Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vymena radiatora


michal24

Recommended Posts

Nazdar Pezotaci,

v sobotu som sa nudil tak som sa rozhodol vymenit radiator, nakolko som citil pri nastartovani sladkasty vzduch a nepomohlo ani 3x dezinfekcia vsetkych prieduchov. medzi casom dohodim aj foto z opravy, no trvalo mi to asi 3 dni kym som to dal dokopy!!!!!!!! je to bohovska piplacka a neodporucam pokial nie je nevyhnutna:roker

treba dat dole kompletne palubovku aj so stredovym panelom a ani vtedy nie je vyhrate. zatial

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

takže zapoměň radiator topení jsem měnil palubka zůstala jen sloupek řízení se musel oddělat.Dělal jsem to u sedana před 3 roky .Radiátor se vytáhne do boku ,kdyby tam nebyl sloupek řízení tak je to brnkačka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

vem vypustíš kapalinu oddekluješ okolo sloupku řízení odpojíš kabely v konektorech a sloupek je přichycen 2 šrouby nahoře/thorx s otvorem bude potřeba/ Ty povolíš odklopíš sloupek dá se i dole rozebrat ale chce to poznačit.Pak máš volnou cestu povolíš šrouby na topení odděláš trubky a radiatorek vatáhneš doboku. Mohu říci hrál jsem si s tím asi 4 hodiny:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si borec, já jsem musel ten radiátor nechat vyměnit také, dělal mi to kamarád a měl vyndanou celou přístrojovku. Práce to byla hrozná. Škoda, že si to neřešil dříve, nás to ani ve snu nenapadlo, že by to šlo bez vyndání přístrojovky. ZEK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Guest servisman

pokud ti ubývá voda tak teče radiator topení a tím pádem se odpařuje voda čili kapalina,Taky bych se podíval na kabinový filtr-ucpaný třeba i mokrý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mne unika klima asi niekde pod palubkou a tiez by som to mal dal rozobrat a pozriet. Lebo farbivo co sme pridali do klimy nikde v motorovej casti nic nezafarbilo.

Takze roboty ako na kostole s tou palubkou. To si ma nepotesil. Ale ci to budem robit to neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 rok později...
Guest servisman

tak jsem dnes se odhodlal provest výměnu radiátoru topení,bylo už cítit takový nasládlý vzduch sice přední okno se merosilo,ale chtěl jsem raději vyměnit za tepla než pak v zimě.

Návod jsem nějak nedělal,protože jsou na stránkách

http://www.coupe406.com/documents/Tutoriels/Procedures/Remplacement_aerotherme.pdf

jinak přikládám foto jak starýho a novýho,jinak práce na necelé 3 hodky

post-0-14109608749894_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Zdravim.

Vcera som si nasiel mokro pod kobercom sofera a je to chladiaca kvapalina.Dnes som to rozobral a tecie mi okolo spodej trubky do radiatora, ako je tesnenie. Neviete niekto, aky rozmer tesniaceho o-kruzku ? Potreboval by som ho kupit a potom to vsetko rozhodit a vymenit.

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vymenene, zatial netecie a doplnam rozmer o-kruzku 20x2,5 mm .

Chladiacu kvapalinu som nevypustil, iba som svorkami stlacil privod a vyvod za motorom. Je tam vcelku dobry pristup a gumenne hadice hrube asi 2,5cm.

Na starom tesneni je dobre vidiet, kade to trochu prepustalo chladiacu kvapalinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...
V 5. 8. 2009 at 15:29, Guest servisman napsal:

tak jsem dnes se odhodlal provest výměnu radiátoru topení,bylo už cítit takový nasládlý vzduch sice přední okno se merosilo,ale chtěl jsem raději vyměnit za tepla než pak v zimě.

Návod jsem nějak nedělal,protože jsou na stránkách

http://www.coupe406.com/documents/Tutoriels/Procedures/Remplacement_aerotherme.pdf

jinak přikládám foto jak starýho a novýho,jinak práce na necelé 3 hodky

 

díky neevšim sem si velká pomoc

Upraveno uživatelem brixtr
Odstraněné obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Dnes jsem taky absolvoval výměnu radiátoru, jelikož jsem zjistil, že kobereček u řidiče je nasáklý fridexem a aj fridex mizel v expanzce.

Takhle sprostej jsem už dlouho nebyl. :D

Nejhorší bylo zjištění, když jsem starej radiátor vytáhl tak vypadal jako novej. :grr

Prostě místo úniku nebylo vidět. V "šachtě" radiátoru krásně čisto.

Jen byla malinko okvetlá protipříruba co je na trubkách. Tak možná tam přes těsnění.  :nevim

Řekl jsem si, že když to je rozdělaný tak tam vrazím ten novej. No moc se taky nepovedl. Nejdříve jsem musel zahodit ten zadní plast co kryje kolena trubek (origo taky neměl), jelikož díky tomu tam radiátor nešel zasunout. Do půlky a konec. A druhá věc byl zajišťovací šroub, který byl součástí balení. Je to nějaká M3, ale protipříruba má závit M5. Nacož jsem přišel až při zpětné montáži. :grr Takže vyndat trubky, povolit jistící šroubky, radiátor povytáhnout a převrtat dírku pro onen šroub, abych tam mohl vrazit zpátky ten původní.

Pak už jen byl opruz nasadit zpátky volantovou hřídel.

Vše jsem dělal venku a 2/3 času padaly s...y z nebe. :(

Celé to trvalo asi 3 a 1/2 hodinky.

Teď suším ovladač oken na řidičovejch dveřích jelikož do něj zateklo a samovolně se mí otevírala okna. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dave_k A dal jsi novy tesnici o-krouzky? Vetsinou to kape, jak pises, u toho napojeni trubek, bohuzel se to zjisti az po naplneni a odvzdusneni okruhu. Taky jsem daval novej radiator - druhovyrobu a ten netesnil ani s novymi krouzky, Proste ta plastova priruba na radiatoru nemela presne rozmery jako original. Pretesnoval jsem to 2x, az jsem to nakonec v zoufalstvi omatlal silikonem na motory a az pak klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja daval Hella v domneni, ze to bude slusna kvalita, myslim, ze v baleni byly taky nove O-krouzky, ale rosily. Dokonce jsem menil i cele ty hlinikove privodni trubky, ktery jsem mel z rozebranyho auta do rezervy a taky nepomohlo. Onehda, pri dodelavani klimatizace, kdy jsem mel komplet vsechno venku a pretesnoval to, tak problem nebyl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...