Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zimní pneu po celý rok


Guest MMMMM

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat jestli je možné aby na autu byly po celý rok zimní pneumatiky. Kamarád to hle má na autě, koupil nové zimáky a protože si elektrony vždy nechal (neměl placháče a ani je nechtěl - tím pádem ušetřil 2x za rok za přezutí cca 1500Kč) a koupil nové ziláky a ty používal celý rok. Co si o tom myslíte, doporučuje mi to samé, protože ted budu muset kupovat nové letní a zimní mám možná ještě na jednu sezónu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Chtěl bych se zeptat jestli je možné aby na autu byly po celý rok zimní pneumatiky. Kamarád to hle má na autě, koupil nové zimáky a protože si elektrony vždy nechal (neměl placháče a ani je nechtěl - tím pádem ušetřil 2x za rok za přezutí cca 1500Kč) a koupil nové ziláky a ty používal celý rok. Co si o tom myslíte, doporučuje mi to samé, protože ted budu muset kupovat nové letní a zimní mám možná ještě na jednu sezónu.

zimna guma dostava pekne na piču ked je teplo..... a pri zimnych gumach sa hovori o teple uz pri 7 - 8 °C....a nie to v letnych mesiacoch niekedy 34 °C.....ak by si nahodil pred letom novu zimnu gumu a jazdis na nej , tak po lete ti znej ostane pekne hovno..... a zimna guma bude v lete makka ako blato, cize aj jazdne vlastnosti budu o nicom, to radsej v lete budem jazdit na zjazdenej letnej ako na novej ziomnej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlostně se pohybuji kolem 130 občas vyjímečně 170 km/h. Do těch 10000 se snad vejdu. Nejde o to ušetřit ale chudák elektrony když se to pořád přehazuje. A co na to 407?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Rychlostně se pohybuji kolem 130 občas vyjímečně 170 km/h. Do těch 10000 se snad vejdu. Nejde o to ušetřit ale chudák elektrony když se to pořád přehazuje. A co na to 407?

tak investujem do plechacov, a mam klud dalsie roky, a urcite sa ti to vyplati..

a myslim ten co jazdi so 407 ,nebude setrit na 4 plechovych diskoch po 800 sk......to da rozum ci nie...

[upravil dne 6/2/08 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Chtěl bych se zeptat jestli je možné aby na autu byly po celý rok zimní pneumatiky. Kamarád to hle má na autě, koupil nové zimáky a protože si elektrony vždy nechal (neměl placháče a ani je nechtěl - tím pádem ušetřil 2x za rok za přezutí cca 1500Kč) a koupil nové ziláky a ty používal celý rok. Co si o tom myslíte, doporučuje mi to samé, protože ted budu muset kupovat nové letní a zimní mám možná ještě na jednu sezónu.

Tak to teda ten tvoj kamarat pekne odrbal system! :nevim

Ak mu nevadi, ze tie zimne gumy zoderie omnoho rychlejsie, tak OK. Ano, da sa jazdit na zimakoch aj so vzorkou 3 mm, no najlepsie vlastnosti ma "nova" guma a nie poloslick. Naviac, na zimnych gumach je preukazatelne vyssia spotreba, potazmo hlucnost. Je to zakonite dane dizajnom dezenu a zlozenim zmesi (=vyssi valivy odpor).

Je to setrilkovanie proti zdravemu rozumu a takych ludi nemusim. :bojim:bojim:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem jezdila 2 roky v létě na zimákách a v pohodě, na spotřebě to rozhodně poznat není a že by se sjížděly nějak více, to také ne. Kupovala jsem je jeté a najezdila na nich 30 000tis. a tuhle zimu mám ještě vzorek použitelný, myslím, že příští zimu ještě zvládnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Taky jsem jezdila 2 roky v létě na zimákách a v pohodě, na spotřebě to rozhodně poznat není a že by se sjížděly nějak více, to také ne. Kupovala jsem je jeté a najezdila na nich 30 000tis. a tuhle zimu mám ještě vzorek použitelný, myslím, že příští zimu ještě zvládnou.

prosimta chcel by som vidiet tie tvoje gumy,kupovala si ich jazdene, jazdila si na nich 2 cele roky, urobila na nich 30 000km a este jednu zimu vydrzia.......

prosiomta vsak to je smiesne.....to som este nepocul....bol by som strasne zvedavy na tie gumy....to je blbost ako mraky....odfot ich prosim a hod ich sem...:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takéto žvásty absolutne nemusim.....neni som človek čo zbytočne vyhadzuje peniaze, ale ked chcem mat aj gumy na zimu,tak si kupim normalne zimne na zimu a letne na ostatny cas....ak nemam peniaze na takuto investiciu, kupim univerzalne pneu a budem jazdit v zime opatrne, alebo budem mat stale letne......a budem jazdit este opatrnejsie..... volakedy ludia nerozoznavali ziomne a letne gumy....a ked si bol opatrny a predvidal tak si nikdy nebural a .....

