Sign in to follow this  
Followers 0
Kasi

Odvzdušnění serva 405

5 posts in this topic

U 405 mi teklo servo, a tak jsem vymenil pistnici na rizeni a myslel jsem ze se to odvzdusni samo po doliti oleje a nastartovani... Ale nak se nedari.. Je na to nejakej jinej zpusob? Diky?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copak jde ti řízení trhavě nebo je slyšet tvz přelévání kapaliny(proste je to zavzdusnene)?? u mě to byl KO ten rozváděč(orbitol):roll:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Několikrát otočit volantem na dorazy;)

Podle Haynese:

Posilovač řízení – odvzdušnění

1 Tento postup bude nutný pouze, když byla odpojená jakýkoliv součást hydrauliky.

2 S odvoláním na kapitolu 1, odstraňte plnicí hrdlo nádržky kapaliny, a doplňte předepsanou kapalinou na znáčku maximální úrovně.

3 S vypnutým motorem, točte pomalu několikrát řízení od zarážky k zarážce až odstraníte vzduch ven, pak dolijte úroveň v nádržce kapaliny. Opakujte tento postup dokud úroveň kapaliny v nádržce přestane ubývat.

4 Nastartujte motor, pak pomalu otočte několikrát řízením od zarážky k zarážce až vyloučíte ven všechen zbývající vzduch v systému. Opakujte tento postup dokud se nepřestanou ukazovat bubliny v nádržce kapaliny.

5 Jestliže je při otáčení řízení slyšet z potrubí kapaliny nenormální hluk, naznačuje to, že je ještě v systému vzduch. Přezkoušejte toto otáčení kol na přímém postavení a vypnutým motoru. Jestliže hladina kapaliny v nádržce stoupa, pak je v systému přítomný vzduch a je nutné další odvzdušnění.

6 Jakmile byl hydraulický systém posilovače řízení zbaven veškerého vzduchu, vypněte motor a nechejte systém zchladnout. Po vychladnutí ověřte, že je úroveň kapaliny na maximální značce nádržky kapaliny posilovače řízení, bude-li nutné kapalinu doplňte (odkaz na "Týdenní kontroly" bude-li to nutné).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mě to při prvním nastartování od ovzdušnění vrátilo takovou bublinu, že mi ta kapalina stříkla ven, jen trochu, ale i tak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.