Jump to content
Sign in to follow this  
Kasi

Odvzdušnění serva 405

Recommended Posts

U 405 mi teklo servo, a tak jsem vymenil pistnici na rizeni a myslel jsem ze se to odvzdusni samo po doliti oleje a nastartovani... Ale nak se nedari.. Je na to nejakej jinej zpusob? Diky?

Několikrát otočit volantem na dorazy;)

Podle Haynese:

Posilovač řízení – odvzdušnění

1 Tento postup bude nutný pouze, když byla odpojená jakýkoliv součást hydrauliky.

2 S odvoláním na kapitolu 1, odstraňte plnicí hrdlo nádržky kapaliny, a doplňte předepsanou kapalinou na znáčku maximální úrovně.

3 S vypnutým motorem, točte pomalu několikrát řízení od zarážky k zarážce až odstraníte vzduch ven, pak dolijte úroveň v nádržce kapaliny. Opakujte tento postup dokud úroveň kapaliny v nádržce přestane ubývat.

4 Nastartujte motor, pak pomalu otočte několikrát řízením od zarážky k zarážce až vyloučíte ven všechen zbývající vzduch v systému. Opakujte tento postup dokud se nepřestanou ukazovat bubliny v nádržce kapaliny.

5 Jestliže je při otáčení řízení slyšet z potrubí kapaliny nenormální hluk, naznačuje to, že je ještě v systému vzduch. Přezkoušejte toto otáčení kol na přímém postavení a vypnutým motoru. Jestliže hladina kapaliny v nádržce stoupa, pak je v systému přítomný vzduch a je nutné další odvzdušnění.

6 Jakmile byl hydraulický systém posilovače řízení zbaven veškerého vzduchu, vypněte motor a nechejte systém zchladnout. Po vychladnutí ověřte, že je úroveň kapaliny na maximální značce nádržky kapaliny posilovače řízení, bude-li nutné kapalinu doplňte (odkaz na "Týdenní kontroly" bude-li to nutné).

Mě to při prvním nastartování od ovzdušnění vrátilo takovou bublinu, že mi ta kapalina stříkla ven, jen trochu, ale i tak...