Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spustanie ventilatorov


RS

Recommended Posts

Zdravim,mam P309 1,9D.Cez vikend som ho trochu nahanal po kopcoch a teplota mi vystupila az na 110 stupnov.Ale ventilatory pred chladicom sa stale nespustili.Pri akej teplote by sa mali spustat? Mam si robit starosti a dat to pozret do servisu,alebo je to normalne? Kontrolka na teplomeri nastastie este nesvietila... Vdaka za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau:Na tohle si musis dat bacha,protoze by ti mohl prasknout blok motoru kvuli prehrati.Ja mam 405 a spina se kolem 90 stupnu.Jo a ventilator ma 2 rychlosti.Nebo se mi taky stalo ze mi odesel termostat.To zjistis tak, ze kdyz je motor zahraty, tak sahnes na chladic a nesmi byt studeny.Jinak ti voda koluje v motoru a termostat se neotevre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JEstli se nepletu, tak na P205 (povazuju to za to stejne jako 309...), tak na spousteni ventilatoru (nebo spis dvouventilatorove verze) mely to cidlo na chladici napojene na 3 relatka, ktere spinaly bud jeden nebo oba vetraky..... Pokud je to jednovetrakova verze, tak tamm ma byt dvoustupnovy termospinac (to cidlo) a ten se o vse ma postarat. V knizce o P205 je popsane, jak to promerit (motaji tam neco o el. odporu v zavislosti na teplote a tak.....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P309 1,9D má dva větráky a čidlo na chladiči se třemi vývody, větráky se spínají přes relátka v krabičce za (a pod) LP světlem. Teplota 110 je strašně moc, to už by měly dávno běžet. Buď tedy větráky nespínají, a nebo teploměr ukazuje nesmysly. Jinak pro teploměr a kontrolku přehřátí jsou dvě oddělená čidla, jsou nad termostatem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...