A čo ztoho plynie: no to, že radsej budem jazdit cely rok na letnych ako cely rok na zimnych....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zimni guma v lete...

- rychleji se odira

- hur brzdi

- hur sedi na silnici

- diky jinemu profilu hur odvadi vodu

- ma vetsi valivy odpor, takze roste spotreba

- je hlucnejsi

jestli mas na 407, porid si sadu plechacu na zimu i s pneu, bude to rozhodne bezpecnejsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marisw

Původně zaslal: Aluška

Taky jsem jezdila 2 roky v létě na zimákách a v pohodě, na spotřebě to rozhodně poznat není a že by se sjížděly nějak více, to také ne. Kupovala jsem je jeté a najezdila na nich 30 000tis. a tuhle zimu mám ještě vzorek použitelný, myslím, že příští zimu ještě zvládnou.

prosimta chcel by som vidiet tie tvoje gumy,kupovala si ich jazdene, jazdila si na nich 2 cele roky, urobila na nich 30 000km a este jednu zimu vydrzia.......

prosiomta vsak to je smiesne.....to som este nepocul....bol by som strasne zvedavy na tie gumy....to je blbost ako mraky....odfot ich prosim a hod ich sem...:D:D

To ti je klidně nafotím a věř tomu, že vzorek ještě mají, byla jsem na nich i na technické a žádný problém :aut. A pokud budu jezdit letos jako do teď, tudíž 1x do měsíce, tak věř tomu, že na nich i tu příští zimu odjezdím, pokud někde nepíchnu a nebo něco podobného. Na léto už mám alu kola, takže v létě budu jezdit na letních.

A taky samozřejmě nemůžeš vědět, jak ty gumy vypadaly, když jsem je jeté koupila, tak nedělej laskavě chytrého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marisw

takéto žvásty absolutne nemusim.....neni som človek čo zbytočne vyhadzuje peniaze, ale ked chcem mat aj gumy na zimu,tak si kupim normalne zimne na zimu a letne na ostatny cas....ak nemam peniaze na takuto investiciu, kupim univerzalne pneu a budem jazdit v zime opatrne, alebo budem mat stale letne......a budem jazdit este opatrnejsie..... volakedy ludia nerozoznavali ziomne a letne gumy....a ked si bol opatrny a predvidal tak si nikdy nebural a .....

A čo ztoho plynie: no to, že radsej budem jazdit cely rok na letnych ako cely rok na zimnych....

To je tedy logika, raději jezdit na letních v zimě, než na zimních v létě :D :D. V létě na zimních nikoho neohrožuješ, ale v zimě na sněhu na letňácích je to úplně o něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: marisw

takéto žvásty absolutne nemusim.....neni som človek čo zbytočne vyhadzuje peniaze, ale ked chcem mat aj gumy na zimu,tak si kupim normalne zimne na zimu a letne na ostatny cas....ak nemam peniaze na takuto investiciu, kupim univerzalne pneu a budem jazdit v zime opatrne, alebo budem mat stale letne......a budem jazdit este opatrnejsie..... volakedy ludia nerozoznavali ziomne a letne gumy....a ked si bol opatrny a predvidal tak si nikdy nebural a .....

A čo ztoho plynie: no to, že radsej budem jazdit cely rok na letnych ako cely rok na zimnych....

To je tedy logika, raději jezdit na letních v zimě, než na zimních v létě :D :D. V létě na zimních nikoho neohrožuješ, ale v zimě na sněhu na letňácích je to úplně o něčem jiném.

:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimní pneu v létě nemaji takové vlastnosti jako letní pneu a hlavně mají dost špatnou přilnavost k vozovce.Proč si myslíš že se vyraběj zimní pneu a letní pneu???Takže ja bych zimní pneu v létě vubec nedoporučoval!:papaA hlavně mají zimní pneu uplně jiné složení než letní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...