebu mas 0,6- 0,8 litra na hodinu.

Ale ja radsej rychlost vyhadzujem. Nakolko zaradena rychlost ta brzdi.

Cize dajme tomu

ides s kopca so zaradenou rychlostou, a prejdes bez plynu 1kM, dalej uz ides s plynom. Za 1km ti to zoralo 0. Ides na volnobeh a prejdes logicky viac ked sa motor nebrzdi, tj prejdes 2km. Za tie dva KM si mal spotrebu 0,6 litra na hodinu.

Tj logicky vyjde ze si za tie 2 km zozral menej benzinu ako za 1km normalne s plynom...

A spotrebu sa len teste. Dokazem spravit mimo mesta i 5,5 litra uplne bez najmensieho problema. Dialnica bez problemov 6. Ale moje studene mestske starty mi robia mestsku spotrebu 10 -11 litrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...